kategorie: A2000/A3000, Programy
[#1] Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos
Zadaję trzy pytania, żeby nie zakładać 3 osobnych tematów.
1. Posiadam Amigę o konfiguracji jak w sygnaturze + OS3.9 BB1,BB2 i polish locale. Zakupiłem niedawno Cyberstorma MkII. Zainstalowałem biblioteki [url=]stąd[/url] "68060 Systemdisk", potem włożyłem kartę turbo i uruchomiłem system.
Odpaliłem Sysinfo i zrobiłem test. Wynik jest zadowalający 49942 Dhrystones, 52.13 Mips, 37.37 MFlops. Nie mogę jednak włączyć w Sysinfo opcji Copyback. Przycisk jest aktywny, ale wartość nie zmienia się. Nieaktywne są za to IBurst i DBurst, ale mniejsza z tym. Jak można aktywować Copyback?

2. Po wpisaniu na początku s-s polecenia: CPU Cache Burst CopyBack >NIL: system nie startuje.
Po wpisaniu komendy CPU w CLI wyświetla komunikat: System: 68060 68882 (INST: Cache Burst) (DATA: Cache Copyback) - jednak w Sysinfo funkcja copyback jest w trybie off, a przycisk jest nieaktywny. Gdzie można zmienić opcje dla procesora? W s-s, u-s nie ma takiej linii.

3. Czy można dodać SnoopDos do S-S? Próbowałem wpisując: run snoopdos hide loadsettings "DH2:snoopdos.prefs" loadlog "DH2:snoopdos.log" i system nie startuje. Wyświetla komunikat: "loadlog snoopdos unknown command". Nawet po zamknięciu Snoopdosa po wywołaniu go kombinacją Ctrl + Alt + D, system wczytuje się do pustego blatu i dalej się nie ładuje. Po usunięciu tekstu od momentu: loadlog "DH2:snoopdos.log" wyświetla komunikat: "biblioteka rezydentna nie jest właściwa" a reszta objawów jak w poprzednim przypadku. Co wpisuję nie tak?

PS. Zaraz zrobię fotkę Sysinfo i wrzucę do mojej galerii.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 17:07:20 przez glichtanski
[#2] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@glichtanski, post #1

Ok. Problem 1 i 2 rozwiązany. Wystarczyło podmienić biblioteki na te z pierwszego archiwum i już opcja copyback jest włączona.

Problem 3 pozostaje nie rozwiązany.
[#3] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@glichtanski, post #2

trzeci tez juz rozwiazany :)

w innym watku gdzie byla mowa o snoopdos popelnilem błąd przepisujac linie polecen
powinno wgladac tak:

run snoopdos hide loadsettings sys:ustawieniaSD.prefs openlog ram:log.txt


potem CTRL ALT D zeby wlaczyc okno SnoopDOS i zatrzymac zapisywany log. (inaczej nie bedzie dostepu do pliku)
[#4] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@Norbert, post #3

Poprawilem, ale nadal wyświetla komunikat "biblioteka rezydentna nie jest właściwa" w CLI w czasie startu systemu, a po wyłączeniu loga system dalej nie startuje.
[#5] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@glichtanski, post #4

Ten komunikat to na pewno nie jest od snoopdos.
Masz problem z uruchomieniem systemu i chcesz za pomoca SD wykryc przyczyne ?


dla testu:
Odpal Amige bez s-s i wpisz w cli
run snoopdos hide openlog ram:log
potem wykonaj kilka operacji typu dir, list i wcisnij CTRL ALT D
Pokaze sie okno snoopdos i zamknij log (CLOSE LOG)
To musi dzialac
[#6] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@Norbert, post #5

Problemu z uruchomieniem nie mam. Ale czego dotyczylby ten komunikat? W czasie startu bez podania snoopdos do s-s ten komunikat nie pojawia się.
Odpowiedź na:
Ten komunikat to na pewno nie jest od snoopdos.
Masz problem z uruchomieniem systemu i chcesz za pomoca SD wykryc przyczyne ?


dla testu:
Odpal Amige bez s-s i wpisz w cli
run snoopdos hide openlog ram:log
potem wykonaj kilka operacji typu dir, list i wcisnij CTRL ALT D
Pokaze sie okno snoopdos i zamknij log (CLOSE LOG)
To musi dzialac

Bez s-s snoopdos działa bez problemu.

W logu z uruchamiania systemu jest jeden "Fail" BindDrivers ToolType PRODUCT Fail
[#7] Re: Pytanie o Sysinfo 4.0, Cyberstorm MkII 060 i SnoopDos

@glichtanski, post #1

BTW Ad1.Aktywny CopyBack nie ma wpływu na wyniki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem