kategoria: A1200
[#1] start z dysku po resecie
elo
Mam problem, moja A1200 nie staruje za pierwszym razem z dysku i nie wiem co jest grane bo mam kickstart 3.1, zaraz po włączeniu zasilania wyskakuje animacja z dyskietką i dopiero po resecie startuje z dysku :/
czy mam przeciąć na taśmie pin 1?
[#2] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #1

Dysk za wolno sie rozkreca.
Przeciecie pinu 1 pomoze tylko w przypadku startu dysku po resecie.
Po wlaczeniu zasilania nadal bedziesz musial robic reset zeby dysk byl widoczny.
Mozesz tez zmienic dysk na inny, "szybszy"
[#3] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #1

Ja mam to samo ;) mi nie przeszkadza - reset po starcie i gotowe ;)
[#4] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #1

Ja kiedyś miałem ten sam problem - do swojej Amigi dorobiłem prościutki układ, zdaje się, że na jednym lub na dwóch tranzystorach, który podczas włączenia Amigi dawał przez 1-2 sekundy sygnał resetu - problem zniknął. Niestety, nie pamiętam skąd miałem schemat tego układu...
[#5] Re: start z dysku po resecie

@gorzyga, post #4

Z tego co pamiętam to kick 3.1 powinien czekać na dysk dlatego wydaje mi się to dziwne
[#6] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #5

bo jest dziwne przyczyny są trzy , problem z napięciem sprawdź czy gdzieś w gnieździe zasilania nie są luźne styki poodginaj , naderwany pin lub zimny lut na 44 pinowym złączu IDE odpowiadający za 5v , lub tak jak koledzy mówią bardzo wolno startujący dysk , miałem podobnie okazało się że naderwane były piny od złącza

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 08:40:04 przez madwawa
[#7] Re: start z dysku po resecie

@madwawa, post #6

co do dysku to startuje bardzo szybko, jest to dysk 40GB wiec nie jest wolny, co do napięć to będę musiał sprawdzić ale mam zupełnie nową płytę główną, używaną może z 1 dzień jak by wszystko zliczyć :)
[#8] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #7

zmień na próbe na inny dysk , może ten obecny nie lubi Amigi OK
[#9] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #7

jeszcze mi przychodzi na myśl , a taśma sprawna? może ma jakieś odchyły na żyle gnd albo 5v
[#10] Re: start z dysku po resecie

@madwawa, post #9

będę testował wieczorkiem, zamienię dysk z a4000 bo tam mam też 2,5''
[#11] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #10

U mnie zaczęło się tak dziać po przejściu z WB 3.1 na 3.9. Nie wiedziałem o co chodzi. Potem zmieniałem dyski a nawet kilka kart CF jako HDD, bez pozytywnego rezultatu. Zainstalowałem OS 3.5 - to samo. Zacząłem kombinować z systemem i doszedłem do wniosku, że to patch do Kickstartu tak działa. OS 3.5 wgrywa łatę a 3.9 z BB2 (jak pamiętam) mapuje Kick na 3.9 (bez BB jest chyba tylko patch).
W moim przypadku miałem dwa wyjścia - albo nauczyć się z tym żyć albo wywalić update ROMu. Wywaliłem update i nie widzę negatywnych skutków działania systemu 3.9.
[#12] Re: start z dysku po resecie

@QUAD, post #10

Spróbuj podłączyć na tej samej taśmie IDE CD-ROM. Mnie to pomogło, problem dodatkowego reset zniknął.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem