kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Delfina i MP3
Jako świeży użytkownik Delfiny mam pytanie dotyczące dekodowania sprzętowego Mp-trójek.Kiedy używam programiku DelfMpeg jest ok,łyka prawie wszystko,ale kiedy ustawię w Amplifierze sprzętowe dekodowanie za pomocą delfinampeg.device,to niektórych mp-trójek w ogóle nie chce ruszyć i czasem na niektórych lubi się wywalić,czyli zawisnąć.Nie próbowałem AmigaAMP,czy ma ktoś praktykę w tej materii?
[#2] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #1

Tak, ta karta tak ma. Niektórych MP3 nie łapie po prostu.
[#3] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #2

Szkoda,bo jakość jest moim zdaniem świetna,lepsza chyba niż na moim pece.Tylko,żeby Amplifier lepiej,to trawił.Muszę jeszcze spróbować Ampa,może będzie lepiej.DelfMpeg jest spoko,tylko brakuje mu trochę funkcjonalności.:(
[#4] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #3

Pomijając jakość, to po wielu bojach z 5 Delfinami, jakie miałem, dochodzę do wniosku, że do MP3 to najlepiej mieć PPC. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo: a) działa korektor, b) działają pluginy c) działa wizualizacja d) jest o wiele stabilniej.



Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 23:20:41 przez _arti
[#5] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #4

Czyli co DSP od Motoroli przereklamowany? Nie daje rady?
[#6] Re: Delfina i MP3

@Ender, post #5

Raczej soft do tego ;)
[#7] Re: Delfina i MP3

@Ender, post #5

DSP jest na pewno ok.Zapodałem najnowszego Amplifiera ze strony KATO i łyka,to co przedtem nie chciał ruszyć!:D.Tylko woła o rejestrację.
Arti,może jakaś nowa akcja?
[#8] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #7

Gość od Kato jest mało rozmowny ;)
[#9] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #8

Spoko AmigaAMP też daje rade w ustawieniu sprzętowym.;)
[#10] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #9

u mnie jest dalej coś nie tak z bibliotekami .... System się ładuje (brak zwisów oraz kolorowych ekranów), lecz po odpaleniu preferencji karty, mam informację o niemożności załadowania biblioteki delfiny
[#11] Re: Delfina i MP3

@biax, post #10

Biax a kabelek masz dobry?
[#12] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #11

Kabelek albo zła delfina.library.
[#13] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #11

Kabelek mam standardowy który dostałem w zestawie od Artiego :) Zestaw bibliotek też powinien działać. Podłączenie wykonałem z najwyższą uwagą i obyło się bez wybuchów i smażeniem taśmy Hmmm, sam już nie wiem ...
[#14] Re: Delfina i MP3

@biax, post #13

Druga wtyczka na kabelku jest odwrócona o 180'?Słucham właśnie MP3 w 256 kbps i brzmi,to świetnie jest dynamika i dzwięk jest bardzo gładki mam starego NAD-a i fajnie się tego słucha.ok, racja
[#15] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #14

Posłałem Ci ostatnio fotkę z podłączeniem karty do clock portu A1200 (zgodnie z instrukcją). Muszę chyba zdobyć gdzieś inny kabelek i przede wszystkim dłuższy no i spróbować jeszcze raz
[#16] Re: Delfina i MP3

@biax, post #13

Jeśli karta działa a preferencje nie (właściwie, to jakie preferencje? Mixer?), to na 100% zła biblioteka. Jeśli karta wogóle nie gra, np. przez delfinampeg.device, to rzeczywiście taśma ale u mnie działała ;)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:39:26 przez _arti
[#17] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #16

Przy odpaleniu DefInit pojawia się informacja o problemie z biblioteką pomimo że mam wersję 417b.
Grisza, możesz mi podesłać libsa z którą Twoja Delfi działa ? Dzięki OK
[#18] Re: Delfina i MP3

@biax, post #17

Dokładnie na tej samej,ale szło też na starszej.Może jednak,to kwestia połączenia i kabelka?
[#19] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #18

Kurcze, no obawiam się eksperymentów z obracaniem tasiemki .... Pamiętasz swoją traumę ? ;)
[#20] Re: Delfina i MP3

@biax, post #19

Musiałbyś zacisnąć wtyczkę odwrotnie,bo na Twoim kabelku obie są identycznie,jak w kabelku IDE.Kabelek do Delfinki jest identyczny,jak ten od subwaya.
[#21] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #20

Rozumiem, dziwi mnie tylko dlaczego w oryginalnym zestawie znalazłem felerną tasiemkę .... ?
[#22] Re: Delfina i MP3

@Ender, post #5

Zmienny bitrate,też jej nie straszny.
[#23] Re: Delfina i MP3

@biax, post #21

Tasiemka nie jest feralna. Może trzeba dobrze docisnać albo co? U mnie działała, przecież sam widziałeś.
[#24] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #23

Dokładnie i dlatego to mnie dziwi
[#25] Re: Delfina i MP3

@biax, post #24

Na 100%jak podpowiadają koledzy, nie ma komunikacji pomiędzy Delfiną a softem!
[#26] Re: Delfina i MP3

@_arti, post #2

Tak, ta karta tak ma. Niektórych MP3 nie łapie po prostu.


A nie wystarczy tylko usunąć nowe ID3TAG z takich mp3?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 02:32:32 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#27] Re: Delfina i MP3

@Grisza, post #7

Zapodałem najnowszego Amplifiera ze strony KATO i łyka,to co przedtem nie chciał ruszyć!.Tylko woła o rejestrację.:(

Odpal ten program link i wczytaj mp3, które nie łyka stary Amplifier, odznacz ID3v2TAG (zostaw tylko stary) i daj update/save i już powinien łykać? Ja tak robie dla starego SongPlayera 1.53 na Efice, bo nowe wersje są gorsze.


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 02:59:44 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem