kategoria: A1200
[#1] Adapter myszy USB
Hej.

Kupilem ustrojstwo na tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3288829350

Dzisiaj przyszlo, podlaczam i pupcia zbita, nie dziala. Probowalem w sumie z 3 roznymi mychami.

Czy ja cos robie zle, czy do tego trzeba jakies sterowniki zapodac?

Czy po prostu kostka jest zwalona, i kolo powinien ja wymienic?
[#2] Re: Adapter myszy USB

@rzeznik666, post #1

Mam taki sam, nie z kazda mysza dziala, temat sie juz pojawial - http://www.ppa.pl/forum/amiga/27792/interfejs-myszy-usb
[#3] Re: Adapter myszy USB

@Lucus, post #2

Faktycznie, zadzialalo na kolejnej, takiej malutkiej z laptopa. Dzieki za info i linka.
[#4] Re: Adapter myszy USB

@rzeznik666, post #1

Adapter z tej aukcji działa idealnie, ale tylko z myszami USB obsługującymi protokół PS2 ( lub ze zwykłą myszką PS2, ale wtedy trzeba przelutować gniazdo lub zastosować przejściówkę)
Osobiście używam myszki A4Tech 1000dpi zakupionej kilka lat temu w Biedronce :)
[#5] Re: Adapter myszy USB

@rzeznik666, post #3

Troche zazdroszcze, bo u mnie zwykla mysz 2 przyciskowa za 30 pln nie chce dzialac, za to jakis pozyczony gamerski logitech zadzialal, tylko nie umialem sie do niego przyzwyczaic ;p
[#6] Re: Adapter myszy USB

@Lucus, post #5

Tutaj masz aukcję:

link

Identyczna jak ta, ktora zadzialala u mnie.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 21:59:37 przez rzeznik666
[#7] Re: Adapter myszy USB

@Lucus, post #2

A joy na usb zadziała?
[#8] Re: Adapter myszy USB

@Ender, post #7

Nie mam pojecia, nie probowalem, a teraz to nawet nie mam na czym sprawdzic ;/
[#9] Re: Adapter myszy USB

@Ender, post #7

A były joye na standard ps/2 ?
[#10] Re: Adapter myszy USB

@Norbert, post #9

Nie było. Do PC, przed złączem USB były używane Joye wpinane w złącze 15-sto pinowe midi, stosowane wszem i wobec w kartach muzycznych, czy zintegrowanych z płytą główną, czy z kartami wkładanymi w złącze PCI.
[#11] Re: Adapter myszy USB

@gilban, post #10

To było pytanie retoryczne...
[#12] Re: Adapter myszy USB

@gilban, post #10

Przyznam, ze o tym nie wiedzialem. Ucze sie cale zycie :)
[#13] Re: Adapter myszy USB

@Lucus, post #12

Link z Allegro już nie działa, ale chyba mówimy o tym samym interfejsie.

Mam z nim taki problem, że - tak jak pisaliście - z niektórymi myszkami nie działa mi w ogóle, ale z tymi, z którymi działa, czasem lubi się dziwnie zachowywać, na WB wskaźnik myszki czasem się "zamraża" na kilka sekund, albo wszystko w systemie "głupieje" (jakby ktoś wciskał co chwile przyciski myszki, mimo, że myszka leży spokojnie). Co może być przyczyną? Szukać kolejnych myszek, czy ten adapter już "tak ma"?
[#14] Re: Adapter myszy USB

@slay, post #13

Podepnę się pod temat, bo ostatnio też kupiłem adapter z myszką i dodatkowo drugą wyczesałem na
Amazonie. obie działają bez kłopotu, z tym że ta druga jest o całe niebo lepsza. Ciekawy jestem o jakim
adapterze piszecie bo, jak zauważyłeś, linki nie działają.
Piszę bo może ktoś się zainteresuje, bo adapter dość tani i wydaje się działać ok, Boot Menu działa i tak dalej.
Do obsługi dwóch przycisków nic nie trzeba instalować, a żeby wykorzystać wszystkie to muiwheel i freewheel z aminetu.

PS. Myszki która jest z adapterem nie polecem - tandetna, aczkolwiek działa.
Natomiast to bezprzewodowa jest całkiem przyjemna i niezłej jakości. Jedyny "problem"
to to że ma usb na kablu i trzeba wpinać adapter usb->ps2(w komplecie)->Ami i trochę odstaje.

Przy okazji da się przerobić wtyk myszki z USB bezpośrednio na PS2, czy tylko przelotka zostaje?
[#15] Re: Adapter myszy USB

@slay, post #13

Taki adapter zrobiłem na pająka i włożyłem w myszkę na gluta. (pająk smd)
Śmiga bez żadnych problemów(zawiechy,przekłamania itp.).
Myszki USB nie wszystkie obsługują ps2 przejściówka USB/ps2 może nie pomódz, ale wówczas nie powinna wogóle działać.
Jeśli adapter się źle zachowuje to jest źle zrobiony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem