kategoria: A1200
[#1] OS3.9 i problem z podziałem dysku na partycje
Konfiguracja: A1200 + INDI MKI + FastATA MKIV + Mediator TX + Apollo1260@100MHz
Otóż podłączam dysk 120GB IDE, uruchamiam HDDTollBoxa i ładnie widać dysk dokładnie 111.7GB, ale kiedy kliknę w install, to po odczycie widzi mi tylko 48.7GB. To samo jest np. z dyskiem 80GB, w momencie odczytu dysku pokazuje 36.7GB. Jeżeli przed startem hddtoolboxa odpalę ATA3.driver to nic to nie zmienia za wyjątkiem wersji scsi.device.
Próbowałem też przełożyć dysk do PC aby zmienić RDB i z powrotem do Amigi aby na nowo go zainstalować i za każdym razem jest to samo.
Co robię źle ?, lub jak mam to zrobić aby użyć całego dostępnego miejsca na tym HDD ?
[#2] Re: OS3.9 i problem z podziałem dysku na partycje

@superbonio, post #1

Dziwna sprawa.
Ale czy przypadkiem HDtoolBox nie dzieli tego dysku automatycznie na dwie partycje i dlatego "widzisz" tylko polowe dysku ?
Druga polowa jest pusta i trzeba przesunac suwak zeby jedna partycja miala wielkosc dysku ?

Mozesz podeslac graby ekranu ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem