kategoria: A2000/A3000
[#1] Kolorowy obraz przez composite A2k
Nie wiem ale chyba tak się nie da, już dwa razy takie coś zauważyłem raz w A500 a teraz w A2k, odpaliłem ją i dyskietka była niebieska ale zaraz pojawiły się różowe zakłócenia po załadowaniu wb kolory były wskaźnik myszy był czerwony itp.

Po chwili zrobiło się wszystko czarno białe tzn. przełączało się samo i nagle kolory znikły zakłócenia też.

Czy to normalne czy coś jest uszkodzone, czy można coś przerobić aby w wyżej wymienionych amigach byl kolorowy obraz przez composite
[#2] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #1

Przecież w A500 i A200 obraz przez Composite jest monochromatyczny, nawet gniazda oznaczone są "MONO" i "MONO VIDEO". Z tego co wiem można zrobić odpowiedni kabel, można też użyć modulatora, ale jakość obrazu przez Composite nie jest najlepsza delikatnie mówiać..
[#3] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #1

Trzeba zastosować zewnętrzy modulator np. A520
[#4] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@Tom3k, post #2

Teoretycznie powinien być monochromatyczny, ale gdy pierwszy raz to zobaczyłem w a500 pomyślałem że to nie możliwe ale właśnie przed chwilą odpaliłem a2k i było tak jak piszę wyżej dyskietka była niebieska a zaraz pojawiły się różowe zakłócenia, miałem zrobić zdjęcie ale nie zdążyłem, i nie jest to jakiś wymysł tylko true story.
[#5] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #4

To ja nie wiem z czego może coś takiego wynikać. Może obraz. gdy się synchronizuje daje przez chwile taki efekt? Nie słyszałem, aby komuś udało się otrzymać kolory obraz przez wyjście MONO, chyba że po przeróbkach.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 17:17:38 przez Tom3k
[#6] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@jarob, post #3

Fajnie wy chyba dalej mi nie wierzycie, nie mam kabla euro i wszystkie amigi podpinam zwykłym podwójnym rca, do telewizora sony trinitron multisystem, ale pierwszy raz zobaczyłem to w a500 na lcd, gdy pierwszy raz wałczyłem tą a2k jakieś trzy tygodnie temu był czarno biały obraz. Wtedy podpinałem do lcd teraz jest to zwykły kineskopowy nie posiada nawet euro tylko rca.
[#7] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@Tom3k, post #5

Właśnie dlatego postanowiłem o tym napisać, bo pomyślałem że ktoś może wiedzieć czemu tak się dzieje, tzn. odpowiedzią dlaczego tak jest mogą być te różowe zakłócenia od lewej tzn. rozmywają to co jest z lewej przeciągają na prawo ale w miarę widać to co jest na ekranie, czysty obraz był może prze jakieś dwie sekundy później delikatna wojna mrówek /gdy na ekranie dyskietka/ a podczas ładowania wb rozmycia przeciągnięte z lewej na prawo wszystkie zakłócenia w kolorze różowym.
[#8] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #7

Te zakłócenia magą wynikać ze złej identyfikacji systemu kolorów w telewizorze multisystemowym i po chwili, gdy telewizor właściwie go zidentyfikuje już jest dobrze wyświetlany obraz czarnobiały.
Generalnie cudów w tej materii nie ma. Sygnał jest pozbawiony składowej chromatycznej na tym gnieździe. Brak wewnątrz tych amig kodera systemu PAL czy NTSC.
[#9] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #1

Może twój TV działa w trybie secam?
[#10] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@jarob, post #8

Czyli to wszystko za sprawą telewizora zakłócenia na różowo a co z kolorami niebieska dyskietka i czerwony wskaźnik myszy to też przez telewizor
[#11] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #10

Z tego co wiem to wskaźnik domyślnie jest czerwony a dyskietka fioletowo-niebieska

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 18:37:01 przez pokulan
[#12] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@glichtanski, post #9

Nie no telewizor jest ustawiony na auto /ma do wyboru pal secam i dwa tryby ntsc / przełączanie nic nie zmienia tylko delikatnie przesuwa obraz, nie wiem jak to się stało ale się stało nie zdawało mi się na pewno, pierwszym razem gdy to zobaczyłem stwierdziłem że mi się wydawało ale teraz mi się nie wydaje żeby mi się wydawało bo widziałem to drugi raz więc nie widziałem tego raz tylko dwa razy więc coś w tym jest.

Tak po za tym to mam jeszcze jedno zagadkowe pytanie odnosicie kicka 1,2 i pamięci chip tylko założę nowy temat i porobię zdjęcia a narazie idę coś zjeść, ale na pewno wnuce czyli ciekawi ciekawostek z amigowego świata możecie czekać
[#13] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #12

Trochę to zawile napisałeś, ale jakoś przez to przebrnąłem. Nie jestem pewien tylko co znaczy
ale na pewno wnuce
[#14] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #1

Strasznie słabej jakości TV lub monitor.
[#15] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@glichtanski, post #13

To znaczyło wrócę /czyli jestem z powrotem/ a co najlepsze moja amiga cały czas wyświetla teraz obraz w kolorze przez

wyjście mono video i nie chce przestać /właśnie przestała/ ale udało mi się zrobić zdjęcie gdy się przełączała i ktoś powie

że dużo szumu o nic ale kursor naprawdę jest czerwony gdy są te zakłócenia.

Do tego nagrałem jeszcze filmik z piękną niebieską dyskietką, tylko się wrzuca.



Może na zdjęciu nie widać wszystkich kolorów za to filmik zatka wam dech w piersiach
[#16] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@11111olo, post #14

Nie wiem czy jest słabej jakości filmy tam kiedyś na vhs fajnie się na nim oglądało co nie zmienia faktu że posiada tylko wejścia rca.
[#17] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #16

Jakość VHS sama w sobie jest marna.
Kolor z wyjścia MONO jest łapany bo pewnie przenosi się po masie lub w inny sposób.
[#18] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #1

Nie wiem, jak jest w 2000, ale w 500, jak jest układ VIDEO HYBRID HY1 (taki pionowy, koło portu wideo), który zamienia sygnał na analogowy to obok niego jest miejsce na jeszcze 3 piny (HY1A). Podobno istnieje dłuższa wersja tego układu, która zajmuje także te 3 dodadkowe piny i daje kolorowy obraz na wyjścu kompozytowym.
[#19] Re: Kolorowy obraz przez composite A2k

@amizet, post #15

Link do filmu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem