kategoria: A1200
[#1] FastATA i ZIP
Witam wszystkich. Mam mały problem z napędem ZIP250. Napęd mam podłączony do pierwszego kanału IDE na slave do FastATA. Niby wszystko dział ale jak włożę dyskietkę ZIP sformatowaną na PC FAT16 to jej nie rozpoznaje (PC5:NoDos). Według dokumentacji FastATA w katalogu DEVS:DOSDrivers powinno być PC5: ustawione unit=5 ( primary slave). I tak to jest ustawione u mnie i mimo to nie czyta dyskietek formatowanych pod PC. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to uzdrowić?
[#2] Re: FastATA i ZIP

@Marcin74, post #1

Czemu UNIT=5?

Wg mnie powinno być na 1.
[#3] Re: FastATA i ZIP

@11111olo, post #2

I znowu piszesz o rzeczach na których się nie znasz.
Poczytaj dokumentacje do fastata.

#Marcin74
jak wygląda mountlista do pc5?
masz zainstalowane fat95 lub inny filesystem do fat ?
[#4] Re: FastATA i ZIP

@Norbert, post #3

Mam FAT95
[#5] Re: FastATA i ZIP

@Marcin74, post #4

a jak wygląda mountlista ?
[#6] Re: FastATA i ZIP

@Norbert, post #5

Unit=5
Device=trackdisk.device
FileSystem=L:CrossDosFileSystem
Flags=1
BloksPerTrack=9
LowCyl=0
HighCyl=79
Surfaces=2
Buffers=10
BufMemType=1
GlobVec=-1
Mount=1
Priority=5
DosType=0x4D534400
StackSize=600
[#7] Re: FastATA i ZIP

@Marcin74, post #6

Spróbuj zamienić trackdisk. device na mfm.device i Crosdosfilesystem na fat95.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 14:06:36 przez Olek
[#8] Re: FastATA i ZIP

@Olek, post #7

Podmieniłem jak sugerowałeś i nic. Już sam nie wiem o co chodzi. Przed zmianą dysku działało. Dysk padł, zainstalowałem wszystko od nowa i nie działa. Może mountliste mam uszkodzoną. Ma ktoś może jeszcze jakieś sugestie bo bardzo zależy mi na współpracy Amigi z ZIP. A tak odbiegając nieco od tematu to może podpowie mi ktoś jak sprawić żeby Amiga pokazywała pełne nazwy plików na CD-Romie nagranym na PC?
[#9] Re: FastATA i ZIP

@Marcin74, post #8

w sprawie zip250 tu znajdziesz odpowiedz.

Do odczytu calych nazw z cd musisz uzyc CacheCDFS lub AllegroCDFS
[#10] Re: FastATA i ZIP

@Norbert, post #9

Dziękuję wszystkim za pomoc. Chyba miałem uszkodzony plik PC5 bo w końcu po różnych zmianach skasowałem go i skopiowałem na nowo i ZIP od razu został poprawnie rozpoznany i bez problemu czyta Fat32. Z poprawnymi nazwami w CD-Romie pomogło AllegroCDFS. Temat uważam za zamknięty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem