kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000, VGA CRT i Super Hires Laced
No właśnie - tryby Super HiRes Laced jest strasznie rozjechany (jak będę w domu to postaram się podesłać fotkę) - jakby część kolorów była przesunięta w lewo. Inne tryby działają idealnie. Najlepiej widać to albo po ustawieniu tego trybu w WB albo np. w logo Team 17 w niektórych grach.
Sprzęt - Monitor CRT CTX 19" (z Trinitronem), podłączony do CV64, wyjście z A3000 podłączone do wejścia CV64. Stery CGX 4 (ale to raczej nie ma znaczenia, na P96 było to samo).
To typowe czy gdzieś szukać usterki?
[#2] Re: A3000, VGA CRT i Super Hires Laced

@Jenot, post #1

U mnie na monitorze Samsunga oba tryby Super Hires także dziwnie wyglądają. Jakoś tak niebiesko i drżąco. Auto dostrojenie monitora niczego niie zmienia. Może trzeba jakiegoś super "multisynca" by normalnie działały.
Mnie to w każdym razie nie martwi. Podstawowy Pal śmiga nawet w Laced a do reszty mam CV64.
[#3] Re: A3000, VGA CRT i Super Hires Laced

@Jenot, post #1

Amber nie działa dobrze z SuperHires. Większość scandoublerów też nie. Objawia się to wycięciem co drugiego pixela. Skoro tak to na wyjściu video DB-23 uzyskamy poprawny obraz, zaś na wyjściu VGA zniekształcony (chociaż jest zworka do wyłączania sd).
[#4] Re: A3000, VGA CRT i Super Hires Laced

@cholok, post #3

Chyba ten przełącznik z tyłu wyłącza SD. Ale raczej trybów 15kHz nie obejrzę. Faktycznie, wcześniej miałem do CV64 podłączonego 15" LCD a do DB23 Microvitka i wszystko było OK. Koniec tematu, do demek z grafikami w SuperHires trzeba będzie monitor Commodore albo Microvitka uruchamiać. Dzięki za pomoc, myślałem, że Amber "kuca".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem