kategoria: A1200
[#1] Co to jest?
Odgialem dzisiaj blachy w swojej a1200, bo cos "latało" w środku ami. No i znalazlem i nie wiem kompletnie co to jest? Klasyk dziala bez problemow, wiec nie wiem czy to z niego czy ze starego hdd, ktory kiedys w nim byl.

link
[#2] Re: Co to jest?

@rzeznik666, post #1

Słabe zdjęcie, chyba kondensator.
[#3] Re: Co to jest?

@Skiba, post #2

no lepszego nie dam rady zrobic niestety, ale widac chyba wszystko co potrzebne, reszta to i tak 3 czarne scianki :-]
[#4] Re: Co to jest?

@rzeznik666, post #3

Czegoś takiego w standardowej A1200 nie było- ja nie kojarzę, jakaś samoróbka poprzedniego właściciela (przełącznik).
[#5] Re: Co to jest?

@BULI, post #4

To moze to z tego hdd, tylko ze on tez dziala bez problemow :-] przelacznika na pewno zadnego w tej ami nie bylo
[#6] Re: Co to jest?

@rzeznik666, post #1

Przydałoby się coś do porównania skali, bo nie wiem, czy jest to pchła czy czarny kontener fotografowany z wieżowca ;)
[#7] Re: Co to jest?

@_arti, post #6

calosc ma jakis +-1 cm wysokosci.
[#8] Re: Co to jest?

@rzeznik666, post #1

To nie jest element A1200. Takie "części" często widywałem właśnie w dyskach twardych...
[#9] Re: Co to jest?

@Tom Rain, post #8

Dokładnie. Jest to kondensator.
[#10] Re: Co to jest?

@Tom Rain, post #8

No to super, czyli amisia cala, a ja przypakiem odkrylem sposob na ograniczenie kosztow produkcji dysku Caviar 170 MB (skoro dalej dziala bezblednie )
[#11] Re: Co to jest?

@rzeznik666, post #1

To wygląda na kondensator 22uF/25V w amidze takich nie ma, ale na 90% pochodzi z dysku bo w dyskach takie montowano.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem