kategoria: A2000/A3000
[#1] Podmiana zasilacza w A3000D
Witam.

Jestem po wymianie kondensatorów na płycie A3K. Przy uruchomieniu na zewnątrz zasilacz (jak nigdy przedtem) zrobił PIEEERRDUT i zgon.
Myślałem, że uda mi się przerobić któryś z ATX'ów ale te gabarytowo to tak średnio - kupiłem taki ale on nie dość, że brak -5V to delikatnie za długi - no ale w obudowie się mieści, jedynie wentylator trzeba wywalić na zewnątrz.
Przegrzebałem mój śmietnik w pokoju i wygrzebałem zasilacz AT (GlobTec 230W).
Myślałem że jest zdechły, bo już wcześniej próbowałem go uruchomić - widocznie mało skutecznie.
Zasilacz okazał się sprawny, a jego wnętrzności na 90% pasują do obudowy zasilacza A3K. To, co musiałem zrobić to przelutować przewody do zasilania mobo i napędów, wymienić kondensatory (profilaktycznie) oraz upitolić radiatory o jakieś 12mm i zagnieździć przewody w środku.
Reszta jak marzenie :D No i ta cisza od wentylatora, mmmmhmmmm :)

Pozdrawiam,

PS.
Tak tylko chciałem się podzielić swoją radością ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 20:44:52 przez Tom Rain
[#2] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Tom Rain, post #1

A jak włączasz A3000? I czy nie masz problemów z temperaturą cyberstorma?
[#3] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Jenot, post #2

Amigę włączam normalnie, jedynie przycisk musiałem wykorzystać z tego zasilacza AT bo niechcący swój złamałem :/
A tak reszta hula bez problemów OK
[#4] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Tom Rain, post #3

To gratulacje, ja do A4000D używam zasilacza micro ATX, dzięki temu jest miejsce w obudowie i dużo lepsza wentylacja.
[#5] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Tom Rain, post #3

Pochwal się fotkami
[#6] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@glichtanski, post #5

[#7] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Tom Rain, post #6

Calkiem dobra robota. Strzalka ode mnie.
[#8] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@Tom Rain, post #1

Fajnie to zrobiłeś.

Te 230W to włóż między książki. Może tam było napisane 230V?
Patrząc na ubogie wnętrze zasilacz odda góra 100-150W.

PS. Nie myślałeś o naprawie oryginalnego zasilacza lub naprawie?
[#9] Re: Podmiana zasilacza w A3000D

@11111olo, post #8

Myślałem ;) ale na razie nie mam możliwości ku temu (bebechów nie wyrzucam)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem