kategoria: Minimig
[#1] Jakie mamy możliwości
Przyznam się, że wcześniej omijałem temat sprzętowych klonów Amigi. Jednak ostani mnie naszło na kupno takiego sprzęciku do pogrania na Joju przed TV. Trochę się tego pojawiło pojawi, jakie mamy możliwości i co polecanie bo trochę w temacie się gubię. Mamy:
- MiniMig
- MiniMig 1.1 ARM
- FPGA Arcade
- MIST
- Multiple Classic Computer
- Natami (chyba zdechło)
- Tina

Z tego co udało mi się zrozumieć minimg to tak naprawdę nie sprzęt ale soft dla FPGA który ma zaimplementowane chipsety Amigi i stąd tego MiniMiga odpalają na różnych płytach od MiniMig po MCC lub zamierzają odpalać jak wyjdzie MiniMig AGA. Rozumiem, że taki MIST w przyszłości będzie wspiera AGA.

Przydał by się artykulik porównujący te rożne sprzęty ....

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 19:52:08 przez Sventevith
[#2] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #1

To co nie ma tu użytkowników takich sprzętów ??
[#3] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #2

Jeżeli jesteś fanem to kup z każdej kategorii po 1 egzemplarzu
[#4] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #2

A coś poza minimigiem z tej listy jest dostępne w sprzedaży ?


Pozdrawiam
[#5] Re: Jakie mamy możliwości

@RadoslawF, post #4

Chyba FPGA Arcade- zmówienia chyba są kolejkowane.
[#6] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #1

W cenie MiniMiga można mieć prawdziwą Amigę z jakimś prostym turbo do "pogrania na Joju przed TV", a tym samym 100% amigowego feelingu i klimatu.

Polecam.
[#7] Re: Jakie mamy możliwości

@Daclaw, post #6

W cenie MiniMiga można mieć prawdziwą Amigę

Przecież kolega pytał się o konkretne klony, nie jest raczej idiotą i skoro nie wymienił używanej Amigi, to dlatego że chce coś nowego. Zatem należałoby mu ewentualnie na głosach posiadaczy tych pudełek, a nie na pustych radach.
Swoją drogą takie informacje byłby bardzo ciekawe, ponieważ na sieci nie ma żadnych testów - a raczej ja nie znalazłem.
[#8] Re: Jakie mamy możliwości

@posylus, post #7

Dokładnie rok temu na Amiwawie, rzuciłem hasło zakupu starej Ami to dużo osób raczej proponowała zakup miniMaga i w sumie się z tym zgadzam obecnie. Amiga jest duża, nieporęczna i może szybko paść. A takie male coś można wziąć pod pachę wraz z siatka piwka i iść do kumpla pograć i powspominać stare dobre czasy :D Nawet do jeśli by był to automat do sensibla to warto :D

Brakuje nie tylko testów ale i strony poszczególnych rozwiązań raczej są dość skąpe w informacje. Chodź przyznam rację, ze ciekawszy test będzie za kilka miesięcy kiedy na rynku będą dostępne 4 rozwiązania.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 15:36:59 przez Sventevith
[#9] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #8

Do telewizorka znalazłem okazję jedyna w swoim rodzaju :

link

Cena atrakcyjna, bez emulacji poleci dużo gierek...OK
[#10] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #8

ciekawszy test będzie za kilka miesięcy kiedy na rynku będą dostępne 4 rozwiązania

ja niestety po akcji z notebookiem dla os4 jestem całkowitym sceptykiem. Po cichu liczyłem na natami, bo wizja padu a1200 jest niepokojąca. Taka nowa "podróba" a1200, nawet bez jakiegoś strasznego przyrostu prędkości (wystarczy odpowiednik 060/50), za to z b.dużą kompatybilnością z a1200 zadowoliłoby mnie w 100% i te 300-400 dulków bym dał. Wtedy a1200 byłaby jak obraz, patrzenie i czasami włączenie aby zobaczyć czy dalej działa. Tak czy siak, z chęcią przeczytałbym jakąś recenzję i porównanie aktualnie dostępnych rozwiązań.
[#11] Re: Jakie mamy możliwości

@posylus, post #10

to nie wystarcza Ci emulator na pc ?
[#12] Re: Jakie mamy możliwości

@pyzio2, post #11

to nie wystarcza Ci emulator na pc ?

Ale ja nie chcę emulatora na PC. Ta sprawa była już poruszana. Ja bym chciał pudełko, które uruchamia się jak amiga, która bez żadnego cudowania odpala to co amiga i najlepiej posiadająca stację dysków aby można było mieć podobne odczucia co z pracą z amigą. Taki Minimig jest bardzo blisko, ale brak kompatybilności z aga i brak stacji dysków powoduje że nie spełnia on moich oczekiwań - dlatego zostaję przy amigach. WinUAE mnie nie interesuje wcale, bo to przypomina picie wódki przez skype.
[#13] Re: Jakie mamy możliwości

@posylus, post #12

MiniMag oraz Multiple Classic Computer już są na rynku.
FPGAArcade oraz MIST wydają się projektami tuż za rogiem. Osoby za nie odpowiedzialne wywiązywały się z obietnic.

Wiec 4 rozwiązania będą. Pytanie do czego kto potrzebuje wydaje mi się, że do gierek na z A500 Multiple Classic Computer jest najlepsze proste i przenośnie. Na tym mi zależy aby usiąść na kanapie podłączyć do TV, podłączyć Joye i jazda, stąd UAE na PC to pomyłka.

Jak ktoś potrzebuje zastępnika klasyka, to MiniMag to za mało aby na tym skonfigurować system z HDD i zainstalować 3.9. Do tego to raczej FPGAArcade z rozszerzeniem może w przyszłości MIST jak wyjdzie MiniMig AGA. Jednak soft core będzie wolniejszy od real 60 100 Mhz. Tylko w sumie po co to komu i tak wolniejsze od AmiPPC więc do interentu i fimów to za mało a jaki soft wykorzysta to 60 z 100 Mhz ?
[#14] Re: Jakie mamy możliwości

@RadoslawF, post #4

Multiple Classic Computer też jest dostępny:
http://www.vesalia.de/e_mcc.htm

a tutaj stronka http://mcc-home.com/. Ciekawe czy firmware jest oparty na minimigu zapewne tak.
[#15] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #14

Tylko pamietaj o tym, ze MCC na chwile obecna nie emuluje Amigi.
Nie wiadomo kiedy dokladnie bedzie dostepna aktualizacja oprogramowania, ktora bedzie to umozliwiac.
[#16] Re: Jakie mamy możliwości

@Leon, post #15

Czyli co:
http://mcc-home.com/3.html

Ten Amiga Core nie działa ?

Wszędzie na stronie masz napisane o Amidze.

"The MCC-216 supports now three top classic computer from the 70s and 80s.
The Commodore C64 + AMIGA + ATARI 2600 replicas all one the same hardware."

I rysunek:
[#17] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #1

Jeżeli chcesz grać w gry z A500/A600 w ADF to wystarczy Ci Minimig bez ARM. Obraz po scart zarówno przy TV LCD jak i CRT jest bardzo dobry, a kompatybilność z grami bardzo duża (szczególnie na wsadzie do FPGA od Yaqube dostępnym w sieci).

Na Spectrumowym portalu Zaxon zbiera chętnych na Minimiga, może ma jeszcze jakieś wolne sztuki : http://speccy.pl/forum/index.php/topic,1032.0.html
[#18] Re: Jakie mamy możliwości

@gorzyga, post #17

Sprawa faktycznie jest dość zawiła, a dziwi brak na ppa dobrego artykułu o MiniMigu z opisem konfiguracji i możliwości. Przykładowo aby mieć HDD emulowane potrzebny jest ARM kontroler do tego aby uzyskać większe taktowanie trzeba mieć 68SEC000 16MHz. Czy są MiniMigi z innymi procesorami ?
[#19] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #18

Kup, przetestuj i opisz, ja też chętnie przeczytam.


Pozdrawiam
[#20] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #18

Z tego co kojarzę plikopartycję można użyć przy PICu z odpowiednim wsadem, ale nie jestem pewien (trzeba przewertować te forum : KLIK , tutaj jest firmware do PIC do najlepszego moim zdaniem wsadu FPGA od Yaqube : KLIK ). Nie chce nikogo wprowadzać w błąd, więc musisz sobie poszukać, ja od początku mam ARM. Jeżeli chodzi o procesory, to jak szukałem sztuki do kupienia, to nie spotkałem się z wersją z mniejszym niż 16MHz zegarem (trzeba by było to sprawdzić w nocie katalogowej). Z tego co wiem, Zaxon upolował wersję 20MHz, ale 16tka spokojnie działa na 50MHz.
[#21] Re: Jakie mamy możliwości

@RadoslawF, post #19

No właśnie ten MiniMig to raczej firmware a nie tylko sprzęt i przez to się to miesza. Na przykład można odpalić MiniMig v1.1 na tym link wtedy da się uzyskać procek 20 i odpalić 3.9.
[#22] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #21

Na takiego MiniMiga się piszę....

link

OK

Co do emulacji na blaszaku, z biedy eksperymentuję, np. bez problemu odpalam gry CD32 botując z płytki, na dodatek grm padem od PS3. Można pokusić się o zrobienie blaszaka ala Amiga. Jakaś iATX płyta zintegrowana i system tak skonfigurowany że odpala od razu emulator a windoza nawet sie nie pokaże,,,

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 23:06:29 przez Voyox
[#23] Re: Jakie mamy możliwości

@Voyox, post #22

Spoko tylko, że to jest FPGA Arcade z płytą rozszerzeń i prockiem 68060 106 Mhz. Całość wyjdzie pewnie ponad 2 tys PLN ? Kupisz ?
[#24] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #23

Jak wygospodaruje kasę to tak,, planuję : PM G5, Mac Mini 1,5 GHz /64 Ati i jeszcz właśnie coś w rodzaju Arcade 060 lub NatAmi. Nad sprzetem pod OS4.x ciągle mam dylemat... Najlepsza byłaby Sam460ex ale z lepszym CPU...
[#25] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #13

Póki co tylko MiniMiga można kupić w sklepie bez większych problemów. Mam wrażenie, że pozostałe projekty są jeszcze w fazie głebokiego newsowania i anonsowania swojej odrębności. Rozwiązań jest tyle, że długo już wstrzymuję się z zakupem MM, ale ileż można. Tylko boję się, że po zakupie MiniMiga nagle pojawią się w sprzedaży pozostałe rozwiązania w dwa razy niższej cenie.
[#26] Re: Jakie mamy możliwości

@Sventevith, post #1

Jedyny racjonalny wybór to Amiga CD32.
Bez śmierdzącej emulacji.
Jakie inne podróby to.. to nie Amigi, po prostu.

A często się zdarzają gościć na allegro...

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 16:28:42 przez BomberMAX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem