kategorie: WHDLoad
[#1] Myth i WHDLoad
Próbuję odpalić Mytha pod rzeczonym programem i ni dudu.
Ściągnąłem sobie wszystkie wersje WHDLoad od !0 wzwyż i próbowałem odpalać tego slave'a
ze wszystkimi po kolei. W pliku readme żadnych, godnych wspomnienia, wskazówek nie ma.
Wyskakuje mi najczęściej taki błąd (nie tylko z Mythem)



przy wersji WHD 12.0 aż do 14.5 (chyba) wywala mi taki komunikat:


Gdy próbowałem użyć wersji 10.0 i 11.2 to pisał mi że mam nielegalnego slave'a - illegal slave

Próbowałem włączać i wyłączać różne opcje, ale nic z tego co próbowałem, nie pomogło.
Część opcji nie bangla ze starszymi wersjami WHDLoad i wywalał mi komunikat że nie może
tego przetrawić - can't parse coś tam, coś tam i numer podany lini z pliku whdload.prefs.

Próbuję odpalić to na mojej A1200 apollo 040/32MB - opis w profilu.
Próbowałem z systemem 3.9 i 3.1 gdy by ktoś pytał.

Jakiś pomysł, opis opcji jakie użyć żeby to ruszyło?
[#2] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #1

Wlasnie sprawdzalem ten tytul na mojej Amidze (040/25)i gra chodzi bez zadnych problemow
V1.2 + WHDLoad 16.0 i zadnych dodatkowych opcji.
Gra zoslala zainstalowana przez Ciebie albo jest gotowa z netu?
[#3] Re: Myth i WHDLoad

@Irek´72, post #2

Sprawdziłem też 16.0 i jest to samo.
Grę instalowałem sam, z dysków które posiadam - oryginały.
Nie wiedziałem że są gotowe paczki do ściągnięcia z sieci .
Jak się domyślam, są nielegalne, więc nie podawaj linków bo zamkną temat ;).
Napisz mi tylko czy WHDLoad działa tylko z oryginałami czy piraty też chodzą?

PS. Znalazłem (w celach testowych naturalnie) paczkę Mytha w sieci i poszło bez kłopotu.
Czyli może coś nie tak z moimi dyskami, albo coś skopałem...
Dzięki za info, w ten czy inny sposób pomogłeś super OK!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 20:27:18 przez Radek_Cz
[#4] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #3

Napisz mi tylko czy WHDLoad działa tylko z oryginałami czy piraty też chodzą?


Proszę Cię... Zerknij do instrukcji WHDLoad lub choćby do FAQ na PPA. WHDLoad działa w większości przypadków z oryginałami, a w 99% przypadków pliki slave pisane są właśnie pod oryginały. To, że zadziała pirat jest albo przypadkiem, albo zamierzonym działaniem autora slave.

PS. Znalazłem (w celach testowych naturalnie) paczkę Mytha w sieci i poszło bez kłopotu.
Czyli może coś nie tak z moimi dyskami, albo coś skopałem...
Dzięki za info, w ten czy inny sposób pomogłeś super OK!


Niekoniecznie skopałeś. Możesz posiadać nieobsługiwaną wersję. Proponowałbym skontaktować się z autorem slave, aby to zweryfikował i ewentualnie w następnym kroku podesłać mu obrazy zrzutów dyskietek.
[#5] Re: Myth i WHDLoad

@mailman, post #4

Zerknij do instrukcji WHDLoad lub choćby do FAQ na PPA
Zerkałem, a nawet czytałem obydwie te rzeczy, stąd moje zdziwienie.

i ewentualnie w następnym kroku podesłać mu obrazy zrzutów dyskietek.
Z tym może być problem bo Myth na pierwszym dysku ma zabezpieczenie i nie da się go skopiować
ani przerobić na adfa. Przynajmniej nie da się standardowymi sposobami.
[#6] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #5

Z tym może być problem bo Myth na pierwszym dysku ma zabezpieczenie i nie da się go skopiować
ani przerobić na adfa. Przynajmniej nie da się standardowymi sposobami.


WWarp pozwala skopiować taki dysk i przesłać go do autora. Już o tym dyskutowaliśmy ;)
[#7] Re: Myth i WHDLoad

@Irek´72, post #2

U mnie też działa bez problemu. A1200 z MTec1230
[#8] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #5

Z tym może być problem bo Myth na pierwszym dysku ma zabezpieczenie i nie da się go skopiować
ani przerobić na adfa. Przynajmniej nie da się standardowymi sposobami.


Jezeli udalo Ci sie te gre zainstalowac przy pomocy Installera ktöry uzywa DIC (Disk Image Creator) to z reguly mozesz przerobic obrazy dyskietek w ADFy przepisujäs Disk.1 na Disk1.adf.
[#9] Re: Myth i WHDLoad

@Irek´72, post #8

Szlag mnie trafi z tym WHDload, w dniu w którym pisałem że działa było wszystko ok,
teraz znowu nie działa jak powinno. Gra się włącza ale wcześniej czy później się wiesza,
czasami można wyjść z programu za pomocą klawisza zdefiniowanego za pomocą
tultajpa QuitKey, a czasami nie. Nic nie zmieniałem od tamtej pory i nie wiem co może być
przyczyną?
[#10] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #9

O ludzie... a teraz znowu działa. Na prawdę nie wiem o co w tym chodzi.
Czy moja Ami musi się porządnie rozgrzać żeby wszystko chodziło cacy,
czy whd lubi strzelić focha?
[#11] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #10

Możesz być spokojny. Nie jesteś sam. Ja niektóre gry musze włączać tak czy siak z dyskietek. Np. Agony. Dochodze do drugiego poziomu a tu komunikat o błędzie drugiego dysku. PPHammer wogóle nie chce wystartować. A są też takie co to musi albo padać albo być słońce by odpaliły.
[#12] Re: Myth i WHDLoad

@Radek_Cz, post #9

Coz przyczyn moze byc wiele, jak zauwazylem kolega uzywa karty sieciowej na swojej Amidze mam nadzieje ze karta jest zawsze wyläczona kiedy WHDLoad leci. Druga sprawa to CF/HD jezeli Max Transfer jest zle ustawiony to moze rownie prowadzic do zaklucen.Podobno prawidlowa wartosc to 0x1fe00 pisze "podobno" bo sam uzywam SCSI dysku ale na wielu Amigowych forach jest o tym mowa i ta wartosc jest zawsze podawana.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 19:08:31 przez Irek´72
[#13] Re: Myth i WHDLoad

@Irek´72, post #12

Transfer mam prawie na pewno właśnie taki, a jeśli chodzi o sieciówkę to jest wpięta cały czas, z tym że
poza sterownikami do niej cały soft sieciowy jest wyłączony. Czytałem o problemach które wspomniałeś
i jestem ich świadom, ale dla pewności jeszcze sprawdzę max transfer. Zaraz zapuszczę whd i zobaczymy co się będzie działo.

Przy okazji, gdy grałem wczoraj w Gauntleta 2 w pewnym momencie paleta kolorów zupełnie się zmieniła
i dopiero wyjście "pomogło". Poza tym grając w Mytha, zauważyłem dziwne artefakty wokół głowy
Meduzy gdy ją obracała żeby strzelić. Takie rzeczy są ceną za możliwość uruchomienia starych gierek
z twardyska i nic się nie da z nimi zrobić, czy powinienem dać znać twórcy "niewolnika"?
[#14] Re: Myth i WHDLoad

@Irek´72, post #12

Ok, sprawdziłem i...
Partycja na której są giery ma FFS, wszystko inne PFS3, transfer ustawiony na 0x0001FE00.
Niby podobnie wygląda, ale czy wystarczająco?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem