kategoria: A1200
[#1] Opus i ADF device
Znalazłem poradnik na ppa odnośnie opusa i ADF device
robię wszystko zgodnie z poradnikiem i nie dziala
chciałem mieć pod dwuklikiem na plik.adf montowanie więc zrobiłem to co w pierwszej części poradnika, objawy są takie że wyświetla się lister a w nim informacja DOS error: object not found

tu jest link do tego poradnika
http://www.ppa.pl/programy/directory-opus-magellan-filetype-adf-czyli-obrazy-amigowych-dyskietek.html
[#2] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #1

przypuszczalnie zła sciezka dostepu.

czy na adf jest dyskietka dosowa ?

masz wszystkie wymagane pliki zeby podmontowac adf pod Opusem ?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 15:01:21 przez Norbert
[#3] Re: Opus i ADF device

@Norbert, post #2

ad 1. Tak (workbench 1.3)
ad 2. Tak (c:insertdisk i removedisk, s:insert i remove script, i w devsach mountliste zgodną z opisem)
[#4] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #3

adf.device masz ?
mountlista działa bez Opusa?
[#5] Re: Opus i ADF device

@Norbert, post #4

Dobra, sprawa częściowo załatwiona, dyski się montują ale po naciśnięciu na plik ADF tworzy się zbędne okno listera, w którym jest ten komunikat "dos error: not a valid dos disk"
czy jest jakaś opcja żeby to okno się nie wyświetlało lub żeby od razu pokazywało zawartość dyskietki ?

Teraz zauważyłem że jak nacisnę plik.adf to okno wyświetli "dos error: not a valid dos disk" ale jak nacisnę drugi raz ten sam plik.adf to pokazuje zawartość dyskietki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 19:35:31 przez QUAD
[#6] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #5

A jak klikasz po raz kolejny na jakieś następne .adf-ki to jest ok?


Zresetuj Amigę, uruchom Magellana, nie klikaj jeszcze na żadnego .adf, i w konsoli CLI wpisz:

Info AD0:

Co pokazuje?




Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 21:30:04 przez Dopuser
[#7] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #6

jutro napiszę co i jak bo jestem w pracy ale jeszcze jedno mi się przypomniało, jakklikam 2*plik1.adf wyswietli się to puste okno z błędem ale obraz się zamontuje, zamykam okienko i np klikam plik2.adf wyskakuje okno listera z zawartością plik1.adf a zamontowany zostaje obraz plik2.adf

jutro a właściwie dzisiaj sprawdzę to co sugerujesz :)
[#8] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #7

Niezle godziny pracy.
[#9] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #6

Mounted disk:
AD0: No disk present

Volumes available:
AD0 [Mounted]
[#10] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #9

Obstawiałem na brak zamontowanego urządzenia AD0: przed klikaniem na .adf, ale widze że jest ok.

Teraz zauważyłem że jak nacisnę plik.adf to okno wyświetli "dos error: not a valid dos disk" ale jak nacisnę drugi raz ten sam plik.adf to pokazuje zawartość dyskietki
[...]
jakklikam 2*plik1.adf wyswietli się to puste okno z błędem ale obraz się zamontuje, zamykam okienko i np klikam plik2.adf wyskakuje okno listera z zawartością plik1.adf a zamontowany zostaje obraz plik2.adf


Obstawiam w takim razie jakąś literówka w skrypcie.

Dla pewności, że masz wpisany dobrze skrypt:

1. otwórz edytor filetype'u ADF,
2. w definicji dwuklika wpisz jako pierwszą linijkę:

AmigaDOS set echo on

3. zaznacz flagi:
output to window
Window close button

4. zapisz zmiany w filetype ADF.

Kliknij teraz na jakiegoś .adf i zapodaj co się dzieje i co pokazuje Magellan.
[#11] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #10

c:removedisk unit 0
error removing disk from unit 0
diskchange ad0:
c:insertdisk unit 0 "cf0:fonts.adf"
diskchange ad0:
echo ""
[#12] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #11

Czy jest jakas komenda zeby opóźnić wyświetlanie sie okna listera, z tego co zauważyłem okno sie wyświetla przed zamontowaniem obrazu, dlatego jest komunikat, o którym juz pisałem, wystarczy odświeżyć to okno i jest dobrze.
[#13] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #11

U mnie jest tak:
RemoveDisk UNIT 0
Diskchange AD0:
C:InsertDisk UNIT 0 "DH4:Amigowe gry/Dynablaster (1991).adf"
DiskChange AD0:
Play16 DOpus5:Sounds/RELOAD.WAV

Play16 1.10 (04.12.99) by Thomas Wenzel
Not for commercial use

Loading "RELOAD.WAV".
echo ""

Przyjrzę się wieczorkiem...
[#14] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #12

z tego co zauważyłem okno sie wyświetla przed zamontowaniem obrazu, dlatego jest komunikat, o którym juz pisałem, wystarczy odświeżyć to okno i jest dobrze.

Skoro jeszcze fizycznie obraz nie jest zamontowany to czemu otwiera się już lister?

Dziwne, bo u mnie pojawia się lister z zawartością tylko wtedy gdy dysk zostaje zamontowany w urządzeniu AD0:, tzn, napierw pojawia mi się na blacie ikonka z grą w AD0:, dopiero wtedy otwiera się lister.

Masz może coś podpięte do:

Settings > Scripts > Disk Inserted ?

Sprawdź też czy masz jakieś "flagi" powłączane w skrypcie.



Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 22:06:03 przez Dopuser
[#15] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #14

jutro sprawdzę bo znowu siedzę w pracy
u mnie jest odwrotnie, najpierw pojawia sie lister a potem ikonka z obrazem.
[#16] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #14

była jakaś linijka ale ją wywaliłem i dalej to samo, flag nie ma żadnych, a spróbuj u siebie bez play16 czy nie masz podobnych objawów, może odgrywanie sampla daje opuźnienie
[#17] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #16

Sprawdzę. Ale lister sam z siebie raczej się nie otwiera. Coś go musi "pobudzić".
Dopóki nie ma zamontowanego .adf w napędzie AD0: wyświetlonym na blacie to dopóty nie powinno być listera, bo niby co go wcześniej uaktywniło?
[#18] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #17

To nie przez sampla, już mam identycznie jak Ty i jest dalej to samo, jest to dziwne bo opusa mam od kilku dni i instalowalem go na czysty system a z braku czasu i wiedzy nic zbytnio nie mieszałem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 15:30:32 przez QUAD

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 15:30:59 przez QUAD
[#19] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #18

Podeślij mi na priva swój ADF filetype.
[#20] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #19

podaj maila to podeślę filmik :)
[#21] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #19

Dobra wyaliłem scandir i teraz po kliknięciu na plik.adf plik się montuje ale lister się nie uruchamia
właściwie to tak może zostać, jestem zadowolony w 98% :D
próbowałem scandir dać na koniec po play16 ale niczego to nie zmieniło, z komendą wait też była lipa
[#22] Re: Opus i ADF device

@QUAD, post #21

Namąciłeś nieco z tym ScanDir.
Sprawdź priva, zainstaluj jak opisano, i daj znać jak tym razem.

Jako efekt uboczny będzie Ci się zawsze otwierał listerek z zawartością każdego nowego napędu.



Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 16:33:31 przez Dopuser
[#23] Re: Opus i ADF device

@Dopuser, post #22

Zmień nicka z Dopuser na Dopmaster :)
wszystko działa jak należy, kilka dni walki i jest, cieszę się strasznie haha
Opusa używam od niedawna, teraz wiem co straciłem

Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem