kategoria: A1200
[#1] CF -- PCMCIA
zastanawiam się nad uruchomieniem (wreszcie) whdload w a1200. co pewien czas widuje na allegro gniazda na cf pod pcmcia. czy to ma sens? czego jeszcze będę potrzebowal w a1200, żeby to dzialalo i czy tak zasadzona cf odpali się jako dysk twardy z systemem? help.
[#2] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #1

Aby uruchomić system na A1200 potrzebujesz adaptera CF-IDE i karty.
Karta CF i przejściówka na PCMCIA też się sprawdzi do przenoszenia danych.
Co do WHDLoad to korzystanie z niego na gołej A1200 zakrawa o masochizm.
[#3] Re: CF -- PCMCIA

@Jacenty, post #2

Czyli mowiac krotko rozwiązanie jest do niczego.
nie chciałem rozkrecac ami tylko odpalać ja z systemu na cf przez pcmcia...
rozumiem, ze jest to nierealne?...
[#4] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #3

Jest to możliwe ale niewygodne i powolne. W Twoim przypadku tylko CF-IDE
[#5] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #3

Realne ale bez sensu. Musiałbyś spreparować sobie dyskietkę startową, która zamontuje kartę CF z PCMCIA. Nie zabootujesz z tego złącza po prostu.


[OFFTOP] Nie do wiary, jak ludzie lubią sobie komplikować życie - ostatnio wysyp wątków o WHDLoad na gołej Amidze X, bez Y lub z samym Z.

1. Amiga
2. adapter PCMCIA do przenoszenia danych
3. adapter CF-IDE
4. 2 karty CF,
5. 2Mb CHIP i minimum 4Mb FAST

...i to jest dopiero minimalny zestaw do zabawy w WHDLoad... no chyba, że jesteś masochistą ;) Fajnie się robi dopiero na szybkim 020 lub 030 i minimum 8Mb Fast. Ktoś zapyta, po co szybyszy proc? Stare wektorówki i proste doomy dostają naprawdę niezłego kopa. ZeeWolf, F29 Retaliator czy nawet Stunt Car Racer na 020/28Mhz to sama przyjemność.




Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:30:38 przez _arti
[#6] Re: CF -- PCMCIA

@_arti, post #5

Panowie,

Kto powiedział, że moja Amiga jest goła :)...
[#7] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #6

No to jeśli już coś masz, to wystarczy CF-IDE i tyle... no ale trzeba rozkręcić Amigę ;)
[#8] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #6

Gdybyś jednak chciał się pobawić systemem uruchamianym z PCMCIA to coś dla Ciebie:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=57259
[#9] Re: CF -- PCMCIA

@_arti, post #5

jeśli to rzeczywiście jest tak, ze jedna cf zostaje w pudle a druga przez pcmcia przerzuca na nia dane to ok...
nie chciałbym każdorazowo rozbierać obudowy na części :)...
[#10] Re: CF -- PCMCIA

@wilkwcieniu, post #9

Z tymi kartami CF różnie bywa np:
- czytnik PCMCIA nie widzi kart, ale już adapter IDE-CF widzi
- pod winuae wszystko jest o.k. ale amiga ma inne zdanie

Ogólnie CF na amidze to fajna sprawa, ale trzeba trochę popróbować.

Mam też kilka pytań:
- czy na amidze istnieją rozwiązania typu IDE<=>2xCF (RAID?), tak aby zwiększyć prędkość?
- które rozwiązanie jest lepsze: IDE<=>CF czy IDE<=>SD ?
[#11] Re: CF -- PCMCIA

@DeeL, post #10

- czy na amidze istnieją rozwiązania typu IDE<=>2xCF (RAID?), tak aby zwiększyć prędkość?


Nie spotkałem, ale jeśli znajdziesz lub zrobisz kontroler RAID zintegrowany z przejściówką CF-IDE to nie widzę przeszkód aby działało. Tyle że sensu to nie będzie miało, kontrolery w A1200 są wolne i nawet FastATA tych osiągów nie przybliża do dzisiejszych standardów.

- które rozwiązanie jest lepsze: IDE<=>CF czy IDE<=>SD ?


Prędkości powinny być takie same czyli liczy się cena całości.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem