kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem
Witam

Mam do tej pory do oryginalnej Amigi 1200 (Commodore) z Kickstart 3.0 podłączony dysk twardy 2,5" z AmigaOS 3.1. Pierwsza partycja 1GB FFS z systemem i wszystko startuje jak należy. Zakupiłem kartę CF 8GB Kingston oraz adapter CF IDE (40 pin) za 5,00 zł z allegro.pl (taki jak 2108P). Utworzyłem sobie odpowiednio partycje pod WinUAE (FFS), wgrałem system i na emulacji chodzi OK. Postępowałem zgodnie z tutorialami. Po podłączeniu do Amigi 1200 w ogóle nie chce z niej wystartować ponieważ albo wyrzuca, że DH0 to nie dysk dosowy lub, że wykrył błędną sumę (checksum). Podobnie jeżeli zrobię sobię dyskietkę Install z Workbencha 3.0 lub 3.1 i wystartuje z niej z podłączonym dyskiem CF to niby na pulpicie jest DH0 jednak nic z nim nie można zrobić, nawet sformatować. HDToolBox przy dodawania nowego dysku i pobieraniu konfiguracji wyrzuca: Unit is not disk (type 7)" i koniec. Przy podłączeniu dysku CF do PC przez czytnik USB lub bezpośrednio do płyty głównej przez zakupiony adapter działa prawidłowo więc chyba jest adapter i karta OK. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Czy może za pomocą programatora wgrać do kości Kickstart 3.1 (nowszy) ?

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
M.K.
[#2] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #1

Standardowe scsi.device i fastfilesystem ?
Jesli tak, to masz przyczynę.
[#3] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Norbert, post #2

Witam

Jak mogę to zmienić teraz na zainstalowanym czystym systemie AmigaOS 3.1 ?

M.K.
[#4] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #3

Witam ponownie

Zmodyfikowałem dyskietkę instalacyjną install.adf i założyłem partycję pod Amigą 1200. Pomimo błędu przy pobieraniu konfiguracji dysku CF w Amidze (nie WinUAE) wpisałem na sztywno nazwę konfiguracji i potem założyłem partycję 500MB. Sformatowałem. Wyjąłem kartę potem i w czytniku kart poprzez USB pod WinUAE zainstalowałem czysty AmigaOS 3.1 ze zmienionym plikiem FFS. Po włożeniu do Amigi oczywiście te same błędy z checksum lub o tym, że dysk HD0 nie jest DOS. Czy wina już tutaj leży w samym scsi.device i należy go podmienić przy starcie systemu ?

Pozdrawiam
M.K.
[#5] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #4

Czy po sformatowaniu partycja była widoczna/poprawna pod A1200?
[#6] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #4

Pomimo błędu przy pobieraniu konfiguracji dysku CF w Amidze


Jeśli to oznacza że karta nie była poprawnie rozpoznana przez HDTB to cała resztę możesz sobie darować i zacząć szukać innej karty.


Pozdrawiam
[#7] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@RadoslawF, post #6

Witam

Zamówiłem innej firmy (Pretec 8GB) i zobaczę jak tutaj się zachowa system. Niby ta karta jest do zastosowań przemysłowych to może pójdzie.

M.K.
[#8] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #7

Witam

Chciałem jeszcze dopytać. W HDTB (wystartowany z dyskietki Install 3.1) w natywnej Amidze 1200 ustawia się uaehf.device czy zostawia domyślnie scsi.device i wgrywa także spatchowany plik scsi.device do DEVS obok także spatchowanego nowego pliku FFS w katalogu L?

M.K.
[#9] Re: Amiga 1200 i karta CF z czytnikiem

@Silos, post #8

Uaehf.device to wynalazek dla emulatora, w przypadku kontrolera z płyty A1200 zostawiasz domyślne scsi.device.

Partycje systemową zrób bez kombinowania z dewajsami i filesystemem, będzie prościej i szybciej.

Jak masz kartę większą niż 4GB to do następnych zmień dewajsa i filesystem. Ale jeśli coś zrobisz źle to przy formatowaniu partycji leżącej powyżej 4GB zamażesz sobie partycję systemową.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem