kategoria: A1200
[#1] rgb - vga
takie pytanko , poprawny jest ten schemacik aby podlaczyc monitor vga do amigi?
http://www.kipper2k.com/images/rgb.jpg
pozdrawiam
[#2] Re: rgb - vga

@pyzio2, post #1

Tak.
[#3] Re: rgb - vga

@pyzio2, post #1

W mojej przelotce, którą sobie zrobiłem wieki temu jest jeszcze kondensator ceramiczny. Chyba 100nF ale zaglądać nie będę bo nie lubię składać obudów do RGB 23pin. Przelotka działa do tej pory.
[#4] Re: rgb - vga

@amper, post #3

ten kondensator to jako wzmocnienie syngnalu ? moze byc bez njiego ?
widzialem tez z jakims Ukladem LS....
[#5] Re: rgb - vga

@pyzio2, post #4

Rozkręciłem swoją przelotkę. U mnie w 23 RGB zwarte są piny 16-17-18-19-20 i poprzez c 100nF/100V do pinu 23. Schemat dawno temu ktoś polecał z grupy dyskusyjnej "GrupaAmigi" albo innej. Zapewne pochodzi z któregoś numeru MA. Działała u mnie lata temu z A1200 bez problemu dając obraz ostry jak żyleta:D.
[#6] Re: rgb - vga

@amper, post #5

Kondensator wzmacnia sygnał? To ciekawe ;)

A na serio to on we wtyczce jest potrzebny jak umarłemu kaganek.
[#7] Re: rgb - vga

@11111olo, post #6

Tego nie wiem czy jest potrzebny. Pisałem, że u mnie jest, i pisałem, że schemat jest z tego źródła co wyżej.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 20:12:43 przez amper
[#8] Re: rgb - vga

@amper, post #5

Pin 23 to 5V a reszta to masa, jest to kondensator odsprzęgjący i ma za zadanie pochłaniać pewne szumy generowane przez układy scalone, ale jeśli wtyka niczego nie zasila, tylko przekazuje sygnał, to jest on zbędny.
[#9] Re: rgb - vga

@amper, post #5

Ale gry niedosowe nie działały na tym kablu?
[#10] Re: rgb - vga

@QkiZ, post #9

A skąd ten pomysł?
Jeśli kabel w ogóle działa na danym TV to gry ndos też oczywiście pójdą :)
[#11] Re: rgb - vga

@pyzio2, post #1

mam taki i działa
[#12] Re: rgb - vga

@BULI, post #10

Na schemacie widzę złącze VGA. Tak więc zastanawiam się jak bez sterowników monitora to może chodzić z ndos grami.
[#13] Re: rgb - vga

@QkiZ, post #12

A co to za różnica, czy ndos czy nie (pomyliło ci się chyba z przerabianiem stacji z PC do Amigi)? Tutaj nie ujrzysz nawet blatu zwykłego workbencha bez sterowników przy monitorze, który nie obsługuje trybu 15kHz, to samo tyczy się gier, które nie potrafią działać w innych trybach niż PAL/NTSC (tak, te uruchamiane z ikonki też), czyli praktycznie 95% produkcji dyskietkowych jak nie więcej, dlatego jest potrzebny scandoubler, a przejściówka jest dla ludzi pracujących pod systemem z włączonym sterownikiem promującym obraz z odświeżaniem poziomym 30kHz+.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 02:45:03 przez rafgc
[#14] Re: rgb - vga

@rafgc, post #13

aha, no i o taką odpowiedź mi chodziło.
[#15] Re: rgb - vga

@rafgc, post #13

przejsciowka przyda sie rowniez w przypadku jesli monitor VGA lapie jednak 15khz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem