kategoria: Karty CF
[#1] karta CF / MAC / przenoszenie plików
Witam,

W domu posiadam tylko macbooka (czyli nie mam maszyny z win), czy na nim mogę wrzucić pliki ADF na kartę CF, ktorą wmontuję w Amigę i na amidze zgrac plik ADF na dyskietkę w stacji? bo już się zakręciłem z tym użytkowaniem karty CF

I pytanie nr 2: czy posiadajac A600 i tego maka przygotuje kartę CF do wsadzenia jej do Amigi?

Pozdrawiam

Piotrek
[#2] Re: karta CF / MAC / przenoszenie plików

@insert, post #1

1. czytnik kart CF na maka na USB;
2. karta CF sformatowana na FAT32;
3. adpater CF-PCMCIA z Allegro;
4. cfd.lha z Aminetu;

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 18:00:29 przez _arti
[#3] Re: karta CF / MAC / przenoszenie plików

@_arti, post #2

zapomnialem dodac ze zakupilem zestaw do montazu wewnatrz amigi karty CF, czy to w czyms przeszkadza? Amiga widzi karte CF normalnie w systemie FAT32? nie formatuje sie karty na specjalny rodzaj systemu plikow? :/
[wyróżniony] [#4] Re: karta CF / MAC / przenoszenie plików

@insert, post #3

Nie koliduje. Dzięki cfd karta jest normalnie widoczna pod Amigą. Aha, jeszcze FAT95 musisz zainstalować do obsługi FAT32. Tzn. najwygodniej jakbyś miał dwie karty - jedną w środku (amigowy filesystem, Workbench i normalne partycje) i drugą w adapterze (FAT32), żeby była jasność.

Z jedną też możesz... ale to katorga, która jak pewnie się już domyślasz - nie polecam ;) A robisz to tak - formatujesz kartę normalnie pod Amigą (system, pozostałe partycje). Później, na maku odpalasz VirtualBoksa z Windowsem i instalujesz UAE. Definiujesz sobie folder na dysku makowym/plikopartycji z Windows, który będzie dostępny dla emulowanej Amigi i wrzucasz tam dane, które chcesz przenieść. Następnie wkładasz swoją kartę w czytnik i przy odrobinie szczęścia może uda ci się zobaczyć ją jako urządzenie pod emulowaną Amigą. Nie wiem... to tylko teoria. Nie próbowałem tego na żywca. Na pewno ten sposób działa na prawdziwym PC. Suma-sumarum - lepiej kupić sobie drugą kartę ;)
[#5] Re: karta CF / MAC / przenoszenie plików

@_arti, post #4

bardzo dziękuję, chyba zakupie ten adapter pcimciowy i drugą kartę do przenoszenia danych :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem