kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#1] SD HxC Floppy Emulator i DF1
Pytanie do posiadaczy HxC: czy ktoś z Was używa w Amidze takiej konfiguracji:
> HxC jako DF0
> zewnętrzna stacja dyskietek jako DF1

Wczoraj podłączyłem zewnętrzną stację dyskietek do Amigi aby sprawdzić jak to będzie hulać z HxC. Pod systemem 3.1 zauważyłem że dyskietki w DF1 formatują się dłużej niż zazwyczaj, stacja rzęzi jakby miała zaraz wyrzygać tą dyskietkę. Gdy uruchomiłem D-Copy i wykopałem system z pamięci formatowanie i kopiowanie z HxC na stację działa bez problemu.
Czy ktoś zauważył u siebie jakieś dziwne zachowanie zewnętrznej stacji dyskietek
[#2] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@QkiZ, post #1

Czy masz emulację dwóch stacji dyskietek? Podejrzewam że masz A1200.
Miałem początkowo problem w A500 z HXC Slim i zewnętrznym flopkiem.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 21:52:20 przez Jacenty
[#3] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@Jacenty, post #2

Oczywiście wyłączyłem emulację DF1 w HxC bo wyglądało to śmiesznie: jak HxC czytał z emulowanej DF1 to w tym samym czasie uruchamiał się silnik w zewnętrznej stacji dysków i mielił tak samo jak HxC. Choć w stacji nie było dyskietki :)
Mam A600 z kickiem 3.1.
[#4] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@QkiZ, post #3

Miałem tan sam problem. Rozebrałem stację i zamieniłem sygnał SEL1 na SEL2.
Ot tego czasu problemy znikły, stacja jest zawsze widoczna jako DF2.
Nie używałem HXC pod systemem, więc trudno coś doradzić.
Ja spróbowałbym zamienić sygnał SEL1 na SEL2. Nie zaszkodzi.
[#5] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@Jacenty, post #4

No w sumie to by miało sens co piszesz. Mimo że wirtualny DF1 jest wyłączony w HxC, ale warto spróbować. Dziwne w tym wszystkim jest to że D-Copy wykrywał stacje bez problemu. Może dlatego że odwoływał się bezpośrednio do sprzętu, nie przez systemowe API.
[#6] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@QkiZ, post #5

A wirtualną stację DF1 masz wyłączoną w ustawieniach Managera HxF czy też na zworce?
[#7] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@BULI, post #6

O patrz, nie pomyślałem o zworce. Na zworce jest włączona, ale w ustawieniach HxC jest wyłączona.
[#8] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@QkiZ, post #7

No to wyjmij zworkę bo jak wyłączysz tylko w opcjach to DF1 nadal jest widoczne w bootmenu.
[#9] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@BULI, post #8

Ok, sprawdzę to później i napiszę jak wyszło.
[#10] Re: SD HxC Floppy Emulator i DF1

@BULI, post #8

No to wyjmij zworkę bo jak wyłączysz tylko w opcjach to DF1 nadal jest widoczne w bootmenu.

Sprawdziłem i to jest nie tak. Zostawiłem zworkę i wyłączyłem w opcjach emulację DF1 i nie było jej w bootmenu. Być może to wina firmware w HxC. U mnie jest 1.8.2.24. Ale dokonałem testu bez zworki (z emulacją DF0 tylko) i dyskietka w rzeczywistej DF1 śmignęła aż miło. Na wszelki wypadek sformatowałem kilka. Wszystko ładnie pięknie.
Teraz jeszcze raz test ze zworką (czyli DF0 i DF1 w HxC) i wyłączonym DF1 w opcjach. I jest jak mówisz Buli: pomimo wyłączenia w opcjach i mimo że nie widać jej w bootmenu przeszkadza to rzeczywistej DF1 w działaniu. Sformatowane wcześniej dyskietki w teście bez zworki po włożeniu do stacji pokazuje się na blacie DF1: ????. Teraz biorę się za kolejny test i sposób Jacentego: przestawię rzeczywiste DF1 na DF2.
------------------------
Zmieniłem zwrokę w zewnętrznej stacji dysków DS1 na DS2.

W HxC jest emulacja DF1 przy pomocy zworki ale w opcjach jest wyłączona. W Bootmenu zewnętrzna stacja dyskietek widziana jest jako DF1. Wynik testu taki sam jak w przypadku poprzedniego testu: zewnętrzna stacja jest widziana dalej jako DF1 i nie czyta poprawnie dyskietek.
-----------------------
Ostatni test: zworka w HxC włącza DF0 i DF1, w opcjach włączona emulacja DF1, zewnętrzna stacja dyskietek ma zworkę ustawioną na DS2. Rzeczywista zewnętrzna stacja dyskietek dalej widziana jest jako DF1 a nie DF2. Stacja w ogóle nie reaguje po włożeniu dyskietki.
Ja spróbowałbym zamienić sygnał SEL1 na SEL2. Nie zaszkodzi.

zmieniłem i nic. A może coś źle robię???

BTW rozebranie stacji zaskutkowało nowym tematem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem