kategoria: Programy
[#1] Kilka pytań
Mam kilka problemów, z którymi nawet Snoopdos sobie nie radzi ;p.

RemApollo - zainstalowałem to i niby jest ok ale...

Napisane jest w instrukcji że jeśli mam fastatę to moge sobie odpuścić modul06 ze scsi.device.
Niestety gdy go nie podam w SS to partycje powyżej 4GB są NDOS. Próbowałem wstawiać w SS
linie dla fastaty przed i po liniach dla remapollo - skutek ten sam, czyli mizerny.
Poza tym workbench i icon.library nie ładują się gdy (jak napisano żeby zrobić) wywalę je z libs:
i przegram do katalogu z modułami dla remapollo i załaduję je z SS. Teraz mam je w libs: i jest ok,
tak przynajmniej mi się zdaje.
Mam remapollo 1.7 plus próbowałem z wersją 1.8 remapollo i drap, nic się nie zmienia.
Biblioteki commodorowskie spaczowane. Ogólnie podążałem za instrukcją (tak mi się wydaje).

AWeb nie zapisuje mi bookmarków, jedynie udało mi się wstawić link na belkę, ale
tam miejsce jest ograniczone. Snoopdos nie rejestruje żadnej aktywności AWeba, gdy próbuję
je zapisać. Zaptaszkowałem wszystko co było można. Aweb to wersja 3.4.167SE z płyty AOS3.9.

Snoopdos
Ostatnia rzecz to gdzie najwcześniej mógłbym go uruchomić w SS żeby logował mi to co się dzieje
podczas startu systemu? Tak żeby nie miał wpływu na wszelkie łaty itd.
[#2] Re: Kilka pytań

@Radek_Cz, post #1

Nie wiem jak w FastaATA, ale zakładam, że podobnie jak przy 4XEIDE trzeba ustawić:
C:SetPatch SKIPROMMODULES scsi.device
Inaczej scis.device urządzenia będzie zastępowane systemowym. Może tutaj jest problem.
[#3] Re: Kilka pytań

@Radek_Cz, post #1

SnoopDos wpakuj na poczatek s-s ale wczesniej:
- uruchom program pod WB i skonfiguruj go wedlug uznania
- zapisz ustawienie do pliku pod wybrana nazwa

linijka do s-s
run snoopdos hide loadsettings "sciezka:do_konfigu" loadlog "sciezka:do_logu"

Odczyt logu jest mozliwy po zamknieciu programu, wiec albo przez kombinacje klawiszy CTRL+ALT+D wlaczyc okno snoopdos i zamknac program lub przez komende BREAK zamknac task.
[#4] Re: Kilka pytań

@Norbert, post #3

@Mordimer
Tak, miałeś rację, problem był z setpatchem. Nie wiem dlaczego w readme, w części dla systemów 3.5/3.9,
do remapollo napisane jest żeby użyć NOROMUPDATE, ta opcja w tym wypadku nie działa.
Poczytałem trochę i w pewnym momencie zaniosło mnie do wątku o icon.library, gdzie dość ładnie
wyjaśnione jest co i jak.

Zastanawia mnie tylko jedno, ktoś napisał że ładuje poprzez "remapollo module" sterownik do fastaty,
gdy spróbowałem, to wyrzucił mi komunikat że obiekt nie jest wymaganego typu. Ciekawi mnie jak to zrobił.

@Norbert
Zrobiłem jak poradziłeś ale przy bootowaniu system staje zaraz na początku, pisze [CLI 2] i ani dudu.
Wstawiłem Snoopdosa jako pierwszego w S-S, może trochę za wcześnie i się pogryzł z remapollo.
Muszę spróbować dać go niżej, gdzieś za setpatchem.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Poprzez remapollo można załadować fastfilesystem, czy jest sens zrobić to samo z PFS3?
Poza partycją z systemem 3.1 i grami wszystkie inne są w PFS3, czy będą jakieś korzyści
z tego tytułu?
Poza tym co jeszcze warto wrzucić razem z bibliotekami i modułami? Mam na myśli rzeczy, które
usprawnią i przyspieszą system bez nadmiernej utraty stabilności.
[#5] Re: Kilka pytań

@Norbert, post #3

Podpinam się do tematu. U mnie wywala błąd "loadlog Unknow snoopdos command".

zmodyfikowałem wpis do wersji: run snoopdos hide loadsettings "Katalog:Snoopdos.prefs"
i teraz wywala błąd w CLI "biblioteka rezydentna nie jest właściwa". Po zamnknięciu SnoopDosa system się nie wczytuje.

Gdzie jeszcze może być błąd?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 15:10:11 przez glichtanski
[#6] Re: Kilka pytań

@Radek_Cz, post #4

tak powina wyglada linia komend dla snoopdos


run snoopdos hide loadsettings sys:ustawieniaSD.prefs openlog ram:log.txt
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem