kategoria: Programy
[#1] Prayer2 i mp3
Witam

Wytłumaczy mi ktoś łopatologicznie dlaczego jedne mp3 mi prayer2 odtwarza a drugie nie?
Mignie tylko dioda od hdd i koniec. Skracałem nazwy, przerabiałem tagi i nic. Wszystkie kawałki są w tej samej konfiguracji więc to dziwne.
[#2] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #1

VBR
[#3] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #1

Prayer2 ma strasznie starą bibliotekę i odtwarza poprawnie jedynie stare mp3 bez zmiennego bitrate i do tego też ma limit bitrate na pewno 320 nie odtwarzał nawet przy kompresji bez VBR.
[#4] Re: Prayer2 i mp3

@sand, post #3

uzyj songplayer
[#5] Re: Prayer2 i mp3

@F7sus4, post #2

o co chodzi z vbr, można łopatologicznie wytłumaczyć.
[#6] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #5

VBR = MP3, ktore skompresowane sa tak, ze maja zmienna bitrate - w zaleznosci od "potrzeb" audioakustycznych utworu. Wiele starych playerow (rowniez na PC) mialo z tym problem. Prayer nie jest wyjatkiem.
[#7] Re: Prayer2 i mp3

@madwawa, post #4

SongPlayer ma tak samo.
[#8] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #7

Proponuje uzyc programu dBPowerAmp na PC. Mozesz wrzucic do niego caly zbior MP3 i jednym ruchem zrekodowac je na stala bitrate. Oczywiscie, jest szansa pewnej utraty jakosci brzmienia, chociaz przy probkowaniu amigowskiej Pauli watpie, by mialo to szczegolne znaczenie.
[#9] Re: Prayer2 i mp3

@F7sus4, post #8

No w sumie sam już nie wiem, przekonwertowałem dałem stałe bitrate 192 i nic, dalej to samo.
[#10] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #9

W takim razie możne chodzi o nazwy plików? Zmień nazwę na np. "a.mp3" i sprawdź. Ew. może być jakiś "bajzel" w tagach mp3, który powoduje "zawieszkę" odtwarzaczy.
[#11] Re: Prayer2 i mp3

@gorzyga, post #10

nazwy juz zmieniałem. AmigaAmp odtwarza te kawałki, ale ja chciałbym aby prayer mnie przygrywał.
[#12] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #11

Pousuwaj w takim razie z nich tagi i sprawdź czy się odtwarzają. Jak przez mgłę pamiętam, że niektórej odtwarzacze nie chciały "łykać" mp3, które miały tagi w wersji v.2...
[#13] Re: Prayer2 i mp3

@gorzyga, post #12

Winne były tagi 3v2 zostawiłem je jako 3v1.0 i poszło :D
Jeszcze jedno pytanko w 44kHz muzyka zwalnia o połowę prędkości choć cpu pracuje tylko w 35 procentach.
Co stanowi wąskie gardło?
[#14] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #13

Trzb pracy AGA wymusza maksymalną częstotliwość próbkowania. Jeżeli Amigę odpalisz w jakimkolwiek graficznym trybie 31kHz (zamiast 15kHz PAL) to będziesz miał możliwość odtwarzania mp3 przy próbkowaniu 44.1kHz.
[#15] Re: Prayer2 i mp3

@gorzyga, post #14

Dziękuję za informację i za pomoc.
[#16] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #13

Winne były tagi 3v2 zostawiłem je jako 3v1.0 i poszło

Sprawdzę to u siebie kiedyś tez miałem z tym problem :)
[#17] Re: Prayer2 i mp3

@sand, post #3

Prayer2 ma strasznie starą bibliotekę i odtwarza poprawnie jedynie stare mp3 bez zmiennego bitrate i do tego też ma limit bitrate na pewno 320 nie odtwarzał nawet przy kompresji bez VBR.


Bzdury. Prayer2 to świetne GUI na mpega.library, a mpega.library czyta nawet MP3Pro.
[#18] Re: Prayer2 i mp3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Tak, nie jest to kwestia biblioteki, bo Prayer korzysta z zewnętrznej i współpracuje z większością kompilacji (mpega.library) poprawnie.
[#19] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #1

Prayer odtwarza wszystkie mp3, tylko ma problem z nazwami. Jeżeli jakaś mp3 przeskakuje, to zmień jej nazwę. Testowo na np. 1.mp3.
[#20] Re: Prayer2 i mp3

@Andrzej Drozd, post #19

Nie ma problemu z nazwami tylko z TAGami.
[#21] Re: Prayer2 i mp3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Zgadza się, nie chodzi o nazwę tylko o tagi. Nazwę można zmieniać a jak zły tag to i tak nie zadziała.
[#22] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #21

Zgadza się, nie chodzi o nazwę tylko o tagi. Nazwę można zmieniać a jak zły tag to i tak nie zadziała.


Nie zły tag, lecz nieobsługiwany.
[#23] Re: Prayer2 i mp3

@mailman, post #22

Jak to mówi moja żona "Bogu ty i tak wiesz wszystko lepiej" :D
[#24] Re: Prayer2 i mp3

@Sosabowski, post #1

Dubel :)

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 16:59:36 przez Andrzej Drozd
[#25] Re: Prayer2 i mp3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

O to to :D
[#26] Re: Prayer2 i mp3

@Andrzej Drozd, post #25

Wnawiązaniu do dykusji mi mp3 działa na songplaier tylko do 8000hz jak dam więcej zaczyna rwać mam a600 aca620 , w zasadzie to jeden jargot może ma ktoś jakiś sposób aby poprawić trochę jakość odtwarzania.
[#27] Re: Prayer2 i mp3

@LESZEK75, post #26

Nie uważacie, że słuchanie mp3 na Amidze to masochizm? Może na zasadzie sprawdzenia czy się da i jak to brzmi, z ciekawości ale Amiga to przede wszystkim format mod. Używałem Prayera2 swego czasu, uzywałem także innych wymienionych w wątku odtwarzaczy ale tylko Prayer2 spisywał się należycie.
Całkowicie natomiast pominięto inny player obsługiwany za pomoca komend shell - finnpeg autorstwa Tuomas'a Lukinmaa dobranie odpowiednich parametrów pozwala na płynne odtwarzanie mp3 z niezła jakościa na 030 osobiście zalecam jednak cięcie mp3 z 44,1kHz na 22kHz różnica w jakości nie az tak znaczaca natomiast płynność odtwarzania bez zarzutu i bez znaczenia jest wówczas wielkośc pliku mp3 - zaznaczam dotyczy to tylko MC68030.
[#28] Re: Prayer2 i mp3

@miro_78, post #27

Nie uważacie, że słuchanie mp3 na Amidze to masochizm?

Nie.
Mając kartę dźwiękową nie słyszę różnicy pomiędzy dźwiękiem z Amigi a odtwarzaczem mp3.
[#29] Re: Prayer2 i mp3

@stachu100, post #28

Oczywiście nie mówię tutaj o Amigach wyposażonych w karty dźwiękowe ;)
[#30] Re: Prayer2 i mp3

@miro_78, post #29

Nie wszystkie karty dźwiękowe są z DSP to na jedno wyjdzie, że do dekodowania mp3 w Amidze trzeba mieć co najmniej 68040@30MHz, czyli powyżej 20MIPS, a ktoś pisał o odtwarzaniu mp3 na ACA620. Na 68020 i 68030 to ADP4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem