kategoria: A1200
[#1] GVP Spectrum 28/24 (2 MB) przewód D-Sub 15 do D-Sub 9 pinów.
Witam Wszystkich.
Mama taki problem, posiadam A1200 ze slotami zorro II i turbo Blizzard MK2 1230 + 32 mb oraz kartą graficzną jak w temacie.
W czym problem, otóż chcę przepuścić sygnał ze scandoublera przez GVP do monitora. Wykonałem przewód w/g schematu:
D-sub9 --> D-sub15 :
Pin1 --> Pin1
Pin2 --> Pin2
Pin3 --> Pin3
Pin4 --> Pin13
Pin5 --> Pin14
Pin6 --> Pin6
Pin7 --> Pin7
Pin8 --> Pin8
Pin9 --> Pin10+11

W Picasso96 włączona opcja przepuszczania sygnału przez kartę graficzną, ale niestety nie działa.
Monitor gaśnie.
Dodam, że po fizycznym przełączeniu przewodu z garty graficznej do scandoublera jest obraz.
Może mi ktoś podpowiedzieć co robię żle?
Pozdrawiam.
[#2] Re: GVP Spectrum 28/24 (2 MB) przewód D-Sub 15 do D-Sub 9 pinów.

@porow, post #1

A czy to nie dziala tylko z natywnymi rozdzielczościami 15khz ?


For the ultimate in convenience and functionality, the EGS-28/24 Spectrum has a built-in pass through for the native Amiga RGB display.


http://www.gvp-m.com/egs_spectrum.html
[#3] Re: GVP Spectrum 28/24 (2 MB) przewód D-Sub 15 do D-Sub 9 pinów.

@Norbert, post #2

Pojęcia nie mam nie posiadam instrukcji do tej karty, ale na English Amiga Board znalazłem coś takiego:

"The Spectrum card has a passthrough, this doesn't scan-double or flicker fick, but just "pass-through" the vga signal... normally this would be a 15Khz Native Amiga in the case of an A4000 .

But since you have an Indivision - this outputs at 31KHz + so when this is passed though it will work as thought its plugged into the monitor."

http://eab.abime.net/showthread.php?t=54859
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem