kategoria: A2000/A3000
[#1] Znikające karty Zorro.
Jakby ktoś miał problem ze znikającymi kartami w slotach zorro, to podpowiem, że u mnie pomogła wymiana kondensatorów osiowych, tych pomiędzy slotami.

Najczęściej znikała karta CV64, po prostu nie była widoczna ani w early boot menu ani w systemie. Czasami była widoczna jako Defective, znikał też czasami X-Surf 3cc.

Jeszcze czasem się zdarzy, że zniknie karta włożona w slot oznaczony jako CN601 ale został mi jeszcze jeden kondensator do wymiany, ten oznaczony jako C908.

Nie wiem tylko, dlaczego komputer nie pokazuje pamięci Fast w gniazdach ZIP. Ostatnio zainstalowałem moduł CyberSCSI do CS MKII, czyżby jakiś konflikt?
[#2] Re: Znikające karty Zorro.

@glichtanski, post #1

to podpowiem, że u mnie pomogła wymiana kondensatorów osiowych

I tak co poniektórzy niedowiarkowie zaraz stwierdzą, iż to czysty przypadek.
[#3] Re: Znikające karty Zorro.

@stachu100, post #2

Na pewno. Ale dla mnie to nie przypadek.
Komputer włączony, karta CV64 działa. Zainstalowałem sterownik graficzny, reset i karty nie ma. Włączam komputer ponownie, karta wyświetla się jako Defective. Wyjmuję ją, czyszczę styki, karta działa. Odpalam system, znów jej nie ma. Potem zniknął x-surf. Znów czyszczenie styków i żadna karta dalej nie jest widoczna. Po wymianie kondensatorów pojawiły się za pierwszym razem i do dzisiaj nie mam z nimi problemów, poza wspomnianym wcześniej jednym slotem. Tam może są styki "wyrobione"?
[#4] Re: Znikające karty Zorro.

@glichtanski, post #3

Może wyrobione styki, może zimny lut, może coś z systemem autokonfiguracji.
[#5] Re: Znikające karty Zorro.

@stachu100, post #4

W łikend wyjmę jeszcze raz płytę i poprawię luty od spodu. Przy okazji może zrobię coś z audio. Dalej nie ma jednego kanału - prawego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem