kategoria: A1200
[#1] A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.
Cześć wszystkim niosącym pomoc:)

Temat trochę powiązany z moim poprzednim odnośnie braku rozpoznawania dysku HDD i CF. Jestem już trochę mądrzejszy o przykre doświadczenia i bliski sprzedaży Amigi ze złości;)

Otóż... Bez update`u kicka niby wszystko jest ok, dysk podczas startu/resetu Amigi jest widziany prawie za każdym razem bez względu na to czy jest to HDD czy CF. Niby wszystko jest OK ale po coś te update`y są przecież.
Z update`m czy to z gołego OS 3.9, BB1 czy BB2 dysk po resecie najczęściej jest niewidoczny - muszę resetować Ami wielokrotnie zanim załapie dysk.
Dodatkowo jest problem z 680040.library. Mam trzy wersje tego pliku. Jeden z oryginalnego W3.1 i dwa z netu. Z pamięci to jeden ma wersję 44.2. Z każdym to samo. A wiec: podczas uruchamiania OS 3.9 zawsze wychodzi błąd #80000004 lub #80000003 lub #8000000B ale na różnych plikach, czasem na Mount, innym razem Version... Bez tej biblioteki lub z wyłączonym cache w bootmenu system startuje i pracuje dobrze (jak już wykryje dysk:) ).
Na WB 3.1 nie mam najmniejszych problemów. Z OS 3.5 nie próbowałem.
Ktoś ma jakieś cenne rady? Pytać jak potrzeba więcej informacji:)
[#2] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@oldskull, post #1

Dodatkowa ciekawostka. System uruchomiony z biblioteką 680040 ale z wyłączonym cache w bootmenu wstaje ale jest wyraźnie wolniejszy. Potem można ICache i DCache włączyć w SysInfo i różnica od razu jest widoczna. Może mam coś nie tak w S-S? (BB4).

SYS:C/LoadModule L:FastFileSystem L:RAM-Handler L:Shell-Seg DEVS:scsi.device LIBS:icon.library LIBS:workbench.library NOREBOOT REVERSE
SYS:C/SetPatch SKIPROMMODULES fs,icon,ram-handler,scsi.device,shell,workbench QUIET

; $VER: Startup-Sequence 45.4 (4.4.2001)
; Startup-Sequence for AmigaOS 3.9

; The following lines disable updating "scsi.device" for driver
; software where this could lead to failures. They also start
; IDEFix if installed.
;
; You can manually disable updating "scsi.device" by setting
; the environment variable "NOSCSIUPDATE" to something.

If EXISTS C:SquirrelSCSI
C:SquirrelSCSI
EndIf

;Set SCSIUpdate 1
;If EXISTS C:IDEFix
; C:IDEFix
; Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;If EXISTS SYS:Expansion/XSurfIDE
; Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;If EXISTS SYS:Prefs/Env-Archive/NOSCSIUPDATE
; Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;If $SCSIUpdate EQ 1
; SetPatch QUIET
;Else
; SetPatch SKIPROMUPDATES "scsi.device" QUIET
;EndIf
;Unset SCSIUpdate

C:Version >NIL:
C:AddBuffers >NIL: DF0: 15
FailAt 21

C:MakeDir RAM:T RAM:Clipboards RAM:ENV RAM:ENV/Sys
C:Copy >NIL: ENVARC: RAM:ENV ALL NOREQ

Resident >NIL: C:Assign PURE
Resident >NIL: C:Execute PURE
Resident >NIL: C:SetEnv PURE REPLACE

Assign >NIL: ENV: RAM:ENV
Assign >NIL: T: RAM:T
Assign >NIL: CLIPS: RAM:Clipboards
Assign >NIL: REXX: S:
Assign >NIL: PRINTERS: DEVS:Printers
Assign >NIL: KEYMAPS: DEVS:Keymaps
Assign >NIL: LOCALE: SYS:Locale
Assign >NIL: LIBS: SYS:Classes ADD
Assign >NIL: HELP: LOCALE:Help DEFER

BindDrivers
C:Mount >NIL: DEVS:DOSDrivers/~(#?.info)

C:LoadMonDrvs

SetEnv Language "english"
SetEnv Workbench $Workbench
SetEnv Kickstart $Kickstart
UnSet Workbench
UnSet Kickstart

C:AddDataTypes REFRESH QUIET
C:IPrefs
C:ConClip

Path >NIL: RAM: C: SYS:Utilities SYS:Rexxc SYS:System S: SYS:Prefs SYS:WBStartup SYS:Tools SYS:Tools/Commodities

SYS:System/REXXMast >NIL:

SYS:C/MakeLink RAM:disk.info ENVARC:SYS/def_RAM.info SOFT

IF EXISTS S:User-Startup
Execute S:User-Startup
EndIF

Resident Execute REMOVE
Resident Assign REMOVE

C:LoadWB
EndCLI >NIL:
[#3] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@oldskull, post #1

Masz problem z MAXTRANSFER. Musisz go ustawić na 0x001fe00.
[#4] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@11111olo, post #3

Też o tym pomyślałem. Chciałem ustawić to poprzez HDToolBox ale miałem już od razu ustawiony na 0x0001fe00 a Mask na 0x7ffffffe (nic wcześniej nie zmieniałem).
[#5] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@oldskull, post #4

Też podejrzewałbym max transfer- tak czy inaczej wygląda na problem z Dyskiem (CF) i przekłamywaniem danych.
[#6] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@BULI, post #5

Próbowałem z drugą CF 256MB. To samo.
Mam jeszcze dysk HDD 1.3GB, który mi służy z 15 lat albo lepiej. Zachowanie systemu 3.9 takie samo, z różnicą, ze HDToolBox pokazuje mi na nim maxtransfer 0x00FFFFFF i nie mogę go zmienić. Prawdopodobnie musiałbym sformatować cały dysk a nie mam jeszcze poprzenoszonych danych bo (shit) za diabła CF i HDD nie dadzą się uruchomić jednocześnie.
[#7] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@oldskull, post #6

Może to wina FastFileSystem? Obecnie mam wersję 45.16
[#8] Re: A1200 problem z OS 3.9 - brak dysku, soft failure, etc.

@oldskull, post #7

Próbowałem również z OS3.5. Zmieniałem maxtransfer na wartości 0001fe00 i 00ffffff. Nic to nie dało. Jak wywalę bibliotekę 680040 lub wyłączę cache, system się ładuje. Raz na jakiś czas system się załaduje poprawnie z biblioteką bez ingerencji w cache. Nerwy mnie już na to biorą. Może to wina Apollo? Może powinienem zapoznać się z RemApollo zamiast ładować patche na kick z OSu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem