kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Fast ata - czrny ekran
Jak w temacie,

Czy barak docisku (dociskałem juz paluchami i nic), czy walnięny kontroler?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 12:51:24 przez Bass25
[#2] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #1

Sprawdź wszystkie wyprowadzenia na układzie Gayle'a ;) Ja miałem wypalony jeden pin i to było powodem niedziałania komputera. Na szczęście FastATA przeżyła.
[#3] Re: Fast ata - czrny ekran

@_arti, post #2

Zmorą są oczywiście podstawki pod Machy.Styki po prostu śniedzieją,ja w swojej wylutowałem wszystkie i zapodałem złocone.Na razie chodzi,jak złoto.Spróbuj wyłuskać układy i wyczyścić wszystko na początek,tylko bardzo ostrożnie!Polecam gumkę do ołówków i spiryt,albo aceton.
[#4] Re: Fast ata - czrny ekran

@_arti, post #2

sprawdzilem kontroler na drugiej amidze i to samo , czyszczenie tez zrobiłem



Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 13:32:11 przez Bass25
[#5] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #4

Czy bez sterownika dasz rade odpalić?Wyczyściłeś wsio dokładnie,styki Machów najlepiej przetrzeć gumką a potem spirytusem.
[#6] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #1

Romy dobrze włożone? Oby tak, bo złe włożenie układów może narobić niezłego bałaganu. Bez FATy wstaje Amiga? Ja chyba też miałem jakieś "pierypałki" podczas pierwszego uruchamiania. Moja rada - walcz, bo Amiga z tym wynalazkiem zaczyna nabierać rumieńców.

Aha, a która to wersja FastATA? Pytam z ciekawości.

Edit: dopóki nie odpalisz ATA3driver, to działa tylko pierwszy kanał bez przyspieszenia, ale to i tak wystarczy do uruchomienia komputera.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 14:11:35 przez Red_Bullet
[#7] Re: Fast ata - czrny ekran

@Red_Bullet, post #6

Romy dobrze włożone, bez kontrolera wstaje bez problemu, a wersja pierwsza.
[#8] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #7

Sprawdź luty na podstawce nakładanej na Gayla. Czę sto tam powstają pęknięcie.
[#9] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #1

U mnie identyczne objawy spowodowane byly niewystarczajacym dociskiem w slotach Kickstartu, interfejs zwyczajnie plywal. Ogolnie, nawet McGyver nie powstydzilby sie tego pomyslu z opaska zaciskowa...
[#10] Re: Fast ata - czrny ekran

@F7sus4, post #9

No pacz pan, a u mnie bez żadnej opaski siedzi i działa jak złoto. Musiałem trafić na "niewytyrany" egzemplarz.

Co do problemu, to aby mieć pewność że to nie jest jakiś nie kontakt, to trzeba by poodginać delikatnie nóżki. Może faktycznie nie wszystkie mają styk z podstawkami romów, albo romy nie bardzo siedzą w karcie. Chyba że to nakładka na chip sprawia kłopoty (a lubi).
[#11] Re: Fast ata - czrny ekran

@Red_Bullet, post #10

Zamiast opasek i odginania nóżek polecam podstawki z BVision Kit. Jak miałem A1200 to było idealne rozwiązanie - podstawki spasowane i z FastATA i z gniazdami kicków na płycie. Nie przeszkadzało to też w założeniu Zorro czy Mediatora w towerze (nie podnosiły za bardzo FastATy).
[#12] Re: Fast ata - czrny ekran

@Bass25, post #1

Miałem podobne problemy do twoich (FastATA MKI). Wyczyściłem wszystko co się dało, podgiąłem nóżki, poprawiłem popękane luty na płytce powstałe od dociskania podstawki. Wymieniłem podstawkę na układ Gayle i sprzęt w końcu zaczął stabilnie działać, chociaż nie rozwiązało to reszty problemów jak np na kanale primary nie działające jednocześnie dwa napędy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem