kategoria: A1200
[#1] Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.
Witajcie
Może najpierw na wstępie coś o sobie. Jestem stałym czytelnikiem PPA. Bardzo często śledzę forum. Amigę mam od 93 roku. Najpierw 600 a potem 1200. (scena, kiedyś organizowałem grupę Veezya ). Amiga była używana jako podstawowy komputer do 2003 roku. Długo co ? Później tylko PC. Amiga zeszła na drugi plan. Od czasu do czasu odpaliłem ją i tyle. Ostatnio, może od roku trochę mnie naszło na retro i powrót do korzeni. Dokupiłem stopniowo parę rzeczy do A1200, kilka rzeczy zmodernizowałem i tyle. Rok temu kupiłem mediatora 1200 na allegro. Szybka aukcja. Sprzęt sprawny. Podpiąłem pod niego Voodoo i kartę sieciową. Sprzęt działa. Jakieś sterowniki dostałem od gościa co to sprzedawał. Nie kontaktowałem się z Elboxem. Ostatnio czytałem w internecie. Tutaj na forum i na forum Execu, że jak się podepnie kartę TV do można pod whdload mieć obraz poprzez tuner. Zainteresowało mnie to. Zdobyłem kartę PixelView Play TV Pro RC/FM NICAM. Karta jest sprawna. Testowałem ją na Windows Xp oraz na Linuxie. I tu pytanie ? Rozumiem, żeby użytkować ta kartę należy mieć zainstalowany pakiet multimedialny pod mediatora. Czy ten pakiet trzeba rejestrować ? Czy Elbox jakieś kluczę przysyła ? Jak to wygląda ? A do samej karty. Amiga ją widzi. Zainstalowałem sterowniki. Programy do obsługi karty ją nie widzą. Nie otwiera tv.library. Wyświetla komunikat Hardware ID code missing. Contact to support Elbox. Czy Elbox rejestruję sprzęt z drugiej ręki ? Nie ma z tym problemu ? Jakieś wskazówki ? To wszystko co na razie chciałbym się zapytać. Życzę wszystkim miłego wieczoru.
[#2] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@thorin_1979, post #1

Klucz jest zaszyty w ukladach MACH, tak wiec zadnego klucza w pliku nie dostaniesz nawet po rejestracji.
Mozliwe ze jesli dostales taki komunitak to twoj Mediator moze byc jednym z pierwszej jego wersji, ktory nie mial obslugi tunerow TV. Aby moc z nich kozystac nalezy upgejdowac sam hardware. Robi sie to w ten sposob ze wymiania sie dwa uklady MACH ktore trzeba zakupic w Elboksie.
[#3] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@Phibrizzo, post #2

Też się podepnę. Jak sprawdzić wersję Mediatora, czy ma "dobre" układy MACH i jaki jest ewentualny koszt ich wymiany?
[#4] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@Rafał A-3000, post #3

Rev. PCB znajdziesz na dole płytki z lewej strony (mediator złączem do góry). Co zaś się tyczy wersji oprogramowania układów MACH to najbardziej kompetentną osobą będzie @elbox, który od czasu do czasu odwiedza PPA. Możesz śmiało pisać. OK
[#5] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@Rafał A-3000, post #3

Mysle ze po numerze seryjnym na nalepce.
Jak rejestrowalem swojego pierwszego Mediatora w kwietniu 2001 to mial on nr 32xxxxx

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 22:16:57 przez Phibrizzo
[#6] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@Phibrizzo, post #5

O to to :) Naklejka:)
[#7] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@TUPCOM, post #4

Rev. płyty może być starsza jak u mnie ale MACHy mogą być uprgadowane i stery pod MMC pójdą, z tego co pamiętam to na uprgadowanych machach powinny być oznaczenia/naklejki.
[#8] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@BULI, post #7

Odkopałem kartę z półki i tak:
-mostek ma rev 1.0 i jest jakiś nr 3600459;
-Mediator rev 1.0, na jednym z układów jest naklejka MM Mediator PCI 4000 U1. Na dolnym rzędzie są za to jakieś kolorowe kropki. :)
Więcej nic nie widzę. Znaczy się, że MACHY raczej do wymiany by się pobawić z kartą tv? Jaki jest orientacyjny koszt ich zakupu?
[#9] Re: Pytanie o Mediator i kartę telewizyjną.

@Rafał A-3000, post #8

3600459 to nr seryjny twojego Medka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem