kategoria: Programy
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#32] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@waldiamiga, post #30

Jak zainicjować bounty ?
Chciałbym aby ktoś portował te tematy :
1: link to dyskusja o Nintendo Gamecube (Na PC jest emulator Doplhin)
2: link to dyskusja o Sega Dreamcast (Na PC jest emulator nullDC, ten emulator jest idealny)

Nie znalazłem dyskusji o Saturnie ale widziałbym takie zbiorowe bounty...
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?
[#46] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@Diabeł, post #27

Diabeł: tydzień urlopu za obrażanie innych użytkowników i soczysty OT
GX: warn za soczysty OT

Do wszystkich: coś jeszcze na temat emulatorów, czy rozpoczynamy ogólnoamigową wojnę międzykonsolową?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 00:18:49 przez altcomputing
[#47] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@Voyox, post #32

Nie mam pojęcia. Musiałbyś zagadać z Pampersem, może by udało się "podwiesić" bounty pod morphos.pl
[#48] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@altcomputing, post #46

mam Saturna i bawiłem się emulacją trudniej dostępnych na tą maszynkę tytułów i w porównaniu z emulowaniem PSX to orka na ugorze

, pierwsze podejście na lapku z prockiem PIII 1GHz i grafiką Intel 830M dało mi 15-20 fps w grach oraz pocący się od nadmiaru pracy komputer, na lepszych maszynach gry nadal miały problemy z płynnością a czasem się nie odpalały [wynalazki NTSC].

emulator z linuxa nie chciał w ogóle współpracować z grami którymi go karmiłem [ale to było 2 lata temu + , więc może się zmieniło]

tak, zdaję sobie sprawę że na Amiga OS oraz MorphOS może to wyglądać sprawniej i lepiej ... ale jestem sceptyczny, lepiej zapał i zasoby ludzko-czasowe poświęcać na inne projekty

emulacja PSX to czysta przyjemność co do Saturna to wolę jednak grać na konsoli do czego zachęcam bo pomimo wad oczywistych system miał trochę ciekawych gier, dla których warto go trzymać pod TV :)
[#49] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@PesCyn, post #48

Racja, emulacja Saturna nawet pod Windowsem bywa daleka od perfekcji. Saturn podobnie jak amiga składa się z całej masy różnych układów specjalistycznych (ale nie tak dobrze dobranych) i dwóch różnych procesorów. Mi dopiero za trzecim podejściem udało się skonfigurować coś sensownie i cieszyć się grami.

Gry są bardzo ciekawe, pokusiłbym się o prosty podział:
1. Japońskie gry tekstowe przygodowe
2. gry konwersje z PC/PSX
3. "wspaniałe" gry 3d przeznaczone na rynek zachodni
4. "dziwne" i ciekawe gry 2d przeznaczone dla Japonii
5. konwersje z automatów

Z gier które są warte uwagi polecam: Albert Odyssey, Bokan To Ippatsu, Bulk Slash, Dark Savior, Gex, Rayman, Gun Griffon, Guardian Heroes, Hercs Adventures, Keio Flying Squadron2, Steam Hearts, Super Tempo, Three Dirty Dwarves, Tryrush Deppy...
[#50] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@Gżegżółka, post #49

Heh - co do niedorobionych bebechów saturna to na internetach i kanałach IRCowych, krążą całkiem interesujące plotki - pierwsze modele konsoli puszczone na rynek japoński po rozkręceniu ukazać miały prowizorkę roku - czyli brak ścieżek/połączeń na płycie głównej niwelowany miał być kabelkami [coś jak nieszczęsny kabelek na płycie głównej DC], a zaplanowany jeszcze na Saturna Virtua Fighter 3 miał wymagać upgrade cart'a, który zawierać miał fragmenty płyt arcade model2/3 - oj ciekawe jakby wtedy wyglądała emulacja tej konsoli

Co do listy wartych uwagi ... oj byłoby tego więcej - ale nie ma co spamować, chyba że powstanie na tym forum jakiś dział konsolowy ;)

nie powinienem czytać wątków wykrzaczkowanych jako OT ... ale nie mogłem się powstrzymać ... osobą wykłócającym się o jakość gier 3D i ogólnie o konwersje polecam kanał YT usera /therealbluedragon - ma tam serię porównań battle of the ports głównie poświęconą Saturn VS PSX, gry przedstawiono w sposób rzetelny i w miarę stronniczy - polecam można dzięki temu uniknąć zbędnego flaimu
[#51] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@PesCyn, post #50

Cóż OT czyli off-topic nie zawsze jest na temat, może nie być tam odpowiedzi, ale poczytać i rozmawiać zawsze można. Ile ludzi tyle opinii. Dzięki za link do kanału, lubię porównania i różne "smaczki" związane z różnicami w grach - nie dlatego żeby dowodzić wyższości jednej konsoli nad drugą tylko z zwykłej ciekawości.

Wątpię w dział konsolowy na tym forum, po prostu potrzeba by więcej ludzi do utrzymania ładu i zapanowania nad tym co mogłoby się tam dziać.

Saturn w Japonii ukazał się za wcześnie, za to w reszcie świata za późno. Sega miała złą tendencję do wypuszczania nowych konsol zbyt często i bez wcześniejszego porozumienia się z różnymi regionalnymi oddziałami. O aktualizacji z hardwerem automatu nie wiedziałem. Dla twórców sporym bólem było pisanie gier pod dwa procesory, nie każdy to potrafił i w efekcie gry wyglądały dość średnio. Sega za późno wypuściła dokumentacje i narzędzia (chyba dwa lata po premierze).
[#52] Re: Czy jest jakiś emulator na Amiga OS 4.x/MorphOS konsoli Sega Saturn ?

@Gżegżółka, post #51

Sega prowadziła dziwną politykę począwszy od Genesis i jej piętrowe dodatki. Saturn to skomplikowana konsola tak jak PS2 i emulowanie jej jest upierdliwe, nie jestem pewien, czy moc neoAmig jest wystarczająca, aby uzyskać płynną emulację z bliską 100% zgodnością, najprawdopodobniej poprawnie będą działać mniej wymagające gry. Saturn nie dość, że był skomplikowany i trudny w programowaniu, to jeszcze został skonstruowany pod kątem renderowania kwadratowych poligonów, gdzie wszędzie dookoła używa się trójkatnych. Byc może znajdzie się ktoś na bounty, ale doprowadzenie takiego emulatora do zadowalającej sprawności przy ograniczonej mocy obliczeniowej, może być dość żmudne i długotrwałe. To samo tyczy się emulacji Gamecube, niby jest tam procesor PPC, ale chyba z innym koprocesorem, no i dość specyficzny układ graficzny - na 2x2.2GHz AMD nie wszystko hulało dobrze, więc jeśli nie ma porównywalnego sprzętu wśród neoAmig, to słabo to widzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem