kategoria: A2000/A3000
[#1] Cyberstorm MK III
Chciałbym sie pochwalić, że kupiłem, na Amibay, kartę Cyberstorm MK III.
Mam kilka pytań.
1. Do jakiej prędkości można ją podkręcić? Procesor rev.1 50MHz
2. Czy pasują do tej karty oscylatory DIL-14 (prostokątne)?
3. Jaki kabel UWSCSI kupić, tzn. chcę podłączyć tylko jedno urządzenie SCSI - dysk twardy?

Temat napisałem z nudów, bo dzisiaj coś mała aktywność na forum ;)
[#2] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #1

Po wiele to cacko?
[#3] Re: Cyberstorm MK III

@Deftronic/..., post #2

695 eurasów z przesyłką.
[#4] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #1

Osobiście nie podkręcałbym tak rzadkiej karty. Do 66MHz będzie się dało podkręcić, więcej będzie ciężko, MK II dużo lepiej się kręci. Podkręcone szybciej padają, a padają znacznie częściej niż MK II.
[#5] Re: Cyberstorm MK III

@flops, post #4

Też radził bym nie ruszać, zwłaszcza że ma tam szybki kontroler który powyżej 60MHz raczej nie będzie działać.


Pozdrawiam
[#6] Re: Cyberstorm MK III

@RadoslawF, post #5

A co na to Stachu Wielki ;)
[#7] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #6

Tez bym nie przerabial. Szkoda dla tych 10-16 MHz. Bardzo szybka Ami to najlepiej pod AmiKit UAE. Cena w normie. Gratuluję zakupu.OK
[#8] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #6

W opisie jest CS MKIII, ale czy widziałeś zdjęcia?
Pytam się, bo kiedyś widziałem akcję że sprzedawcy zamiast CSMKII napisało się CSMKIII.
Niby to tylko jedna pałeczka...
[#9] Re: Cyberstorm MK III

@stachu100, post #8

Na pewno CS 3 bo dostałem zdjęcie:D
[#10] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #9

No to gratuluję, bardzo fajna karta.
CSMKIII z 060 rev6 kręciłem na 66MHz. Więcej nie próbowałem.
[#11] Re: Cyberstorm MK III

@stachu100, post #10

No to 66 MHz mi wystarczy. Gdzieś trafiłem na stronkę gościa który podkręcił ale wersje CSPPC na 66 MHz i od 2,5 roku chodzi bez problemu.
[#12] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #11

CSPPC z 060@66MHz jest co najmniej kilkadziesiąt.
Zalecam chłodzenie układów MACH. Nadmuch powietrza w rejon tych układów wystarczy. Ja na swoim CSPPC oprócz nadmuchu zamontowałem jeszcze dodatkowy radiator na układy MACH (nieźle się grzeją).
[#13] Re: Cyberstorm MK III

@stachu100, post #12

A same radiatory wystarczą?
[#14] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #13

Bez wentylatora będzie ciężko, a jak w A3000D to już dramat.
[#15] Re: Cyberstorm MK III

@flops, post #14

A mogę zastosować prostokątne (DIL14) kwarce? Bo jakoś nie mogę znaleźć 66 MHz
[#16] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #15

Możesz.
[#17] Re: Cyberstorm MK III

@flops, post #14

Właśnie mam CSPPC w 3000D, usunięty zasilacz, ATX na zewnątrz, w dziurze po oryginalnym zasilaczu wentylator - czuć przez stację dyskietek jak zasysa ;)
Niestety nie bardzo jest jak zainstalować dodatkowy wentylator od strony daughterboardu czy gniazda scsi na CSPPC. Jak zainstaluję radiator na 060, to będę miał problem z założeniem blachy od góry bo będzie się o ten radiator opierać. Na szczęście 060/66 nie grzeje się zbytnio (widać dobra seria). Martwię się jedynie o machy i chyba trzeba będzie założyć radiatory.
[#18] Re: Cyberstorm MK III

@_arti, post #16

Kurczę, tylko jak patrzę na fotkę którą dostałem od sprzedawcy, to trza będzie lutować. Ten CS, który kupiłem kiedyś od ciebie miał takie fajne gniazda wlutowane w miejsca, gdzie wchodzą nóżki od oscylatora. Można to gdzieś kupić?
[#19] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #18

Takie podstawki pewnie da się kupić.
[#20] Re: Cyberstorm MK III

@stachu100, post #12

A co powiesz na tego moda? Chodzi o dołożenie 2 oscylatora w miejsce oznaczone jako "Oscillator 3". Czy z tą modyfikacją Machy będą miały "normalną" temperaturę?
[#21] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #20

Czy z tą modyfikacją Machy będą miały "normalną" temperaturę?

MACHy mają wysoką temperaturę że tak powiem "fabrycznie".
W nie kręconym CSMKIII są najzimniejsze - pracują tylko z częstotliwością 50MHz.
Co nie oznacza że są zimne.

W CSPPC temperatura kręconych i nie kręconych jest podobna: 604e taktowany jest przecież z oscylatora 66,666MHz (ew. 66MHz).

Żadne kombinowanie nie zastąpi dobrego chłodzenia.
Co zresztą jest pokazane na pierwszym rysunku na podlinkowanej stronie.
[#22] Re: Cyberstorm MK III

@glichtanski, post #20

Ech, miałem ostatnio przeboje z CSPPC (a to praktycznie to samo co Mk3) w A3000 i to co pisze Staszek to święta prawda - chłodzenie to podstawia, a w 3000D jeszcze bardziej bo tam miejsca nie ma. Prawie sobie usmażyłem 68060 Rev. 6 66MHz. Na szczęście okazało się że to tylko socket puścił i pomogło podgrzanie wszystkich pinów (DCE na cynie oszczędzało). Teraz dałem radiator na Motorolę i zrobiłem nawiew od strony slotów zorro (niestety ograniczyło mi to możliwości rozbudowy bo mam zasłonięte trzy dolne sloty. Ale przynajmniej RAM, Machy i procki są chłodzone. A Ty jak masz Rev. 1 to uważaj z OC, bo one chyba bardziej się grzeją od Rev. 6.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem