kategorie: A600, Karty CF
[#1] Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?
Witam posiadam 2 karty 4gb i jedna jest wypełniona po brzegi z systemem workbench a druga jest pusta chcialbym zrobić kopię bezpieczenstwa wrazie jak coś spartole......narazie zrobiłem obraz dysku(tej cf)pod winuae ale nie mogę na drugą kartę tego zgrać jest do tego jakiś program?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 13:18:57 przez heniek29cr
[#2] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #1

czym zrobiłeś obraz dysku pod uae ?
[#3] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@KJB, post #2

Winuae , hard drivers, add harddrive, wybralem moją cf i tam pojawia się ikonka create hard disk image file no sie zrobił....

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 14:10:41 przez heniek29cr
[#4] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #3

Nie baw się żadnym kopiowaniem pod WINUAE chyba że masz kilka godzin wolnego ;)

Lepiej zrobić binarną kopię całej karty za pomocą np. DMDE. Warunek jest taki że druga karta musi mieć przynajmniej taką samą pojemność jak ta z której robisz kopię!
Nie wystarczy że ma jedna i druga 4GB bo jak braknie 10kB to tak to nie zadziała.
Jednak jak zadziała to w godzinkę (albo i krócej) będziesz miał 2 identyczne karty.
[#5] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #3

Napisałeś:

zrobiłem obraz dysku(tej cf)


zrozumiałem że wziąłeś kartę CF i zrobiłeś jej obraz do pliku :)

Może taki program pod wingrozą?
[#6] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #3

A sprawdziłeś czy na pewno utworzyło kopie CF?
[#7] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #1

Ja korzystam z tego:

link

Działa w przypadku kart SD i CF. Nie działa przy MS. Plusem programu jest to że nie zdarzyło mi się by wywalił błąd przy nagrywaniu obrazu 4GB na kartę 4GB (co w innych programach często się zdarza gdy obraz jest większy od karty choćby o 1kB). Tutaj łyka.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 17:44:22 przez conrdd
[#8] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@Norbert, post #6

Tak kopia (obraz) cf jest zrobiona i działa pod winuae i dzięki temu podłączyłem pustą cf i pod winuae programem file manager 2.2 skopiowałem to na czym najbardziej mi zależało. Także kopię już mam i dzięki za pomoc:D
[#9] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #1

Ja bym użył polecenie 'dd' w Linuksie. Tak kopiuje swój dysk twardy.
[#10] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@11111olo, post #4

Yyyyy? WinUAE + DOpus 5, do tego kilka GB danych. Sprawa załatwiona w 45 minut do godziny. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że czasem WinUAE potrafi "fiknąć kozła" przy takiej operacji. Jednak to wszystko pryszcz w porównaniu z kopiowaniem danych na Amidze. Na moim konfigu 6,5-7MB/s to masakra, ale współczuć to dopiero tym co nie mają FastATA.
[#11] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@Red_Bullet, post #10

Mam podobny problem pospał mi si, system na karcie cf zrobiłem kopie w winue i zapisałem na pecie jak w pierwszym poście.
Teraz nie wiem jak mam spowrotem przywrócić system do sprawności .
Kopia w winue działa .
[#12] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@LESZEK75, post #11

Załóż partycje i skopiuj.
[#13] Re: Jak zrobić kopię pełnej karty cf z systemem i grami?

@heniek29cr, post #1

A ja z czystym sumieniem moge polecic wykonanie obrazu/kopii karty CF/HDD do pliku .hdf z poziomu WinUAE, ktory pozniej sluzy jako backup, albo klon danych.

Empirycznie: wypelniona po brzegi karta CF 4GB - 10-20 minut, HDD 2,5" - 20-30 minut.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem