kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Adapter Cyberstorm MK 2 Amiga 3000

Wymyśliłem dzisiaj taki oto adapter do modułu CyberSCSI dla Cyberstorm Mk 2 do Amigi 3000D.
Denerwuje mnie fakt, że w A3000 Desktop nie można wykorzystać tego modułu ze względu na brak miejsca i dlatego wymyśliłem taki adapter.
Oczywiście projekt należałoby dopracować, narysowałem tylko kilka ścieżek, bo w Paincie ciężko się to rysuje ;)
Ja nie umiem zbyt dobrze rysować, a co dopiero projektować płytek elektronicznych.
Czy byłby ktoś w stanie wykonać coś podobnego?

Ewentualnie, a chyba nawet koniecznie trzeba by przenieść gniazdo modułu SCSI pod spód płytki, bo moduł się nie zmieści. Zaraz wstawię odwróconą wersję.




Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 17:09:25 przez glichtanski
[#2] Re: Adapter Cyberstorm MK 2 Amiga 3000

@glichtanski, post #1

No dobra, ale jak to rozwiązuje problem, skoro w miejscu, gdzie dałeś SCSI slot są napędy dyskietek i ewentualnie zasilacz. Wejdzie to na wysokość?
[#3] Re: Adapter Cyberstorm MK 2 Amiga 3000

@_arti, post #2

Na drugim obrazku jest zmodyfikowany slot, teraz moduł powinien pasować, ale tak naprawdę, to zrobiłem to na oko, bo nie znam wymiarów modułu scsi.

I dlatego piszę też, że trzeba by to pewno zmodyfikować.

Sam adapter na wysokość będzie pasował, bez żadnych modyfikacji oryginalnej obudowy. Nie wiem tylko, czy na tak wąskim polu da się zmieścić tyle ścieżek? Chyba że będzie to płytka kilku warstwowa.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 17:15:15 przez glichtanski
[#4] Re: Adapter Cyberstorm MK 2 Amiga 3000

@glichtanski, post #3

A o złącza zamontowane na tym adapterze to łatwo ?
[#5] Re: Adapter Cyberstorm MK 2 Amiga 3000

@PrzemasIII, post #4

Tak, są w każdym sklepie z elektroniką.


A tak serio to nie wiem, nie badałem rynku

Ale skoro deweloperzy Ultimate PPC mają zamiar wypuścić karty turbo do A3/4000(T) i mają złącza procesorowe, to muszą gdzieś być takie do modułu scsi dla cyberstorma. Niestety oznaczenie na złączu "6468" niewiele mi mówi.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 18:02:33 przez glichtanski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem