kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#1] Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?
Jak w temacie. Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP pod klasyczną Amigą? Przez klasyczną mam na myśli np. zwykłą Amigę 1200 z kickstartem 3.0 i twardym dyskiem. Wiem że jest PHP/Apache pod AOS4 i pewnie pod MOSa, ale czy jest pod klasyka? Nie chodzi mi o stawianie serwera na Amidze, tylko o uruchomienie lokalnie PHP, zrobienie prostego skryptu i uruchomienie go przy pomocy lokalnej przeglądarki.
[#2] Re: Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?

@Aurel, post #1

jest port apache z php na 68k.
[#3] Re: Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?

@michal_zukowski, post #2

Sprawdzałeś czy działa? Ktoś sprawdzał? Możesz dać namiary? Przyznam że szukałem tego w Google, znalazłem jednego newsa że jest taki port, ale link do instalki był nieaktywny, a innych źródeł nie udało mi się znaleźć. Szukałem dalej i jedyne co znalazłem, to port na AmigaOS 4.0. Może ten port na 68k to fake albo jakaś wczesna niedziałająca wersja alfa, której autor przedwcześnie się pochwalił, a potem port zniknął?
[#4] Re: Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?

@Aurel, post #3

http://aminet.net/search?name=php&q_desc=OR&desc=php&arch[]=m68k-amigaos

Daj znać jak się dowiesz, czy któreś się na cokolwiek nadaje :)
[#5] Re: Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?

@teh_KaiN, post #4

Z tego artykułu link ja zrozumiałem, że serwer jest uruchomiony na AmigaOS v3.1. Wskazywać na to może też pasek adresu ze screenshota. To już jest wskazówka z których wersji skorzystać.
[#6] Re: Czy istnieje oprogramowanie do obsługi PHP na Amidze klasycznej?

@Aurel, post #3

Działa. Ja z powodzeniem korzystałem na A1200.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem