kategoria: CDTV
[#1] Problem z CDTV
Cześć,
Mam pewien problem - w wyniku chamstwa włamywaczy, którzy nie mieli czego skubnąć z chałupy jakimś domestosem została potraktowana moja CDTV.
Specyfik wlał się przez otwory w obudowie i poprzerdzewialy podzespoły. Na szczęście (mam nadzieję) poprzerdzewiały komponenty zasilacza a nie płyta główna.
W każdym bądź razie trochę boję się tego podłączyć do prądu... Kondensatory niby nie popuchły, ale na scalaku widać ślady wybielacza.
Jak myślicie? Można spróbować podłączyć do prądu w nadzieji że nic się nie popali?
Poniżej wysyłam linki do fotek:
http://imageshack.us/gal.php?id=rJmkzNrZmJrj1NyS

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź:)
[#2] Re: Problem z CDTV

@kashinho, post #1

Wyskakuje mi cały czas głupia rejestracja na imageshack... Ale z tego co widzę, to wygląda tak, jakby Ci ją chlorkiem żelaza potraktowali. Jak najszybciej to usuń, przemyj elementy jakimś alkoholem i powinno być dobrze, nie ma obawy że coś się popsuje.
[#3] Re: Problem z CDTV

@flops, post #2

Słuchaj a jak usunąć tą rdzę/sniedź? Bo potem już się przeleje alkoholem ale zastanawiam się jak się reszty pozbyć.
[#4] Re: Problem z CDTV

@kashinho, post #3

Nie widzę, czy to jest wyżarte do blachy, czy tylko nalot na obudowie. Jak wyżarte to tylko papier ścierny i malowanie od nowa obudowy. Co do zasilacza, to można się pokusić o inny, bo wyczyszczenie w środku może być bardzo ciężkie.
Jeżeli to tylko nalot i faktycznie chlorek, to trzeba się jakiegoś chemika tutaj zapytać, czym najlepiej podziałać, żeby zneutralizować. Bo szmatka i woda, może zetrzeć, ale też przy dostępie wody, może się bardziej wżerać.
A tych gości co Ci to zrobili jest szansa dorwać? Jak by mi tak załatwili Ami, to bym nie popuścił!
[#5] Re: Problem z CDTV

@flops, post #4

W sumie dorwali... CDTV służyło mi za maszynę grającą audio w domku letniskowym i leżało tam sobie długi długi czas.. aż w końcu kogoś rączki zaswędziały.. a że nie było za bardzo co kraść to pooblewali ściany i część przyjęła ami.. Na szczęście złapali ich i wyrok dostali.. ale ode mnie baty też by za ami dostali;)
[#6] Re: Problem z CDTV

@kashinho, post #5

Opublikowac ich zdjęcia i wrzucić na demoty...
[#7] Re: Problem z CDTV

@flops, post #2

Nie był bym taki pewny. Nie wiesz na pewno co wylali więc bez konkretnego wyczyszczenia oraz włączenia zasilacze NIE PODŁĄCZONEGO do CDTV i pomierzenie napięć oraz przetestowanie da odpowiedź czy zasilacz jest sprawny czy wymaga naprawy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem