kategoria: Programy
[#1] Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?
Musi być jakiś specjalny shell zainstalowany , ale nie wiem jaki ?

[#2] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@Dorian3d, post #1

Chyb coś kojarzę- program nazywał się jAnimator, chyba, jak będę w domu to sprawdzę.
[#3] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@BULI, post #2

Kurde, a ja nawet nie pamiętałem, czy to był prawdziwy shell, czy może jakieś fake (obstawiam to drugie, bo gdyby dało się go jakoś sensownie używać to bym go raczej używał).
[#4] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@APC74, post #3

Ja myślę że to fake patrząc na logo C= :) Czyli tapeta w oknie jest dokładnie wycinkiem spod okna.
[#5] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@APC74, post #3

Ten programik o którym pisałem miał chyba taki przykład, ale możliwe, że była to tylko przeźroczysta grafika/tapeta.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 21:50:23 przez BULI
[#6] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@KJB, post #4

Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź
[#7] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@BULI, post #2

[#8] Re: Jak zrobiłeś przeźroczyste tło w shellu?

@KJB, post #7

Wspomniany program jAnimator (aminet) pozwala na wyświetlanie obrazków i animacji z przeźroczystością (kanał Aplha), można też określić stopień przeźroczystości, pozycjonowanie obiektu i akcję po kliknięciu na obiekt np. uruchomienie programu/skryptu itp.

Ten przeźroczysty shell to rzeczywiście fake, czyli jeden z przykładów dołączonych do programu.
Jest to zwykła bitmapa a nie żywy shell :(

Czyli w tej chwili na klasyku przeźroczystego shell'a można mieć pod MOS PUP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem