kategoria: A1200
[#1] Amiga i Net
Witam

Męczę się już trochę więc stwierdziłem że spytam kogoś mądrzejszego.
Kupiłem kartę pcmcia wifi do sterownika prism2 z białym złączem.
Powinna obsługiwać wpa więc w routerze ustawione mam wpa i wpa2, tkip i aes.
Zainstalowany sterownik prism2v2, w startup sequence wszystko dodane, w env w wirellesprefs jest ssid i klucz słowny więc na routerze mam włączone ASCII.
Zainstalowane MIAMIDX, przechodzę początek wykrywam kartę potem do ustawień niestety po DHCP kompletnie nie wykrywa nic :( jak powpisuję ręcznie to pokazuje online choć router nie pokazuje mi połączenia z amiga. Na strony w AWeb wejść się nie da. Na karcie jedna dioda świeci ciągle a druga mryga czasem. Ma ktoś pomysł żeby wszystko się w automatyce przypisało. Jak w wpiszę miamiping w shellu i podam jakikolwiek adres to się zapętla i cały czas wyświetla tekst z cyfrą -1 na końcu.
teraz to już nawet nie jestem pewien czy się karta wifi z routerem łączy.
[#2] Re: Amiga i Net

@Sosabowski, post #1

1. Przestaw router w tryb WPA/TKIP. Nie używaj trybu mieszanego na początek. Po prostu sam tryb:
Zabezpieczenia : WPA-PSK
Szyfrowanie : TKIP

2. Dla automatyzacji i świętego spokoju zainstaluj jeszcze raz sterowniki Prism2v2.
3. Zainstaluj MiamiDX. Ewentualnie dopisz DNS z routera, jeśli będzie trzeba.
4. Uruchom iBrowse'a, AWeb-a, AmiFTP, ATC, etc.
[#3] Re: Amiga i Net

@Sosabowski, post #1

Bawiłem się kiedyś starą kartą (WPA) i zauważyłem że MiamiDX często oszukiwał, nie było połączenia z routerem a on twierdził że jest on line. Jedyna skuteczna metoda na sprawdzenie czy połączenie istnieje to uruchomienie programiku do sprawdzania siły sygnału WiFiSignal, leży na Aminecie.


Pozdrawiam
[#4] Re: Amiga i Net

@Sir_Lucas, post #2

Ok przeinstalowałem sterownik i zmieniłem szyfrowania i działa na tyle że gdy w AWeb wpiszę adres routera to sie łączy. Ale żadne www.google.pl czy ppa.pl ładować się nie chce.
[#5] Re: Amiga i Net

@Sosabowski, post #4

To wpisz DNS 8.8.8.8 lub DNS routera w Miami.
[#6] Re: Amiga i Net

@RadoslawF, post #3

Odnośnie WiFiSignal, mam wersję z aminetu 1.4.2, najnowsiejszy sterownik prism2 - 2.4, a ten skubaniec
wywala okno i piszę żebym zainstalował wersję conajmniej 1.6 prisma. O co mu chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 07:45:41 przez Radek_Cz
[#7] Re: Amiga i Net

@Radek_Cz, post #6

Wifi Signal nie działa ze sterownikami wspierającymi WPA/WPA2 czyli Prism2.4 i 2.5
Działa tylko ze starym sterownikiem wspierającym WEP.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 09:47:10 przez Sir_Lucas
[#8] Re: Amiga i Net

@Sir_Lucas, post #7

Tego nie wiedziałem, mam starą kartę, do sprawdzenia zostaje stara metoda czyli pingowanie po numerkach ip.


Pozdrawiam
[#9] Re: Amiga i Net

@RadoslawF, post #8

Twoja stara karta zadziała bez problemu z nowymi sterownikami. Dostanie nową młodość ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem