kategoria: A1200
[#1] A 1200 Porady co do instalacji systemu
Witam

Od niedawna jestem posiadaczem A1200, dzisiaj przyszedł mi dysk twardy do niej i w końcu chciałbym zabrać się za instalowanie systemu.ale najpierw chciałbym was prosić o jakieś porady, tak po zainstalowaniu co w pierwszej kolejności należało by zainstalować ?? takie najważniejsze rzeczy, ułatwiające późniejszą prace z Amiga jak i samym systemem , i tak ogólnie prosił bym o jakieś porady co jak robić a czego nie robić żebym za dwa tygodnie nie musiał znowu instalować :) jakieś pomocne linki, tutoriale,chciałbym wszystko sam zrobić ale z waszymi wskazówkami , poradami :) z góry dziękuje ;) i jeszcze na koniec czy wersja systemu 3.1 będzie odpowiednia do amigi 1200 z kartą turbo 030 i 32mb ??
[#2] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #1

Lha, unzip, newicons, jeśli masz sieć to jakiś stos TCP/IP i do tego klient ftp, whdload, jeśli lubisz nakładki to directory opus. No i gry, dema, gry, dema...
[#3] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Jenot, post #2

Dzięki wielkie :) to już coś wiem :) a jeszcze taka sprawa, bo puki co mam karte z procesorem 030 a gdzies czytałem ze do procesora 04 i chyba wyżej trzeba instalować coś dodatkowego ?? co to takiego ??
[#4] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #3

Biblioteki, trzeba je skopiować do katalogu C . Przy 030 nic takiego nie robisz .
[#5] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #3

Do 040 i 060 trzeba dodatkowe biblioteki wrzucić do LIBS. Do 030 nic takiego potrzebne nie jest.
Edit: no chyba że to ACA 123x to wtedy dobrze jest wrzucić acatune do startup-sequence.

Edit2: o, Ktoś mnie uprzedził, mogłem pomylić katalogi, może do C a nie Libs

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 17:24:22 przez Jenot
[#6] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Jenot, post #5

Jak biblioteki, to do libs jak sama nazwa wskazuje :)
[#7] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@jarob, post #6

Bardziej rozszerzenie nazwy *.library sugeruje katalog Libs
[#8] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Jenot, post #5

Racja, pomyliło mi się z cpu60 ??
[#9] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #1

Na początku napisz jak wielki masz twardy dysk. Jeżeli 4GB to ok, standardowe sterowniki w kickastarcie bez problemu sobie z nim poradzą. Jeżeli masz większy, to też ok - ale nawet jak podłączysz 512GB, to będzie on widoczny jako 4GB. Na WB 3.0-3.1 potrzebne są dodatkowe sterowniki, a na WB3.9 wszystko ruszy bez probolemu. To tak przy okazji, ponieważ nie napisałeś jaki masz system do zainstalowania. :)
[#10] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Andrzej Drozd, post #9

Co do dysku to kupiłem 40 gb a co do systemu to myślałem 3.1 chyba że moze byc inny ?? tzn cos powyżej :) ??
[#11] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #10

Może być 3.5 lub 3.9
[#12] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@PrzemasIII, post #11

NIe będzie problemu z działaniem ?? na takiej Amidze ??
[#13] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #12

Wymagania dla 3.9 (ze strony sklepu efunzine) :

Minimalne wymagania:

CD-ROM
twardy dysk
procesor 68020
ROM 3.1 (wersja 40.xx)
6 MB pamięci RAM
Dla pełnego wykorzystania zalecane są:

karta turbo z procesorem 68060 i PowerPC
24-bitowa karta graficzna
16-bitowa karta dźwiękowa
32 MB pamięci RAM
szybki kontroler I/O
[#14] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@PrzemasIII, post #13

Ok to czyli moja amiga spełni te wymagania ;) a czy przez WinUAE bez problemu zainstaluje ten system ?? bo nie mam żadnego ani na dyskietkach ani na płytach pozostaje tylko to
[#15] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #14

Graficznie WB3.5 i 3.9 były projektowane pod monitory o kwadratowym pikselu czyli zalecana rozdzielczość to 640x480, na mniejszych rozdzielczościach będzie działać (PAL to 640x256) ale będzie gorzej wyglądać.
WB 3.9 instalujesz na wcześniej zainstalowany 3.0 lub 3.1, czy można to zrobić pod emulatorem, pewnie tak ale nigdy tego nie próbowałem.


Pozdrawiam
[#16] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #1

Jeśli pytasz jakie pożyteczne łatki ludzie polecają na system to każdy ci poda inną ich listę. Taki już urok bycia Amigowcem - sami indywidualiści. :D

Zaraz wymienię kilka moich ulubionych łatek, tylko proszę się nie śmiać jeśli komuś się wydadzą przestarzałe, bo czas w mojej Amie zatrzymał się 11 lat temu. :)

FontPLPatch - zamienia standardowe czcionki z ROMu na wersje z polskimi ogonkami,
MultiCX2 - to mały kombajn który modyfikuje prawie wszystko co denerwuje w AOS,
ToolsDeamon - rozwijane menusy, by nie grzebać po okienkach i ikonkach w celu włączenia częściej używanych rzeczy.
Sysihack, - zmienia wygląd ramek okien na ładniejsze.

Do tego Visage do wyświetlania obrazków, SongPlayer do MP3 i FileMaster3 do robienia porządku w plikach. :)
[#17] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@ZbyniuR, post #16

Dzięki za podpowiedź na pewno skorzystam :)

Ale mam teraz bardzo duży problem ,ponieważ Windows nie wykrywa mojego dysku :( Mam Windowsa 7 a dysk jest Seagate 40gb podłączam go takim oto ustrojstwem link poprzez USB ,i niby w menadżerze urządzeń jest widoczny ale w Exploratorze już nie :( Pod Winuae tez jest widoczny ładnie go wykrywa ,gdy już chce zainstalować system i mam włączonego HDtoolBOX żeby zrobić partycje to program wywala mi błąd że ni może zapisać ustawień, tak samo program do partycjonowania pod Windows niby formatuje i robię partycje ale na końcu że nie może zapisać i dysk dalej jest nie zainicjowany lub nie widoczny,sadze ze to wina tej przelotki ale już sam nie wiem :(
[#18] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #17

Uruchom winuae w win 7 jako administrator i powinno działać
[#19] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #17

Udało mi się postawić system na twardym dysku,ale musiałem to zrobić na komputerze brata bo ja w swoim nie mam wyjść na taśmy ATA :( ale postanowiłem zainstalować sobie ClassicWB tylko mam z tym problem ,po zamontowaniu dyskietki w napędzie wyskakuje mi taki komunikat

No DH0:System.zip file can be found !

Mógłbym kogoś prosic o opisanie procesu instalacji tego pakietu lub o porade co takiego robie źle ??
[#20] Re: A 1200 Porady co do instalacji systemu

@Godlike, post #19

Skoro masz 68030 i 32 MB RAM to mogę polecić Amiga SYS 4
Używałem go na Amidze 1200 z Blizzardem IV, nieźle to śmigało. Jak ktoś nie ma czasu za zabawę w instalację łatek, Amiga SYS 4 jest fajnym gotowcem.
Tutaj masz link:
Amiga SYS 4

Jest tam instrukcja w języku polskim.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem