kategoria: A1200
[#1] Multiscan rozciągnięcie obrazu
Elo, mam monitor microvitec i jak ustawię sobie rozdzielczość multiscan to kupę obszaru kineskopu jest nie wykorzystane a overscanem nie idzie tego rozciągnąć, czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na dopasowanie rozdziałki dla tego monitora ? :)
[#2] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #1

@alt mi to wyregulował od środka. Inaczej się nie dało.
PS: co z zakupami? Czekamy na ciebie ;)
[#3] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@_arti, post #2

właśnie pisałem do Ciebie priva z wyjaśnieniem

od środka? trza rozbebeszyć maszynę, muszę zagadać z ALTem

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 16:47:58 przez QUAD
[#4] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #3

Tam zaraz rozbebeszyć - zdjąć obudowę i pokręcić paroma potencjometrami uważając żeby nie dostać strzała z parunastu kV ;)
[#5] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #3

Kiedyś to regulowałem, był nawet gdzieś na necie odpowiedni rysunek, gdzie znaldują się te pokrętła. O ile dobrze pamiętam są one na płytce przyczepionej do kineskopu. Po regulacji szerokości obrazu trzeba było u mnie jeszcze jasność dostroić, bo się zwiększała razem z szerokością obrazu. Oczywiście do tego celu śrubokręt z dobrą izolacją (do 1000V), albo rękawice dielektryczne
[#6] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@glichtanski, post #5

dzięki za info, będę się jutro bawił, mam już jakiś punkt zaczepienia więc łatwiej mi będzie coś wygooglować na ten temat :)
[#7] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #1

Probowales regulowac obraz programem MonEd ?
[#8] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@Norbert, post #7

Miałem ten monitor i próbowałem. Poza zwiększeniem "szarego" pola po bokach nic to nie daje.

Może spróbuj użyć sterowniki do rozdziałki 1024x768 - wtedy są nawet lekko za duże jak na ten monitor i w overscan idzie to ładnie ustawić.

Co jak co ale to ogromna rozdzielczość ;)
[#9] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@glichtanski, post #5

był nawet gdzieś na necie odpowiedni rysunek, gdzie znaldują się te pokrętła.

Gdzieś na necie, czyli w PPA też.
[#10] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@PopoCop, post #9

Mam dylemat "Wymaga to jednak rozkręcenia monitora, a więc zerwania plomb gwarancyjnych"
A tak na serio, najciemniej pod latarnią, dzisiaj się pobawię, jak wieczorem się nie odezwę to znaczy że się nie powiodło :P
[#11] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #10

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze udaje się uzyskać sensowny efekt. Mój A1438S nie miał już zakresu regulacji powyżej ustawień fabrycznych...
[#12] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@QUAD, post #10

Lepiej przeczytaj komentarze do tego arta.

Takie regulacje prowadzą tylko do szybszego zużycia kineskopu a w drastycznych przypadkach może dojść do uszkodzenia!
Pamiętaj o tym i potem nie miej do nikogo pretensji.

O niebezpieczeństwie porażenia chyba nie trzeba wspominać.
Jak ktoś pisał nie na każdym monitorze da się to zrobić co jednoznacznie świadczy że to nie służy do zwiększania szerokości obrazu.
[#13] Re: Multiscan rozciągnięcie obrazu

@PopoCop, post #9

Bardzo możliwe ze korzystałem z tego poradnika, ale na 100% nie jestem pewien bo to było 9 lat temu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem