kategoria: Sprzęt
[#1] Amiga 550
Temat był wałkowany, ale nie mogę go znaleźć. Pamiętam że marudził na komplikacje z projektem a tu proszę konkrety już z tego powstały. http://www.amiga-digital.nl/index2.html
[#2] Re: Amiga 550

@KrisbA, post #1

Trochę mało usprawnień jak na mój gust z tego co widzę. To już większy sens bym widział w zrobieniu nowej wersji płyty do A600 która miałaby więcej RAMu, AGA i 030.
[#3] Re: Amiga 550

@Duracel, post #2

Płyta pasująca do A600, z AGA i 030 to i tak nie byłoby A650 tylko A1250 ;) Tutaj raczej kolesiowi chodziło o nowego mobaska z oryginalnymi układami, bo gdyby się uprzeć to 3/4 można zwinąć do spartana 3E 1200 i mieć (super)AGA, 8MB+ CHIP, x MB Fast SDRAM/DDR/DDR2, IDE z DMA, PCI (spartan z jakimś local bus + plx), usb itp. itd. Tylko po co i komu to potrzebne? :) Nowa zoptymalizowana płyta ze starymi układami, o ile działającymi, z IDE, Zorro II i slotem na turbo może nie jest szczytowym osiągnięciem, ale jeśli prawidłowo by działała to ... jest sporo użytkowników pięćsetek jeszcze, a nie każdy lubi kanapkować fast i ide na procku :)
[#4] Re: Amiga 550

@KrisbA, post #1

Dawno tam nie zaglądałem, a tu już taki postęp. Tylko jedno pytanie: a jak slot zorro ma działać bez Bustera ??
[#5] Re: Amiga 550

@glichtanski, post #4

Tak jak w A1200 ze slotami zII ?
[#6] Re: Amiga 550

@PrzemasIII, post #5

Czyli bez DMA? Szczerze to nie bardzo się w tym orientuję, chociaż kiedys miałem a1200 ze slotami ZII
[#7] Re: Amiga 550

@glichtanski, post #4

Projekt faktycznie niezly. Tylko zla informacja jest taka ze niestety nie udalo sie uruchomic prototypu.
[#8] Re: Amiga 550

@Phibrizzo, post #7

Black screen :(
[#9] Re: Amiga 550

@Phibrizzo, post #7

Projekt (...) niezly. Tylko (...) nie udalo sie uruchomic prototypu.

Znaczy operacja się udała, tylko pacjent nie przeżył ;) Miejmy nadzieję, że autor uruchomi płytę.
[#10] Re: Amiga 550

@Tom3k, post #9

Napisał że się nie podda, mam nadzieję że tak zrobi :D
[#11] Re: Amiga 550

@Tom3k, post #9

Z tego co widziałem gość jest bardzo zdeterminowany. Na pewno wcześniej czy później mu się uda.
[#12] Re: Amiga 550

@Drupi77, post #11

Wszyscy trzymajmy kciuki, żeby mu się udało :) Dość dużo czasu spędził na przygotowania, więc nieciekawie byłoby się poddać na końcu.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 17:09:49 przez Tom3k
[#13] Re: Amiga 550

@KrisbA, post #1

Serio tak trudno uzyc opcji "link", ktora jest dostepna od kilku juz lat? :/
[#14] Re: Amiga 550

@_arti, post #13

Czepiasz sie :P
[#15] Re: Amiga 550

@Tom3k, post #12

Gość nadal pracuje nad projektem. Na stronie projektu pojawił się nowy wpis.
[#16] Re: Amiga 550

@Tom3k, post #9

Całe szczęście że nie wybuchło ! clown
[#17] Re: Amiga 550

@glichtanski, post #15

Po tym ostatnim stwierdzeniu, że niezadziałanie prototypu to pewnie wina błędu zrobionego przez firmę wykonującą płytkę, trudno gościa traktować poważnie...
[#18] Re: Amiga 550

@MorphOS_pl, post #17

Akurat nie masz pojęcia jak często takie rzeczy wychodzą. Albo zimne luty, albo niedziałające przelotki, albo układy z czarnego rynku/wadliwych serii - inna sprawa, że 99% jednak stanowią błędne projekty z r&d (u mnie w pracy np. Francuzi projektując nowy produkt nie pociągnęli GŁÓWNEJ linii zasilającej, hueh, inne urządzenie - poligon obok zworek do lutowania nie obejmował takiego małego dziubeczka, który był efektem wylania poly masy automatem więc dopasował się do wycięć w zworkach)
Zatem może lepiej poczekać te pół roku na kolejny news zanim się zacznie tak na ślepo krytykować
[#19] Re: Amiga 550

@glichtanski, post #15

Stare linki nie działają.
Czy to twory tego projektu?
[#20] Re: Amiga 550

@tbone, post #19

Dziwi mnie słaba jakość.
Jeśli jest w posiadaniu tych płyt, to co za problem zrobić nowe zdjęcia.
Jakoś inne wystawione przedmioty mają ładne fotki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem