kategoria: A1200
[#1] Martwy led hdd
Witam,

wczoraj podczas amigowania wypięła się wtyczka VGA z gniazdka scandoublera Scandy. Od tego momentu przestała działać dioda dysku twardego. Wymieniłem diody z innej Amigi, zmieniłem adapter CF-IDE (dioda na adapterze pracuje prawidłowo), odpiąłem kartę turbo. Wszystko bez rezultatu.

Chciałem zamienić płytę główną ale już nie miałem czasu, będę to mógł zrobić dopiero w piątek jak wrócę do domu. Może wypięcie Scandy'ego coś pomoże.

Macie jakieś pomysły co się stało? Jakieś zwarcie z VGA?
[#2] Re: Martwy led hdd

@iZi, post #1

A na pewno kiedyś działała? Bo z częścią przejściówek dioda po prostu nie działa i trzeba robić myk, z lutowaniem do któregoś pinu.
[#3] Re: Martwy led hdd

@flops, post #2

Działała na 100% aż do momentu który opisałem. Jak będę przy sprzęcie to sprawdzę jeszcze z prawdziwym twardzielem :D
[#4] Re: Martwy led hdd

@iZi, post #3

To sprawa jest prosta. Zaczął bym od zaświecenia leda. Jak świeci to potem sprawdzenie tranzystora itd. Tam jest parę części.
[#5] Re: Martwy led hdd

@11111olo, post #4

Led powinien być ok, podłączałem inne i nie było zmiany.
Obecnie nie mam jak tego sprawdzić, w weekend ruszę temat hardwarowo.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 22:42:53 przez iZi
[#6] Re: Martwy led hdd

@iZi, post #5

Miałem dziś czas dla przyjaciółki i postanowiłem sprawdzić co się stało.

Sprawdziłem tyle ile się dało "tor" led'a, rezystory i inne elementy. W porównaniu z innymi płytami (jedna tej samej rewizji, druga innej) wszystko wygląda ok.

Podłączyłem inne płyty i o dziwo problem ten sam, a podłączałem bez scandoublera.

Sprawdzałem z dyskami twardymi (2,5" i 3,5" ), też nic.

Zmieniłem zasilacz, nic.

Podłączyłem na raz dysk i CF i o dziwo dioda działa, i żeby było dziwniej uruchomiłem też na innych płytach ale już samą CF i dioda elegancko miga...

Uruchomiłem płytę na której to zajście nastąpiło (rev 1D4) bez i z Scandy'm i led działa.

Wsadziłem wszystko z powrotem do obudowy desktop i po temacie.

Ghost in the Shell...

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 22:42:31 przez iZi
[#7] Re: Martwy led hdd

@iZi, post #6

Wszystko jasne, taśmę miałem odwrotnie podłączona na przejściówce...

Ale wstyd
[#8] Re: Martwy led hdd

@iZi, post #7

I dysk działał? Bez jaj.
[#9] Re: Martwy led hdd

@11111olo, post #8

Działał ale tylko na złączu slave.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem