kategoria: Mediator
[#1] Mediator i kilka (głupich) pytań ;)
Przymierzam się do zakupu mediatora jednak zanim to zrobię chcę się upewnić że będzie to trafny wybór.
Karta na PCI da doskonały obraz na monitorze a tego bym chciał jednak jak wtedy wygląda sprawa grania w gry? Obraz też leci z karty graficznej czy kości AGA?

Czy jest jakieś przyśpieszenie w transferach z dysku?
[#2] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #1

Do zabawy w amigowanie jak najbardziej (karta gfx + karta ethernetowa).
Oczywiście gry niesystemowe nie będą działały na karcie graficznej.
Mediator raczej Ci nie przyśpieszy transferu z/na dysk.
[#3] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@MaaG^dA, post #2

A te nie dosowe z WHDLOAD też?
[#4] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #3

Też.
Chcesz czasem pograć to albo dwa monitory albo Amigowa karta GFX z dedykowanym ScanDublerem czyli PicasoIV CV64/3D+SD i do tego jakaś fajna kineskopowa siedemnastka. Aktywowanie slotu video w Zorro dla A1200 nie będzie łatwe.


Pozdrawiam
[#5] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@RadoslawF, post #4

Można też kombinować z monitorem z wbudowanym tunerem TV, lub do Mediatora wstawić tuner TV i przełączać. Widziałem, że Phibrizzo ma tak właśnie zrobione w swojej A1200 z Mediatorem.
[#6] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@RadoslawF, post #4

To nie za fajnie :(
Sądziłem że sterowniki do karty jakoś przekierują obraz ale jak widać się myliłem.
[#7] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #6

Polecam też artykuły na PPA dotyczące Mediatora.

link
[#8] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@Sir_Lucas, post #7

Już to czytałem. Benedykt zrobił kawał dobrej roboty ale opisał tylko proces instalacji :/
[#9] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@RadoslawF, post #4

Aktywowanie slotu video w Zorro dla A1200 nie będzie łatwe.

Jest to niemożliwe.
[#10] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #8

Jeżeli Amigę chcesz wykorzystywać do grania, to zakup Mediatora chyba nie ma sensu. Ale jak chcesz wrzucić tam LAN, USB , kartę graficzną to już warto się zastanowić. Nie wiem jak jest z używalnością Medka pod 030. Ja swojego miałem z 040 i dawało radę. Teraz mam 060 i działa fajnie.

Z całą pewnością warto temat zgłębić, żeby nie wydać kilku stów za używanego medka, choć z drugiej strony to towar chodliwy i swojego nabywcę zawsze znajdzie.
[#11] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@stachu100, post #9

Jest to niemożliwe.

Dlaczego? Przecież sloty Zorro 2 Micronka mogą mieć aktywnt slot VIDEO, nakładany na układy U30, U7, U8- nawet5. Niedawno ktoś sprzedawał Zorro2 do A1200 z grafiką i działającym scandoublerem pod zorro.
[#12] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@BULI, post #11

Przypominam, iż wątek traktuje o Mediatorze A1200 (dowolnego typu).
[#13] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@stachu100, post #12

Zamiast przypominać o czym jest wątek sprawdź czego dotyczył post na który odpisałeś że to niemożliwe.


Pozdrawiam
[#14] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@RadoslawF, post #13

Zresztą mniejsza z tym.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 00:38:04 przez stachu100
[#15] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@stachu100, post #14

He, he domyślam się, że chodzi Ci o to, że Zorro2 i Mediatora do A1200 na pewno będzie ciężko razem upchnąć (chociaż na upartego fizycznie chyba się da, ale nie wiem czy zadziała)- nie popadajmy w skrajność z tym "literalnym" trzymaniem się tematu :D
[#16] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #1

Hej!Jestem użytkownikiem medka od dość dawna i jestem zadowolony z tego sprzętu,mam wersję TX.Grafika:Mamy Voodoo i Radeony,choć w tym drugim przypadku nie ma wspomagania 3D.Dzwięk:SB 128 i bardzo dobry moim zdaniem Terratec 512,świetnie spisuje się pod AHI.USB:Tutaj tylko firmowy,ale dobry Spider.TV:Mnogość kart na i co fajne można je wykorzystać jako scandoubler i pykać w gierki na karcie gfx.Sieć:Tutaj też nie jest źle dużo kart na czipie 8139.Ogólnie jest nieżle,szczególnie jeśli mamy PPC,lub 060.
[#17] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@Grisza, post #16

Czyli nie dla mnie bo kolejne 3 tysie w to nie będę pakował, bo to już kosmiczne ceny.
[#18] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #17

Jak interesują Cię tylko gierki to Medek raczej nie jest dla Ciebie (nie z tym CPU).
Jeśli jednak chcesz mieć ładny, szybki i wygodny blat Workbencha i mieć więcej możliwości (dzwiękowych, graficznych, sieciowych itp) to jest dla Ciebie nawet z prockiem 030. Chociaż dobrze było by mieć chociaż 040 (ja tak obecnie mam)

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 20:01:27 przez BULI
[#19] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@BULI, post #18

A może na zorro da się korzystać z innej karty graficznej podczas grania?

Zakup mediatora tylko dla blatu WB jest troszkę za drogi.
[#20] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #19

A może na zorro da się korzystać z innej karty graficznej podczas grania?

Chodzi Ci o to, żeby odpalać gierki pod AGA lub ECS na karcie graficznej?
Tak jak Ci już tu pisano na kratach graficznych (nie ma znaczenia czy pod Zorro czy Medk czy inny interfejs) odpalisz gry które obsługują karty GFX. Gier dedykowanych tylko na specjalizowane układy AMIGi nie wyświetlisz na karcie GFX (musisz się przełączyć na sygnał z Amigi- obydwa wyjścia AGA/GFX są obsługiwane na raz równolegle- najlepiej luknij sobie na YT i zobacz jak to wygląda w praktyce).
Możesz skorzystać z scandublerów pod Zorro lub tunerów TV PCI (wtedy obraz z AGA będziesz miał "na karcie graficznej" np w okienku na blacie WB, lub na pełnym ekranie/bez ramek).
O ile dobrze pamiętam Picasso IV (Zorro) miało fajny scandoubler, który dawał obraz z AGA/ECS na wyjście karty graficznej.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 22:04:22 przez BULI
[#21] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #19

W przypadku Mediatora do A1200 zostaje jedynie zakup scandoublera + przełącznik sygnału. Prosty KVM wystarczy (na początek).
Wtedy Workbench działa na karcie graficznej a gierki/dema które chodzą tylko na układach AGA idą przez scandoubler.
Przełączanie ręczne lub za pomocą sygnału z Amigi.

Ewentualnie telewizor podłączony na stałe do wyjścia RGB Amigi i monitor VGA podłączony na stałe do karty graficznej.
Wbrew pozorom nie jest to takie głupie rozwiązanie.
[#22] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@stachu100, post #21

Aż tyle nie używam amigi aby takie siermiężne konstrukcje robić.
Dzięki za wyjaśnienia.
[#23] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #22

Możesz wrzucić z powrotem obraz z agi na wejscie karty graficznej PCI i bedziesz mial obraz na GFX z agi -gry whdload i inne rzeczy.
[#24] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11MASTEr, post #23

To już lepiej.
Jakieś konkretne modele mają takie możliwości czy wszystkie i jak to zrobić?
[#25] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11MASTEr, post #23

Master chyba chodziło Ci o tuner TV.Jak wejść sygnałem do Voodoo?
[#26] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@Grisza, post #25

Oczywiście chodziło o kartę telewizyjną na pci (z racji późnej pory popierniczyłem poprzedni post).

Tunery TV obsługiwane przez medka są wypisane na stronie elboxu.

Po prostu obraz z AGI chinchem wchodzi do karty TV na wejscie composite. Odpowiedni programik napisany przez Phibrizzio ywświetla obraz z karty tunera TV na karcie GFX.
Zresztą więcej w moim artku:
http://www.ppa.pl/sprzet/lg-flatron-m1721a-monitor-lcd-z-tunerem-tv-porownanie-jakosci-obrazow-uzyskanych-z-roznych-wejsc-video.html
Szczegóły na samym dole.
[#27] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11MASTEr, post #26

Mam jakąś kartę na chipie 7134 - nie wiem czy mediator ją obsłuży.
Też chciałem zapytać czy takie coś wchodzi w grę i fajnie że wchodzi.
[#28] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@11111olo, post #27

Tu masz listę wszystkich urządzeń link
[#29] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@Grisza, post #28

Witam
Czyli w większość gierek nie da rady grać na amidze z kartą graficzną?
[#30] Re: Mediator i kilka (głupich) pytań ;)

@Amigo-A1200-040, post #29

We wszystkie gry da się grać na amidze z kartą graficzną. Zdecydowana większość po prostu nie wyświetli obrazu przez kartę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem