kategoria: Programy
[#1] Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział
Mam zainstalowany WB3.1 na karcie cf 8giga w tym mam partycję 3giga przeznaczone na ariwum WHDLoad .
Tą partycje system widzi jako nie sformatowaną , zrobiłem w startup-seqence taki wpis
FailAt 21

C:LoadModule >NIL: DEVS:scsi.device
Do instalki WB . wkleiłem plik w katalogo l nowy fast file system i zainstalowałem a do katalogu c wkleiłem plik lad module i partycja 3giga jest dalej niewidoczna .
Co mam zrobić aby ta karta działała poprawnie .
[#2] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #1

dograj nowe FFS do RDB.
Na jakim sprzecie tworzyles partycje na karcie 8GB. Jakie to partycje?
[#3] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@Norbert, post #2

Zadam laickie pytanie co to jest RDB ,partycje robiłem pod winuae ale też prubowałem na amidze wszystkie partycje formatowałem na FFS systyemowa ok 50 mega tylko jedna partycja przekracza 2 giga .
[#4] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #3

Sławetna windowsowa tablica alokacji...
[#5] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@amper, post #4

W HDTolbox wybrałem opcje new filesystem zatwierdziłem , sformatowłem i dalej jest tak samo .
[#6] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #5

Nie wiem. Nie pamiętam. Max transfer? Nie mam dojścia do HDToolBoxa/jest tam inna opcja. Jaki filesystem? W L jest? L:FastFilesystem/SmartFilesystem?
[#7] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #5

Mozesz napisac po kolei co wykonujesz ?
Czy na pewno nowe fastfilesystem jest w RDB?
Czy scsi.device jest podmienione przez uzyciem Hdtoolbox ?
[#8] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@Norbert, post #7

Wiec pokolei zamieniłem spaczowany plik FastFileSystemem w dyskietce instal ,zainstalowałem system na orginalnym ffs i sformatowałem resztę patycji hdtolbox przez spaczowany FastFileSystemem nadałem dyskom atrybuty 0001fe00 .
w folderach systemowych devs wkleiłem plik scsi.device v43.47,do c wkleiłem LoadModule.
w pliku ss nadałem polecenie :
FailAt 21

C:LoadModule >NIL: DEVS:scsi.device .
I tyle .
[#9] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #8

Scsi.device musi być załadowane zanim cokolwiek zaczniesz robić w HDToolBoxie.
Z twojego opisu wynika że zrobiłeś na odwrót ;)
Jak mniemam 0001fe00 to max transfer, musisz poza tym zmienić mask na 0x7FFFFFFE i
wielkość bloku na 512. Jeżeli to zawiedzie, to spróbuj z partycjami mniejszymi niż 4GB,
o ile już tak nie masz.
Jeszcze jedno, zanim zaczniesz coś zmieniać w HDTB, wejdź i zobacz jakie masz wartości ustawione,
jeżeli są niepoprawne, max transfer, mask, wielkość bloku - to wpisz jeszcze raz i zatwierdź enterem
każdy wpis.
Powodzenia.
[#10] Re: Karta cf 8giga w ami 600 co zrobić aby system ją widział

@LESZEK75, post #8

Sprawdź czy to nowe scsi w ogóle się ładuje. Version scsi.device i wszystko jasne. Poza tym dodajesz parametr >NIL: a to chyba (podkreślam chyba) powoduje, że wszelkie komunikaty LoadModule idą w niebyt. Może wywala błąd, tylko tego nie widać. Drugi myśl, to może być wina samego devsa w wersji 43.47. Jeżeli rypałeś do z Boing Baga 4 to tam jest wersja 43.47b1, czyli jakaś beta. Spróbuj z 43.45, u mnie działa bez zająknięcia (tyle, że na talerzowcu). Nic mi więcej nie przychodzi do głowy. Pamiętam, że też ostro walczyłem ze scsi.device, ale u mnie jeszcze dochodziła do tego fast ata na A1200 - to dopiero był czad.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem