kategoria: A1200
[#1] niesprawna A1200, HELP!
Panowie,

Kupilem niesprawdzona Amige 1200. Sprawdzilem. Nie działa :/... Czy Ktos z Was moglby mi pomoc w naprawie? Najlepiej ktoś ze Śląska. Podpinam zasilacz i Ami nie reaguje. Może to błąchostka, może wyrzucone w błoto pieniądze. Dzięki za każde wsparcie :).
[#2] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #1

A zasilacz działa ? Sprawdz napięcie na zasilaczu najpierw.

łWyjście z zasilacza

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 19:58:12 przez Art
[#3] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #1

Co to znaczy nie reaguje ?

- diody świecą ?
- stacja cyka ?
- jest cokolwiek na ekranie ?
[#4] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Esio, post #3

wygląda na to, że z zasilaczem wszystko ok. podłączam go do prądu i wydaje cichy "pykający" dźwięk. napięcia jeszcze nie sprawdzałem, ale sprzedawca gwarantował, że wszystko z nim ok (w odróżnieniu od sprzedawcy Ami).

Diody nie świecą. Stacja nie cyka. Do tv nie podłączałem.
[#5] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #4

Poka linka do aukcji z tą Ami i zasilaczem ;]
[#6] Re: niesprawna A1200, HELP!

@stryker, post #5

teraz będzie ile przeplacilem. nie wiem co to ma niby dac, ale jestem zdesperowany by naprawić sprzet, wiec proszę.

ami:

http://allegro.pl/commodore-amiga-a1200-wizualnie-jak-nowa-warszawa-i3464171970.html

zasilacz:

http://allegro.pl/zasilacz-commodore-amiga-500-600-1200-i3484476175.html
[#7] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #4

To, że zasilacz wydaje cichy, pykający dźwięk może równie dobrze być objawem tego, że jest uszkodzony. Zmierz napięcia albo sprawdź zasilacz na innej Amidze - od tego trzeba zacząć.
[#8] Re: niesprawna A1200, HELP!

@gorzyga, post #7

spoko. zaraz będę miał pomiary napięcia. czy przy zalozeniu, ze z zasilaczem wszystko ok macie jakies inne diagnozy?...
[#9] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #8

Wylane kondensatory, zaśniedziałe styki
[#10] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Art, post #9

do naprawienia w rozsądnych pieniądzach?...
[#11] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #6

Kurcze, że też chcialo Ci sie kota w worku kupowac... BTW, ciekawe czy to od tego sprzedawcy dzialalo, czy tez ktos wtopil:

]link

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 21:23:57 przez rzeznik666
[#12] Re: niesprawna A1200, HELP!

@rzeznik666, post #11

to ten sam sprzedawca. wniosek jest taki, ze na sprzęcie się znal bo chciało mu się go rozkrecac i wyciagac turbo. zalozylem, ze sprzet nie działa. zastanawia mnie tylko teraz koszt naprawy...
[#13] Re: niesprawna A1200, HELP!

@rzeznik666, post #11

Może on to przywozi gdzieś z Niemiec ze śmietnika i wie że nie działa tylko "pali głupa" ?

"Uprzedzam że wystawione rzeczy są przywieziona z wystawki choć były suche i czyste w kartonie i ich stan wizualny jest idealny ale może być to sprzęt uszkodzony wiec nie szalejcie :) albo proszę przyjechać i samemu sprawdzić przed zalicytowaniem."
[#14] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Art, post #13

nie wiem. już do tego nie wracam. teraz chciałbym "ozywic" Amige, stad post i prosba o pomoc.
[#15] Re: niesprawna A1200, HELP!

@rzeznik666, post #11

Co to za turbo, wygląda, że ma na pokładzie 030? A po lewej stronie nie powinno być czegoś (macha) w tym nieosadzonym miejscu (wygląda na puste)?
[#16] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #14

Jak dla mnie:
1. pomierzyć napięcia zasilacza
2. rozebrać Ami, przeczyścić styki, powyciągać układy z podstawek przeczyścić i włożyć (pamiętając co jak siedziało!)
3. sprawdzić czy czasem gniazdo zasilania w Ami nie ma rozerwanych lutów - poprawić.
[#17] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Ender, post #15

To prędzej na kwarc do FPU wygląda...
[#18] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Tom Rain, post #17

Mała prostokątna podstawka przy slocie? Pytam, bo nie wiem.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 21:52:19 przez Ender
[#19] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Ender, post #18

Taa, to na kwarc jest podstawka. Mach'y są kwadratowe ;)
[#20] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Ender, post #18

Te, ziomki! Nie pomyliliście wątków? ;)
Ja tu łzy wylewam nad swoją martwą a 1200 a Wy mi poboczne tematy wrzucacie.
[#21] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #1

Może gniazdo zasilania jest wyrobione i ma luz? Na początek tak jak koledzy pisali sprawdź zasilacz.
[#22] Re: niesprawna A1200, HELP!

@mikser, post #21

Rozkręciłem sprzęt. Wymyje spirytusem co się da. Zasilanie sprawdzę, łącznie z gniazdem. Potem zobaczymy. Płyta sama w sobie wygląda na czystą, niczym nie zalaną i zadbaną.
[#23] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #1

Czy po włączeniu zasilacza świeci dioda power?

Często jak jest coś uszkodzonego to i tak świeci dioda, nawet jak jest wyciągnięty ROM, jeśli u Ciebie nie świeci możliwe że jest coś nie tak z zasilaczem.

Daj znać jak pomierzysz napięcia, wtedy będzie można działać dalej.

Poniżej link do opisu napięć na wtyczce:

wtyczka zasilacza
[#24] Re: niesprawna A1200, HELP!

@iZi, post #23

[#25] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Dorian3d, post #24

Nieźle :)
[#26] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #1

Zrób zdjęcie płyty. Najlepiej w wysokiej rozdzialce żeby można było coś powiedzieć na pierwszy rzut oka.
[#27] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Ender, post #15

M-tec 030/28. Z tego co mi się kojarzy miejsce wyglądające na puste jest dla oscylatora FPU. Może on działać asynchronicznie w stosunku do 030
[#28] Re: niesprawna A1200, HELP!

@Mir3k, post #27

zrobiłem kilka zdjęć płyty głównej. może coś zauważycie...

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
[#29] Re: niesprawna A1200, HELP!

@wilkwcieniu, post #28

Jeszcze od spodu kilka fotek, np. przy gnieździe zasilania.
[#30] Re: niesprawna A1200, HELP!

@glichtanski, post #29

A jak napięcia w zasilaczu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem