kategoria: A1200
[#1] A1200
Witajcie ponownie. Jak wiecie przymierzam się do ponownego kupienia A1200.

Dlatego mam pytanko, a mianowicie, czy kupić desktopową wersję A1200 z kartą ATA/CF i karta turbo czy lepiej wersję Tower?
[#2] Re: A1200

@kguranowski, post #1

Jak chcesz w przyszlosci baic sie w karty pci/zorro, to tower, jesli zas kupujesz z zamiarem tylko i wylacznie grania, to dekstop wystarczy.
[#3] Re: A1200

@_arti, post #2

Myślalem że w przyszlości może bede chciał posłuchać muzyki na niej, podpiac net i ew kupić EIDE
[#4] Re: A1200

@kguranowski, post #3

To może odpowiedz sobie najpierw na pytanie ile możesz wyłożyć na ten sprzęt?
Generalnie na klasyku (przyjemnie) mało co zrobisz i raczej zmiana obudowy będzie wskazana (+ porty Zorro/PCI i turbiacz).
Ale to już fundusz będzie Ciebie ograniczał...
[#5] Re: A1200

@kguranowski, post #3

To co wymieniłeś możesz zrobić w desktopie, rozbudowanym i dopalonym oczywiście

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 21:50:04 przez PrzemasIII
[#6] Re: A1200

@kguranowski, post #1

Ja uważam że Tower jest najrozsądniejszym wyjściem. Po pierwsze dużo miejsca, chłodniej, dysk twardy i CD lub DVD Rom w obudowie, zasilacz odpowiedniej mocy.
Desktop tak. Ale wyobraź sobie cały ten sprzęt na biurku. ;)
[#7] Re: A1200

@PrzemasIII, post #5

Dokładnie! - a ja jak mantrę powtórzę - dobry starter kit to będzie A1200 z kartą z 68030 dyskiem, opcjonalnie z FastATA i musowo z zestawem do przenoszenia stuffu z PC, proponuję poszperać w tematach założonych niedawno przez kolegę o ksywce Godlike - dużo dobrych porad zostało mu udzielonych w tej samej dokładnie sprawie i chłop obrał sobie wygodny dla siebie kierunek i jest zadowolony z tego co pamiętam OK
[#8] Re: A1200

@mccnex, post #7

A CZY ZMIESZCZE EIDE'99 I MEDIATORA?
[#9] Re: A1200

@kguranowski, post #8

Chcesz upchnąć Mediatora w klasycznej obudowie?
[#10] Re: A1200

@kguranowski, post #8

Patrz moja odpowiedz.
[#11] Re: A1200

@kguranowski, post #8

W obudowie desktop mediatora nie pomieścisz.
[#12] Re: A1200

@iZi, post #11

Przeciez wiem :D
Pytalem czy w towerze zmieszcze EIDE razem z mediatorem. FastATA odpada bo się zrazilem do niej.
[#13] Re: A1200

@kguranowski, post #8

O mediatorze w klasyku możesz zapomnieć...
Generalnie fajnie jest trzymać klasyka, rozszerzając w miarę możliwości, ale jak jeden z przedmówców pisał miejsce na biurku i cały ten bałagan z tym związany może skutecznie zniechęcać...
Wiem coś o tym, dlatego duże Amigi mam do "rozrabiania" ze wszystkim, a małe... do klasykowania (bez cięcia obudowy - bo tego nie pochwalam) :)
[#14] Re: A1200

@kguranowski, post #12

Hm? A czy moglbys uargumentowac, tudziez podac negatywne strony uzytkowania tego interfejsu?
[#15] Re: A1200

@kguranowski, post #12

Przecież wiedziałem że wiesz ;)
[#16] Re: A1200

@F7sus4, post #14

Gubienie dysku, partycji, montaż
[#17] Re: A1200

@kguranowski, post #16

Może brakowało kontaktu albo po prostu była zrypana.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 22:46:04 przez Drupi77
[#18] Re: A1200

@Drupi77, post #17

a fastata mk3 jest dostepna gdzies?
[#19] Re: A1200

@kguranowski, post #18

Jest MKIV
link
[#20] Re: A1200

@kguranowski, post #18

Jakby ktos chcial, to mam jeden interfejs FastATA na odstepne. Drugiego, identycznego uzywam i jestem w pelni zadowolony. Nie wyobrazam sobie pracy z Amiga w slimacznym tempie standardowego kontrolera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem