kategoria: A1200
[#1] Apollo1260 jak spowolnić RTC
Jak w temacie, chodzi o to że mój Apollak1260 potrafi w ciągu kilku dni przyspieszyć o ~10 minut względem rzeczywistego czasu. Nie ma na nim żadnego trymera do regulacji, więc nie wiem dokładnie od czego zacząć.
[#2] Re: Apollo1260 jak spowolnić RTC

@superbonio, post #1

Ja bym synchronizował zegar kompa z jakimś serwerem w sieci. Przy twojej konfiguracji dołożenie karty sieciowej nie powinno stanowić problemu czy znaczącego wydatku.


Pozdrawiam
[#3] Re: Apollo1260 jak spowolnić RTC

@superbonio, post #1

10min to i tak nieźle, zerknij sobie w datasheet 6242 i kondensator w układzie rezonatora, w apollo akurat dali na sztywno pojemność, można wymienić na regulowany, kiedyś miałem to robić, ale odpuściłem...
właściwie to są 2 kondensatory w tym jeden regulowany C1 + C2 ~ 30pF, żeby jakoś wygodnie zawęzić zakres regulacji


Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 23:58:57 przez Kilos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem