kategoria: A1200
[#1] Przejściówka Composite HDMI
Siemano !

Pytanko brzmi czy

http://allegro.pl/adapter-hdmi-s-video-composite-audio-i3238794803.html

to cudo ruszy na Amisi 1200 ?

I na co należy zwracać przy zakupie takich urządzeń (częstotliwość)?

:)
[#2] Re: Przejściówka Composite HDMI

@vicol, post #1

To nie jest to czego potrzebujesz. Wskazane urządzenie zamienia sygnał hdmi -> svideo, a ty potrzebujesz na odwrót.
[#3] Re: Przejściówka Composite HDMI

@gegu, post #2

No fakt

Dobra a coś takiego

http://bowi.com.pl/konwerter-scart-euro-na-hdmi_9155t

Powinno dać radę??

Czy obraz pozostanie takiej samej jakości jak podłączając się pod EURO do LCD?

Czy na tej przejściówce powinien być wyraźniejszy?
[#4] Re: Przejściówka Composite HDMI

@vicol, post #3

Powinno dać rade tylko ciekawi mnie cena.
[#5] Re: Przejściówka Composite HDMI

@vicol, post #3

To nie konwertuje sygnału composite ze scarta, tylko RGB. Zadziała z urządzeniami, które mają pełnego scarta, np. z tunerami tv sat albo z odtwarzaczami dvd (nie wszystkimi).
[#6] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Daclaw, post #5

Z Amiga tez zadziala.
Bylo takie urzadzenie na Amimajowce rok temu
[#7] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Norbert, post #6

Tylko wpierw trzeba mieć kabel RGB. Z drugiej strony do do gniazda Euro RGB w TV Samsunga full HD mam podpiętą Amigę 1200 i z obrazu jestem zadowolony. Więc po co tak kombinować to nie wiem.
[#8] Re: Przejściówka Composite HDMI

@gilban, post #7

Zgadzam się. Ja mam Amigę przez Euro pod LG 32LS5600 podpięty i przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, że będę miał tak ładny obraz z Amigi na telewizorze LCD. Na poprzedniej Toshibie było całkiem ok, ale tutaj to jest po prostu rewelacja.

Obraz jest kontrastowy, wyraźny, ale zarazem posiada "miękkość" pixli niczym CRT. Szczerze polecam.
[#9] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Duracel, post #8

Podsumowując radzicie KABEL RGB od AMIGI do EURO w LCD podłączyć i będzie "HE":)?
[#10] Re: Przejściówka Composite HDMI

@vicol, post #9

Tak, dokładnie. I nie kombinować. Taka przejściówka jest potrzebna tylko wtedy jak masz monitor do PC i nie ma wejścia euro, czy composite, a jedynie są VGA, DVI czy HDMI i nic więcej.
[#11] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Duracel, post #8

Podłączę się pod stary temat z pytaniami.

Niedawno zakupiłem na allegro kabel RGB <-> Scart. Podłączyłem Amigę do TV LCD i co widzę:
1. Lekki szum (widoczny gdy obraz jest ciemny, np. zaraz po odpaleniu komputera zanim pojawi się wizja z Amigi).
2. Artefakty wzdłuż kontrastowych krawędzi (np. czarna czcionka na szarym tle pulpitu ma jasną smugę). Efekt można trochę zminimalizować regulując parametry obrazu, ale całkiem nie udało mi się go wyeliminować.

Nie mam możliwości porównania efektu na innym LCD ze scartem. Co do pkt #1, obstawiam że to taka uroda technologii - podobnie wygląda obraz po podłączeniu do TV odtwarzacza DVD przez scart.

Ogólnie obraz wydaje się być gorszy niż na PALowskim C=1084S przy zastosowaniu kabla RGB (pomijając mnieszą przekątną ekranu).

1. Czy ktoś może potwierdzić moje obserwacje?
2. Jest może ktoś w Warszawie z Ami podłączaną przez scart do TV LCD?
[#12] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Ijon_Tichy, post #11

1. jak nie ma jeszcze kompletnego sygnału to wszystko jest możliwe.
2. nie mam takiego efektu ale nie napisałeś co to za telewizor (proporcje i rozdzielczość), jak nowoczesny i panoramiczny to różne sprzętowe algorytmy upiększania obrazu skutecznie go psują.


Pozdrawiam
[#13] Re: Przejściówka Composite HDMI

@RadoslawF, post #12

1. Może doprecyzuję - analogowy, trochę "kolorowy" szum jest najlepiej widoczny na czarnym tle, np. przed wgraniem ekranu WB. Jest on jednak zauważalny też na ekranie roboczym testowo podpiętego (oczywiście innym kablem) odtwarzacza DVD, czyli kiedy sygnał już jest. Stąd moje wątpliwości, ile w tym winy indywidualnego kabla, a ile technologii jako takiej.
2. To Samsung SyncMaster 711 MP, ekran 4:3 - żadna nowość. Rozdzielczość ekranu systemowego - 640x256. Obraz przez VGA z peceta jest bez zarzutu (no może trochę już jest wypalony, ale to inna bajka).
[#14] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Ijon_Tichy, post #13

To artefaktów nie powinno być, jako winnego wskazywał bym tuner TV.


Pozdrawiam
[#15] Re: Przejściówka Composite HDMI

@Ijon_Tichy, post #11

Artefakty wzdłuż kontrastowych krawędzi

Też obstawiał bym monitor/tuner i jego algorytmu upiększania/niesprawność.
[#16] Re: Przejściówka Composite HDMI

@BULI, post #15

Dzięki za odpowiedzi panowie. Może uda mi się od kogoś pożyczyć jakiś TV do porównania.

Tyle dobrze, że nie wkopałem się jeszcze w zakup tego SyncMastera - mam go tylko do wypróbowania od szwagra. ;) Chce za niego 50 zyla aby tylko się pozbyć, no ale jak się okaże, że jakość obrazu to wina samego telewizorka, to psu na budę taki interes...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem