kategoria: A1200
[#1] Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)
Witam

Posiadam Amigę 1200 z Kickstartem 3.0 i kartą turbo Elbox 1230 z 8MB FAST RAM. Wgrany mam system ClassicWB v. 27 i WHDLoad 1.6.2. Problem mam z niektórymi grami pod WHDLoad np. WaxWorks, Zak Mckracken i inne (w DEVS: mam wgrane pliki starszych Kickstartów). W ogóle się nie uruchamiają jak pozostałe. Jest czarny ekran po ekranie WHDLoad, miganie diody power lub czarny ekran z czerwonymi napisami z prośbą o wciśnięcie przycisku myszy. Wyłączanie pamięci Fast (NoFastMem) nie pomaga. Czy są jakieś sposoby na rozwiązanie problemów z uruchamianiem poprzez jakieś dodatkowe emulacje np. pełnej starej Amigi 500 ?

Pozdrawiam
M.K.
[#2] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #1

Zacznij od pobrania najowszej wersji WHDLoad
[#3] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #1

1. Klucz do WHDLoad legalny czy "ten" z ClassicWB?

2. Złe obrazy kickstartów w katalogu DEVS:Kickstarts/
[#4] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@mailman, post #3

Witam

Posiadam legalny WHDLoad ver. 16.8 oraz prawidłowe obrazy Kickstartów w DEVS/Kickstarts.
Czy jest może jakieś narzędzie które pozwala dokonfigurować sprzęt aby działały starsze gry z czasów Amigi 500 oraz gdzie można edytować oraz czym ustawienia lokalne dla danej gry w WHDLoad ?

Pozdrawiam
M.K.
[#5] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #1

Skoro masz turbo z 030 to ja bym jeszcze proponował przetestowanie ScummVM. Zarówno Zak "McKracken and the Alien Mindbenders" jak i "Waxworks" są przezeń obsługiwane (oraz mnóstwo innych, bardzo ciekawych gier, chociaż jeśli chodzi o Waxworks to kompatybilność nie jest do końca potwierdzona). Sprawdź, może gra jest warta świeczki.
[#6] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@recedent, post #5

Witam

Problem mam taki że ScummVM jest w pakiecie .lha na Amiga0S 4.0. Czy jest wersja dla zwykłego AmigaOS 3.1, która pozwala zaemulowąć starą Amigę 500 na Amidze 1200 z Turbo?

M.K.
[#7] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #6

Słabo szukałeś ScummVM 68k
http://m68k.aminet.net/search?name=scumm&arch[]=m68k-amigaos

ps
link umieszczony w tagu LINK zle sie wyswietla


Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 10:46:28 przez Norbert
[#8] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Norbert, post #7

Witam

Z ciekawości chciałem jeszcze o coś zapytać ponieważ sprawdzałem także na czystym AmigaOS3.1 (nie ClassicWB) z zainstalowanym WHDLoad 16.8 i też gry się nie odpalają. Czasami pomaga uruchomienie programu NoFastMem na mojej Amidze 1200 z kartą turbo. Czy jest może jakiś program który pozwalałby uruchamiać gry z obrazów 1:1 dyskietek *.adf/*.adz podpinając je pod np. wypięty napęd DF0:, DF1: bo może wtedy by się uruchomiły z pominięciem emulacji WHDLoad?

M.K.
[#9] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #8

Nie ma innego programu, możesz sobie te ADFy nagrać na dyskietkę i uruchomić z dyskietki, tyle że jakaś część gier nie zadziała w ten sposób a za to powinny zadziałać bez problemu spod WDHLoad. Masz kiepskie wersje gier, piracki i zablokowany kluczyk do WDHLoad lub coś co się gryzie z tym pakietem (jak hydra.device).


Pozdrawiam
[#10] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@RadoslawF, post #9

Witam

Zapytam się jeszcze o coś takiego, że jeżeli nawet dana gra uruchomi się pod WHDLoad 16.8 lub ScummVM (na AMigę z 68030) np. Simon The Sorcerer (wersja OCS jak i AGA) to obraz na chwilę wyświetla zmieniające się czarno białe kwadraty a potem na przemian biało czarne pionowe paski i tak zostaje. Czy mieliście takie objawy. Chyba jeszcze pozostaje mi tylko wrzucenie nowszej wersji WHDload i tyle.

M.K.
[#11] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #10

mieniające się czarno białe kwadraty a potem na przemian biało czarne pionowe paski

Taki objaw jest przy nielegalnym/niepoprawnym (do danej wersji) kluczu do WHDload (już chyba ktoś Ci sugerował taką przyczynę), po prostu go usuń większość będzie działać bez niego, albo zarejestruj WHDL.
[#12] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Silos, post #10

A jakie masz turbo?
[#13] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@Skiba, post #12

Patrz pierwszy post.
[#14] Re: Problem gier na Amiga 1200 (ClassicWB v. 27)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

Ja bym jeszcze zaproponował sprawdzenie tych gier pod WinUAE też pod WHDLoad. Masz najnowsze wersje slave'ów? Może też coś siedzieć w tablicach relokacyjnych albo pliki ROM nie odpowiadają tym tablicom. Ew skontaktuj się ze mną na PRV to coś zadziałamy.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 00:32:04 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem