kategoria: A1200
[#1] Wysyp kart na Allegro
[#2] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #1

Sporo tego fakt, nawet w miare ceny... ale kogo do diaska pogieło, żeby zmieniać Allegro!!!!!
[#3] Re: Wysyp kart na Allegro

@Skiba, post #2

Jeśli idzie o ceny to mało która jest w miarę. Ale powystawiają po kilkanaście razy i dadzą sobie spokój albo ktoś kupi czyli jednak cena "w miarę".


Pozdrawiam
[#4] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #3

Za kilka lat za takimi cenami będziemy tęsknić:)
[#5] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #3

Może ludziska na wakacje potrzebują :)
[#6] Re: Wysyp kart na Allegro

@iZi, post #5

Jeszcze godzinke temu byl Blizzard 1260/50Mhz za 1600zl od vequ, ale poszedl; Ultimion wzial.
[#7] Re: Wysyp kart na Allegro

@Skiba, post #4

Sprzedający na pewno już tęsknią za BlizzardemIV w cenie 900zł, teraz za 600 ciężko sprzedać.
Zastanawiam się czy sprzedający który wystawił dwa identyczne w cenie 600 i 700zł nie ustawia sobie cennika aby ten za 600 sprzedać.


Pozdrawiam
[#8] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #1

Się pojawiło, tylko kasy przed wakacjani ni ma
[#9] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #7

Skoro równamy do poziomu średniej europejskiej to taka cena nie powinna dziwić na Amibay takie karty chodzą po ok 150 euro i to bez kooprocesora ;) Szkoda tylko że naszym zarobkom daleko do chociażby średniej unijnej. Żeby nie było offtopa Blizzard IV to bardzo udana konstrukcja latami chodzi nie grzeje sie nie wiesza z Apollo zależy jak trafisz.
[#10] Re: Wysyp kart na Allegro

@miro_78, post #9

Grzeją się i to bardzo, u mnie potrafiła nagrzać blat biurka że od spodu płyta paździerzowa była ciepła, z całą resztą się zgadzam.


Pozdrawiam
[#11] Re: Wysyp kart na Allegro

@miro_78, post #9

W latach 80 nasze zarobki były jeszcze dalsze od średniej zachodnieuropejskiej, a komputery na polskim rynku też nie były tańsze niż tam :)
[#12] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #7

Ale to jest MK III i MK IV, koprocesor też jest 40MHz stąd wynika różnica w cenie...
Może rynek Amigowy i retro się załamuje i ceny będą spadać... Kiedyś B2060 chodziło po 2000 teraz po 1700, Blizzardy 1230 ostro zapikowały, Apollo 1240 też. FastLane Z III czasem widziało się po 800pln, teraz za 650pln ciężko sprzedać, a w wakacje pewnie będzie jeszcze lepiej dla kupujących szeroki uśmiech Nie mówię co będzie się działo z kartami do A500, które czasem do 2k dochodzą z 68030, jak wyjdzie ACA500.
Więc starzy narzekacze powinni się teraz cieszyć OK
[#13] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #10

Grzac to sie grzeje, potwierdzam. Mysle o zainstalowaniu na nim jakiegos niewielkiego i cichego wiatraczka. Jesli chodzi o stabilnosc, to Blizzard IV (btw. kupiony niegdys od Mirka) najlepsza pod tym wzgledem karta jaka mialem w swojej karierze Amigowca. Tuningowane Apollo tez jest niczego sobie, ale nadal mam w pamieci okres sprzed wlutowania MACH-ow w karte - jedna wielka katastrofa, zgrzytanie zebow i ogolnie masakra (wiem, ze nie kazdemu userowi tych kart jest dane to przezywac, na mnie jednak trafilo).
[#14] Re: Wysyp kart na Allegro

@miro_78, post #9

Na dodatek nie potrzeba robić żadnych timing-fix'ów jak z kartami ACA.
[#15] Re: Wysyp kart na Allegro

@flops, post #12

Blizzardy 1230 spadły z ceny jak powstał u nas sklep amigowy z nowymi kartami
[#16] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #1

Pierwsza to lipa (słaba, nie mam na myśli PPC) ale 4 to wypas, miałem też i jest piękna i szybka jak na 030. Allegro się strasznie popierdzieliło, pisze negatywnie opnie itd. , ale to i tak nic nie zmieni. Ceny za 2, 3 lata podskoczą w górkę , to normalne, tak to działa (zabytek, retro) Ale 030 1230 MK5 jest bardzo fajne i wydajne, starcza na wiele czasu, bardzo wiele. Ja czekam na coś do 500 ki, oczywiście z grafą na Z2:)
[#17] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #1

Pierwsza to lipa (słaba, nie mam na myśli PPC) ale 4 to wypas, miałem też i jest piękna i szybka jak na 030. Allegro się strasznie popierdzieliło, pisze negatywnie opnie itd. , ale to i tak nic nie zmieni. Ceny za 2, 3 lata podskoczą w górkę , to normalne, tak to działa (zabytek, retro) Ale 030 1230 MK5 jest bardzo fajne i wydajne, starcza na wiele czasu, bardzo wiele. Ja czekam na coś do 500 ki, oczywiście z grafą na Z2:)
[#18] Re: Wysyp kart na Allegro

@Dorian3d, post #15

I dobrze.
Za to jest paranoja z marnymi kartami ACA630. Cena taka kosmiczna że w niej można kupić blizarda i A1200 ;)
[#19] Re: Wysyp kart na Allegro

@11111olo, post #18

Karty ciągle przybywa... Jest kilka ciekawych kart, jak ktoś wcześniej nie mógł dorwać w dobrej cenie, to teraz jest okazja. Ciekawe kiedy zaczną spadać ceny box'owych gier, które ostatnimi czasy strasznie podrożały w PL, taniej można było kupić zza granicy. Jakby tak tylko jeszcze troszkę potaniało na zagranicznych portalach, to może wystąpić efekt paniki szeroki uśmiech
To jest tak mały rynek, że wystarczył jeden kolekcjoner wyprzedający Commodork, żeby ceny stacji dysków spadły na twarz.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 13:12:16 przez flops
[#20] Re: Wysyp kart na Allegro

@flops, post #19

Ja czekam, aż ceny monitorów 1084S (o 1438S nawet nie marzę) spadną do realnego poziomu i przestanę przegrywać z robotami na Allegro...
[#21] Re: Wysyp kart na Allegro

@OSH, post #20

Telewizor kineskopowy 14cali z gniazdem Euro dostaniesz za symboliczna cenę lub wręcz za darmo. Jakość obrazu nie będzie gorsza od 1084S.


Pozdrawiam
[#22] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #21

Jesteś w 100% pewien?
[#23] Re: Wysyp kart na Allegro

@OSH, post #22

Czego mam być pewien, symbolicznej ceny czy jakości ?


Pozdrawiam
[#24] Re: Wysyp kart na Allegro

@OSH, post #20

1438S nawet nie marzę
Jest jeden na ebayu, nie wiem jaka cena byłaby dla ciebie zadawalająca, ale ta im się wydaje sensowna.
[#25] Re: Wysyp kart na Allegro

@Radek_Cz, post #24

Jakości. Dzięki za linka do eBaya :)
[#26] Re: Wysyp kart na Allegro

@OSH, post #25

Jakości jestem pewien. Mam 14 calowego Elemisa, nie zamienił bym go za 1084.


Pozdrawiam
[#27] Re: Wysyp kart na Allegro

@RadoslawF, post #26

14 cali :o Wy to jesteście Hardcorowcy! hahaha
[#28] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #27

Dla Workbencha otwartego w Pal-Hires 14 cali to w sam raz. Na dużym telewizorze wygląda to po prostu brzydko. Osobiście mam 1084S i sobie chwalę, ale jeśli miałbym komuś doradzić to poleciłbym kupno małego (14") telewizorka CRT Sony Trinitron. Te kineskopy to szczytowe osiągnięcie technologii CRT. Obraz uzyskany przez RGB-SCART na takowym jest po prostu "śliczny".
[#29] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #1

A no widzisz, to nawet szkoda, bo akurat nie mam pieniędzy (kupiłem Commodore'a 16), a takiego Blizzarda do mojej A1200 to za te ok. 500 zł bym kupił.
Argh.
[#30] Re: Wysyp kart na Allegro

@Art, post #27

Amiga rozwijała się z 14" ekranami, więc soft był tak pisany, żeby wyglądał i działał ergonomicznie. Co innego pecet. Ostatnio musiałem awaryjnie podmienić 22" LCDka na CRT 17" i bolało. A był to Flatron by LG, więc nie taki znowu zły CRT. ;) Do Amig wszystkie monitory mam 14" i nie płaczę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem