kategoria: A1200
[#1] Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized
Jak w temacie - dzis podlaczylem karte CF przez czytnik PCMCIA. Karta jest widoczna, ale podpisana cf0:uninitialized, nic sie nie da z nia zrobic, przy probie formatowania i w HDD Toolbox wyskakuja bledy.

Mam A1200, karty 2 gb i 4 gb, niewazne czy formatuje fat16 czy fat32 - sa problemy. Na obydwu kartach to samo. W Amidze jest ACA 1231 64 mb.

Wszytskie sterowniki z Aminetu zainstalowane, sprawdzilem juz 100 razy w roznych miejscach czy poprawnie.

Moze ktos mi pomoze? Z gory dzieki!
[#2] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@kris2222, post #1

Sterownik lub jak ktoś woli pakiet do odczytu partycji FAT (FAT95.lha) jest niezainstalowany lub zainstalowany niepoprawnie.


Pozdrawiam
[#3] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@RadoslawF, post #2

Dzieki ale sprawdzalem wiele razy - instalacja jest ok. Chyba ze cos jeszcze musze sprawdzic o czym nie wiedzialem...
[#4] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@kris2222, post #3

problem znany poprostu twoja karta nie działa na twojej Amidze , spróbój marke Pqi bardzo podatne na bezproblemowe działanie
[#5] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@madwawa, post #4

Ok, dzieki!
[#6] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@kris2222, post #5

to nie moja aukcja i nie reklama , ale te są bardzo kompatybilne testowałem juz na paru A1200/600 i latają ok link
[#7] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@kris2222, post #3

Instalator fat95 głupieje jak instaluje na istniejące już pliki tego pakietu. W moim przypadku pomogło ręczne przekopiowanie odpowiednich plików. Duże tego nie ma, otwierasz katalog z zawartością i z C kopiujesz do C: z L do L:, reset i powinno działać.
Karty które nie chciały współpracować z czytnikiem i PCMCIA nie były widoczne u mnie dla systemu jako niesformatowany nośnik.
Jeszcze inny pomysł to sprawdź czy na pewno karta jest w FAT, może ktoś ją przeformatował na NTFS lub inny egzotyczny dla Amigi format ?


Pozdrawiam
[#8] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@RadoslawF, post #7

Sprawdzilem z jeszcze inna krata i dziala! Tak ze madwawa ma racje. Dzieki za pomoc!
[#9] Re: Problem - czytnik PCMCIA + karta CF = cf0:uninitialized

@kris2222, post #8

MountDOS ma mozliwosc sprawdzenia MBR karty/dysku FAT
Czy moglbys sprawdzic jak ten program widzi dobre i złe karty CF ?
Moge podeslac Ci dyskietke/adf ze skonfigurowanym programem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem