kategorie: A1200, Mediator
[#1] Radeon 9250 jako Fast RAM
Witam,
Posiadam dwie karty Radeon 9250, jedna to wersja SE 64bit - 128MB, druga to 128bit - 256MB.
Pierwszą karte którą użyłem z Mediatorem była ta lepsza obraz wyświetla działa ok, ale przydzielona dodatkowa pamięć Fast około 224MB nie działa , poznieważ przy próbie zapełnienia RamDisku gdy tylko zapełni się podstawowa pamięć i powinien użyc tej z radeona Amiga się zamraża.
Po włożeniu drugiego radeona tego 128MB, Amiga (co dziwne) pokazuje również 224MB dodatkowego Fast... (nie pomaga MedConfig i wybór odpowiednio gorszej wersji karty).
Czy u was dodatkowy Fast z Radeona działa bez problemów ?
[#2] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Pawelek, post #1

Miałem podobnie na Mediatorze 1200, Radeonie 9250 128MB i Apollo 1260. Co ciekawe, na innej karcie turbo było ok. Niemniej jednak, nie byłem w stanie nic zrobić i używałem pci.library 9.6, które nie włączało Fastu z Radeona. Jakiś czas temu zbyłem ten zestaw, problemu nigdy nie rozwiązałem.

Co do karty widzianej jako 256MB, nie mam pojęcia jak to zmienić.
[#3] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@altcomputing, post #2

Ja mam Blizzarda 1260. Jaka była ta "inna karta" turbo? Czy w Twojej Amidze 4000 działa dobrze ten dodatkowy Fast?
[#4] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Pawelek, post #3

Inna karta to jak dobrze pamiętam Apollo 1240. Już dokładnie nie pamiętam, bo to było ze 2 lata temu. W A4000 działa wszystko idealnie.
[#5] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Pawelek, post #1

"Radeon 9200 256MB/2x128MB 5V-only PCI card
Stan: Nowy produkt

Najszybsza karta graficzna do Amigi klasycznej za złącze PCI."
Takie cudo znalazłem w sieci szukając jakiś kart z szybszym zegarem(030/040) do Amigi 1200 ,jednakże cena 370zł wydaje mi się stosunkowo niska ... mógłby mi ktoś sprostować w jakich przedziałach cenowych można dostać kartę do A1200 z szybszym zegarem np 030-060 albo i 100 mhz ???

No wiecie ,marzenia z dzieciństwa :Lambda,Traped i te sprawy ...
[#6] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@IRATA4, post #5

Ale to jest grafika do mediatora idąc za ciosem musisz mieć medka i jakieś turbo w obudowie rower.
[#7] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@IRATA4, post #5

Apollo 1260 + Mediator + zestaw kart = licz około 4 koła (PLN).
[#8] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@_arti, post #7

Dziś męczyłem mojego mediatora z radeona i AHI.
HIP mi wywala guru po wybraniu AHI FM801, takie mam audio na PCI.
Ktoś wie czemu? Karta działa z np.SoundPlayer i AmigaAMP.
No i mam jeszcze inne pytanie, gdzie, co i na co zmienić by HIP odtwarzał moduły z prawidłowa prędkością ? W CGX wiem a w P96 nie bardzo.
[#9] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Risc, post #8

Też tak miałem z hipkiem że wieszał system jak się wybierało ahi.
Hipek niech gra przez Paulę
Wprowadź dźwięk z Pauli do karty.
[#10] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Risc, post #8

HiP nie zadziała na AHI i karcie dźwiękowej na PCI.
[#11] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@_arti, post #10

Elbox zapodał pci.library w wersji 13.1, ktoś testował ?
[#12] Re: Radeon 9250 jako Fast RAM

@Risc, post #11

Z tego co widzę to na stronie Elbox'u jest info, że to jeszcze wersja testowa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem