kategoria: A1200
[#1] PFS3_aio problem z dyskiem 40GB
Mam problem, nie mogę utworzyć większej partycji jak 4GB, wrzuciłem do L: pfs3_aio-handler w hdtoolbox lub w hdinsttools ustawiam 0x50465303 wybieram system plików niby jest, robię partycję np 12GB, reset, w hdinsttools jest widoczna ale nie da się jej sformatować oczywiście używam formata dla PFS.
Miałem nadzieje że partycję będą widoczne jak zrobię sobie kicka 3.9 z najnowszym scsi.device i filesystemem, ale też nie działa (z tego co pamiętam robiłem na A4000 pod systemem 3,9, partycje nie były widoczne pod 3,1 ale jak wrzuciłem kickstart z pliku 3,9 to zaczęły działać a pod A1200 jest lipa :/ )
próbowałem też SFS ale z grubsza jest to samo. Zaczynam tracić nerwy, czytałem różne poradniki robię według nich i nie działa
[#2] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #1

dograleś pfs do RDB?
scsi.device podmienione?
[#3] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@Norbert, post #2

scsi.device - najnowsze z BB2 (spreparowany kick 3,9 załadowany ACAtune)
problem w tym że sam system plików działa jak zrobię partycję poniżej 4GB ale jak zrobię większą to formatuje się na +-4GB i jak próbuję skopiować coś na nią filemasterem to wypisuje że za mało miejsca ale jak dam ignore to kopiuje :/
no i jeszcze jedna kwestia w samym HDToolBoxie nie da się ustawić większej partycji jak 4GB przesuwam suwak i jak przekroczę 4GB to zaczyna liczyć od nowa (suwak jest powiedzmy w połowie dysku czyli z grubsza 17GB jak zatwierdzę i zrobię format to się okazuje że np. partycja ma 260MB)
w HDInstTools niby idzie suwakiem ustawić 8GB ale po formacie partycja ma 4GB i filemaster beczy że nie mam miejsca (pod workbenchem też pokazuje tylko 4GB)
[#4] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #3

jeszcze jedna kwestia w samym HDToolBoxie nie da się ustawić większej partycji jak 4GB
To jest skopane ale w 3.1, w 3.9 powinno się dać zrobić bez kłopotów. Ponad to da się ustawić w HDToolBoxie
większe partycje nawet w starym z 3.1, ale musisz wpisać wartości ręcznie a nie używać suwaka, czyli ilość
bloków, blok początkowy - końcowy siłą rzeczy sam się ustawi. Upewnij się że ustawiłeś MASK na 0x7ffffff
i maxtransfer 0x1FFFF, wielkość bloku na 512, nie wiem czemu ale po wybraniu innego FS HDTB sam
często zmienia wartości na coś "domyślnego", i oczywiście po wpisaniu wartości w KAŻDE pole tekstowe
potwierdzamy ENTEREM. Poza tym jeżeli masz PFS3 zainstalowany w systemie, to przy formatowaniu
zwykłym systemowym formatem wyświetli ci okienko informacyjne że to będzie w istocie PFS3.
[#5] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@Radek_Cz, post #4

Tak jak piszą przedmówcy pod AOS3.9+BB1+BB2 nie powinno być żadnych problemów.
I trzeba pamiętać, że każdą zmianę zatwierdzamy naciskając "ENTER".
Sam się na tym złapałem, że nie zatwierdzałem i miałem jaja podobne do Twoich...
Ja używam wersji dla 060 (instalator pyta się jaką wersję PFS3 zainstalować).
Formatowanie programem do formatowania z pakietu PFS3.
[#6] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@stachu100, post #5

problem w tym że na A1200 nie chce 3.9 tylko 3.1
będę walczył nadal jak czas pozwoli, spróbuję podłączyć dysk pod A4k podzielić na partycje i zainstalować PFS
przepnę do A1200 i zobaczy się
[#7] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #6

To weź jakiś inny program do dysków zamiast HDTB.
[#8] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@stachu100, post #5

właśnie robiłem wszystko na A4000 i normalnie zrobione partycje, sformatowane działające, pod systemem widoczna cała pojemność, podłączam do A1200 i partycje widoczne ale jedna ma 256MB, druga ma 2,5GB to znaczy tyle pod systemem w okienku wyświetla, przy próbie kopiowania na partycję 256MB po chwili restart, chciałem sprawdzić czy może system źle wyświetla wielkość partycji ale raczej nie :/
[#9] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@11MASTEr, post #7

na HDTB z os 3.9 jest wszystko ok
dodatkowo testowałem również na HDinstbox czy jakoś tak i też głupoty wyświetla
[#10] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #8

... wynika ze tego ze na A1200 nie podmieniasz scsi.device.

Czy komenda INFO w CLI pokazuje poprawne wartosci partycji ?
[#11] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@Norbert, post #10

hmm ale podmieniam kicka na 3.9, w którym jest najnowsze scsi.device z BB2 specjalnie sprawdzałem pliki dzisiaj czy aby na pewno :)
[#12] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #11

Pozostan przy kick3.1 i zamien samo scsi.device zamiast uzywac "niepewnego" kick3.9 i napisz czy pomogło.
[#13] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #11

Tak z ciekawości spróbuj tego scsi.device
[#14] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@tom256, post #13

Jak sie wyspie to potestuje bo nie daje mi to spokoju :/
[#15] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@tom256, post #13

załadowany, jak w cli sprawdzam wersję to podaje 46 czyli teoretycznie jest wszystko ok
ale dalej jak nie działało tak nie działa, scsi.device wykluczam z grona podejrzanych wcześniej miałem 43.43 i też nie działało a na A4000 z tą samą wersją działa (oczywiście mam odpowiednie wersje dla odpowiednich komputerów)
Jakie są jeszcze narzędzia do partycjonowania, jakieś lepsze od hdtoolbox-a i takie co nie mają problemów z tworzeniem większych partycji ?
[#16] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #1

Nie wiem czy co to pomoże. Mam amigę A1200 z twardym dyskiem 40 GB. System 3.9. Na 3.1 scsi.device ściągnięte z http://www.apc74.ppa.pl lub http://classicwb.abime.net. PFS3 jest z Aminetu. W L: wrzucone pfs3 i pfs3ds. Przy zakładaniu partycji używałem pfs3ds ponieważ na pfs3 dysk gubił partycje. Użyte w moim przypadku dostype PDS\3. Maska 0xFFFFFFFC, Maxtransfer 0x1FE. Może te ustawienie Ci pomogą. Przy SFS partycje działały tylko przy Dostype SFS\2. Maska 0x7FFFFFFE. Maxtransfer 0x1FE
[#17] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #15

Jaki jest powód ze używasz pfs3_aio zamiast oryginalnego pfs3 ?
[#18] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@Norbert, post #17

powód jest prosty, był ten sam problem, dlatego kombinowałem dalej
[#19] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@thorin_1979, post #16

Jutro sprawdzę bo pora do pracy się zbierać
[#20] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #19

Chyba będę musiał zaczekać na SACP bo nie daję rady :/
[#21] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #20

spróbuj to scsi, powinno dać radę.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 19:47:21 przez tom256
[#22] Re: PFS3_aio problem z dyskiem 40GB

@QUAD, post #20

A bez karty turbo sprawdzales?
Moze ACA cos "miesza"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem