kategoria: A1200
[#1] WHDLoad niechce działać
Witam!
Nie ma jak uwierzyć na Amidze, że instalujesz i grasz!! Tu też "to na 100% działa bez problemu"
Sąsiad kupił sobie A1200 do tego przejściówkę pod kartę CF i do tego zdobył od mojego brata ciotecznego kartę z 4 MB Fastu.
System zainstalowany, nic po za tym. Pościągaliśmy dzisiaj whdloady i sam program whdload z strony whdload.de Co prawda nie udało się odpalić instalera ale wszystko co było w archiwum w katalogach C i S zostało w swoje miejsce skopiowane. Udało się zdobyć katalog kickstarts, który został umieszczony w katalogu DEVS.
Powiem tak. Nic nie chce się odpalić, najczęściej wyskakuje ten o to komunikat
albo jakiś błąd w kodzie przy innych grach.
Info o systemie jest tutaj
Padaka na maxa. A teraz najlepsze zostawiłem na koniec.
Pod WINUAE wszystko działa jak marzenie, bez żadnych problemów na tym samym kickstarcie, na tej samej karcie CF z tą samą ilością RAMU!!
Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak i czemu na prawdziwej Amidze nie działa a na WINUAE wszystko jest ok.
Amiga RULEZ!

Pozdrawiam
[#2] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #1

Nie wiem, nie umiem ci doradzić ale polecam *** Sorry, dostałem po uszach, że archiwum zawiera pliki chronione prawem autorskim więc muszę usunąć ***. U mnie działa na każdej Amidze, od A500 z 68010 do A4000 z PPC OK



Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 22:20:26 przez _arti
[#3] Re: WHDLoad niechce działać

@_arti, post #2

Ale dokładnie ten sam dysk CF działa bez problemów pod WinUAE. Czy możliwe, że to Windows podczas rozpakowywania coś psuje ?

Pozdrawiam
[#4] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #3

Prawdopodobnie problemem jest karta CF. Jak masz mozliwośc sprawdź na A1200 z kickiem 3.1. Mam podobnie karta uzywana z A1200 kick 3.0 rusza dopiero po załadowaniu dyskietki install wykryciu CF jako dysk i restarcie na CD32 oraz Ami 1200 z kickiem 3.1 działa poprawnie.
[#5] Re: WHDLoad niechce działać

@miro_78, post #4

Nie do końca rozumiem co mam zrobić, bo jakoś tak dziwnie napisałeś...
[#6] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #5

A maxtransfer prawidłowo jest ustawiony dla CF pod Amigą?
[#7] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #1

Brak pliku o nazwie i ścieżce podanej w komunikacie.
Lub ten plik przy przenoszeniu z PC stracił atrybuty, porównaj z tymi pod emulatorem.


Pozdrawiam
[#8] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #5

To co masz na karcie to Twoja sprawa, ale przerabiałem problem i na 99% nie ustawiłeś MAX TRANSFER podczas tworzenia partycji.

Co prawda nie sprawdzałem na WHDLOAD ale mi ADOOM raz działał a raz nie, a po zmianie MAXTRANSFER na właściwy jak ręką odjął.
[#9] Re: WHDLoad niechce działać

@11111olo, post #8

Gdzie i jak ustawić ten maxtransfer i czy trzeba przy tym formatować wszystko instalować raz jeszcze ? No i czemu problem pojawia się na prawdziwej Amidze a na WINUAE nie ?

Pozdrawiam
[#10] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #9

Max transfer okresla ile na raz dysk ma przyjąc danych. Dla dysków IDE nalezy ustawić w HDToolbox 0xfe00. Ponoć dyski są optymalizowane dla wartości 0x8000.
[#11] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #9

Otwórz hdtoolbox lub lepiej hdtoolinst i jak chwilę poszukasz to dasz radę wpisać w MAXTRANSFER 0xFE00
[#12] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #1

Ostatnio byłem u kolegi i też miał taki problem. Wydaje mi się, że to wina karty turbo.
[#13] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #3

Ja kartę CF odpuściłem. Miałem podobne problemy dopóki nie zrobiłem zwykłego dysku HDD.
Druga sprawa, spróbuj odpowiednie (wszystkie) kickstarty władować (z innego źródła) raz jeszcze w katalog DEVS - powinno częściowo choćby pomóc.

Nie napisałeś także która jest to wersja WhdLoad.
[#14] Re: WHDLoad niechce działać

@BomberMAX, post #13

Jeśli chodzi o temat CF i dysków IDE to bardzo ładnie wytłumaczone jest tu (niestety po angielsku): http://www.amibay.com/showthread.php?t=19899
[#15] Re: WHDLoad niechce działać

@zyga64, post #14

Stosowałem się do tego w 101%. CF męczyłem przez tydzień czasu dzień-w-dzień róznymi metodami na 3 różnych konfiguracjach. Doszedłem do wniosku że karty CF są obarczone "sztuczną śmiercią" polegającą na liczeniu cykli zapisu-odczytu i po jakimś czasie po prostu się "starzeją" i nie są sprawne.

Także odpuściłem rozwiązanie z CF i cieszę się głośny, ale w pełni funkcjonalnym HDD.
[#16] Re: WHDLoad niechce działać

@QkiZ, post #12

bez karty turbo a dokładnie bez 4 mb Fastu są dokładnie te same problemy !

Pozdrawiam
[#17] Re: WHDLoad niechce działać

@11111olo, post #11

No to dzisiaj będzie drugie podejście. Mam nadzieję, że to się uda. Bo tu chodzi o to, żeby odpalić Amigę i pograć w parę starych klasyków na dużym ekranie.
Aż tak dużo chyba nie wymagam ? :D

Pozdrawiam
[#18] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #17

Mogą być tylko trzy przycyzny:
-uszkodzona pamięć FAST
-problem z dostępem do pliku z Kickstaretm (snoopdos się kłania)
-maxtransfer albo problemy z CF jako dyskiem

Sprawdź też kable i przejściówki. Ja z WHDLoad miałem większą zagadkę - wszystko siadało po wczytaniu gry/dema do pamięci bez żadnego komunikatu. Przyczyną poblemów okazały się przerwania generowane przez aktywny Subway USB.
[#19] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #17

Jak ustawić MaxTransfer w programach HDToolBox z AmigaOS 3.1, HDToolBox z AmigaOS 3.9, HDInstTools i Rigid Disk Block Prep Utility. Któryś z tych programów powinieneś mieć...
[#20] Re: WHDLoad niechce działać

@11111olo, post #11

Jest postęp, większość gier działa, ale jedna najważniejsza nie rusza.
No bo tak poprawdzie sasiadowi najbardziej zależy na tym, żeby żona mogła pograć w Prehisotryka, który jak nie ruszał tak nadal odmawia posłuszeństwa. Może ktoś ma jakiś pomysł, albo może podesłać działającą wersje.

Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc z góry
[#21] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #20

A nie napisałeś czemu nie działa?
[#22] Re: WHDLoad niechce działać

@11111olo, post #21

ten sam błąd co na początku. opis z zdjęciami masz w pierwszym wpisie

pozdrawiam
[#23] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #22

A podmiana na prawidłowy obraz KS coś zmienia?
[#24] Re: WHDLoad niechce działać

@neuroup, post #22

Moja paczka też nie działa?
[#25] Re: WHDLoad niechce działać

@_arti, post #24

jutro będziemy sprawdzać twoją paczkę :) Narazie uspokajamy się przy Żubrówce bo nas to dużo nerwów kosztowało

Pozdrawiam
[#26] Re: WHDLoad niechce działać

@11111olo, post #23

Z dwóch źródeł rozpakowywałem archiwum na amidze[wcześniej skopiowane z PC pod UAE na kartę CF] i zawsze wyskakuje ten sam błąd. Może jak ci się uda uruchomić tą grę u siebie na prawdziwej Amidze, to podeślij kickstarty i whdload z prehistorykiem na maila n e u r o u p @ p o c z t a . o n e t . p l

Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem