kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.
Witam.
Trochę pocieszyłem się internetem i pojawił się problem.
Nie działa AmiDock (OS3.5) - brak resource.library v44 (a jest).
SysInfo nie wykrywa układu FPU, Gary i Ramsey. MMU jest (MC68030)
Nie działa AWeb-II - porusza dyskiem i tyle. Brak błędu a program nie działa.
Niestety pod kick 1.3 SysInfo także nie wykrwa w/w układów.
Jedna rzecz mnie zastanawia, że pod WB3.1 VirusZ zgłasza dwa razy zmiany w obszarach pamięci (wcześniej zgłaszał tylko raz przy starcie WB). Czyżby jakiś wirus? Tylko jak by mi namieszał na niewidocznej pod kickiem 3.1 partycji z kickiem 1.3? Chyba, ze siada mi sam komputer z przepracowania przy obsłudze www. :((((((
[#2] Re: A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.

@Rafał A-3000, post #1

Wyjmij wszystko co się da - zostaw gołą płytę z RAMem i dyskiem twardym. Odpal, sprawdź co wykrywa i jak pokazuje. Jeśli OK, dokładaj po jednym gracie i sprawdzaj. Ostatecznie powinno się udać wytypować sprawcę.
[#3] Re: A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.

@alt_, post #2

Wyjęcie kart nic nie daje. Wczytanie kickstartu z dyskietki także. Najwyraźniej błąd tkwi na płycie głównej.
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w naprawie Amig? Myślę, że bez elektronika niestety się nie obejdzie.
[#4] Re: A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.

@Rafał A-3000, post #1

SysInfo nie wykrywa układu FPU, Gary i Ramsey. MMU jest (MC68030)


Trochę dziwne. A jaki komunikat jest w rubryce MMU? Not in Use? Jeśli tak to w startup-sequence dodaj: CPU BURST CACHE FASTROM >NIL:

Jeśli chodzi o Ramsey i Gary u mnie Sysinfo pokazuje N/A.
Gdyby te układy rzeczywście nie działały, Ami by się nie uruchomiła. Myślę więc, że to błąd SysInfo.
Zobacz na tę fotkę i porównaj ze swoim wynikiem.

A co pokazuje systemowy ShowConfig?

Brak resource.library - instalowałeś może ClassAct? On miesza w systemie.


Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 21:52:00 przez glichtanski
[#5] Re: A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.

@glichtanski, post #4

Generalnie WB1.3 i WB 3.1 zachowuje się normalnie. Poza podwójnym komunikatem Antywirusa (3.1). Pewnie system coś zmienia po wykryciu braku koprocesora. Ramsey i Gary rzeczywiście jest tak samo: N/A.
Problem jest głównie z OS3.5. Brak m.in. AmiDock - brak wspomnianej biblioteki (może wymaga FPU).
68030 i MMU (in use) FPU (none) lub N/A przy Mips. Wcześniej na pewno go wykrywał i testował szybkość. ShowConfig 68030+MMU.
Zmian dokonywałem na OS3.5 (szukałem większego ekranu do AWeba na CV64). Mogłem coś namieszać z biliotekami ale 3.1 powinien być bez zmian. Zresztą potem porównałem biblioteki z kopią systemu na drugiej partycji. Bez powodzenia. Sprawdzę może jeszcze biblioteki WB3.1. Może tam też przypadkiem coś podmieniłem.
ClassAct nie ruszałem. Cache wszystkie włączone.
Pod Kick i WB 1.3 jest to samo a tam na pewno nic nie zmienialem.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 22:19:12 przez Rafał A-3000

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 22:22:45 przez Rafał A-3000
[#6] Re: A3000D dziwny objaw - brak FPU, Ramsey, Gary.

@glichtanski, post #4

Dla zainteresowanych - udało mi się zrobić zrzut ekranu SysInfo.


Wkleiłem link ale cos nie widzę go na forum. Jest w graffiti - ciekawostki / benchmarki.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 19:51:29 przez Rafał A-3000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem